“Bella ciao” pushton xhamitë për Ramazan, revoltohen turqit (Video)

Një ngjarje e padëgjuar më parë ka ndodhur në një xhami në Turqi ku në vend të ezanit “zërit” të Hoxhës është dëgjuar kënga “Bella Ciao” e serialit spanjoll ‘La Casa de Papel’.

Kjo ka revoltuar banorët përreth e po ashtu autoritetet. Zyra vendore për punët fetare ka denoncuar rastin si sabotim, ndërsa autoritetet kanë nisur një hetim të thelluar.

Prokuroria e Smirnes ka nisur një hetim për rastin në fjalë dhe videot e shpërndara, duke e quajtur këtë që ndodhi fyerje ndaj vlerave fetare.

Edhe në rrjetet sociale është kritikuar mjaft një veprim i tillë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet