Basha: Rama një hajdut psiqik që nuk ngopet pa vjedhur të gjithë Shqipërinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me projektin e Teatrit Kombëtar, duke e cilësuar atë si kriminal dhe grabitqar.

Basha gjithashtu tha se çdo person përgjegjës për shembjen e tij do të futet në burg.

“Projekti i Teatrit Kombëtar është projekt kriminal grabitqar. Ai ka vetëm një qëllim: grabitjen nga Rama të dhjetëra milionave euro. Njësoj si projekti i stadiumit, ku Edi Rama është pronari i vërtetë i gjysmës tij. Njësoj si projekti i unazës ku Edi Rama do vjedhë miliona euro. Një hajdut psiqik që nuk ngopet pa vjedhur të gjithë Shqipërinë.

Dua t’i them troç çdo arkitekti të huaj e vendas, çdo funksionari, çdo drejtuesi nga më i parëndësishmi tek Edi Rama se do të përgjigjen para drejtësisë për këtë korrupsion masiv dhe krimin që po i bëjnë pasurive dhe parave publike.

Atyre që mendojnë se do të ndërtojnë, dua t’ju them se ndërtimi do të jetë burgu i tyre. Dua t’u them qartë: gropa që mendojnë se do të hapin në truallin e teatrit do të jetë gropa e tyre,”-shkruan Basha në “Facebook”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet