Batutat te Ligjet/ Vajzat ukrainase ngjallin diskutime

Komisioneri për të Drejtën e Informimit Besnik Dervishi raportoi sot te Komisioni i Ligjeve, në një seancë që u shoqërua me debate dhe batuta të shumta.

Deputeti Alket Hysenaj ka kërkuar të dije nëse ka informacion për lidhjet e PD-së me Nik Muzin dhe Binada Traden.

Sipas tij numri i kontaktit të kompanisë në fjalë rezulton një klub në Ukrainë.

Batutat

Alket Hysenaj: Keni informacion per lidhjet e partise Demokratike me Nik Muzin dhe Binata Trade.. Nga numri i kontaktit i kesaj kompanie, del nje klub ne Ukraine. TOO LOVE Club.. Takime me vajza ukrainase..

Enkelejd Alibeaj: I paske rene numrit per takime me vajza nga Ukraina.

HYSENI: Cfare mund te na thoni per keto lidhje mes PD dhe biznesmeneve rus.. Dhe klubeve te nates. Takimeve me vajzat ukrainase.

Oerd Bylykbashi: I paske rene disa here numrit te ukrainaseve.. Jepja edhe Ulsiut.. Ti bjere dhe Ulsiu.

Ulsi Manja: Zoti Dervishi jepni nje pergjigje sepse kjo eshte nje ceshtje qe ka direkt lidhje me te drejten e informimit.

 

 

Të tjera

Abissnet