×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Basha nis mbledhjen me Kryesinë dhe kryebashkiakët e PD

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka nisur mbledhjen në selinë blu, me kryesinë dhe kryebashkiakët e PD.
Ndërsa, mësohet se në qendër të këtij takimi është vijueshmëria e aksionit opozitar. Ky takim vjen pas një sërë takimesh që Basha ka zhvilluar ditët e fundit në rrethe.
Ndërkohë bëhet me dije se opozita do vijojë protestat, pasi tashmë është shtuar edhe mosnjohja e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rama del sërish në TV: E vërteta e ofertës për Bashën, njëri Kryeministër dhe tjetri President

Rama del sërish në TV: E vërteta e ofertës për Bashën, njëri Kryeministër dhe tjetri President

Publikuar më 10.07.2020
Pasi foli për 1 orë e 7 minuta në një konferencë për shtyp k...

Pasi foli për 1 orë e 7 minuta në një konferencë për shtyp kryeministri Edi Rama zgjodhi fillimisht që t’i përgjigjej me një koment në Twitter kreut të opozitës Lulzim Basha duke mohuar të kishte bërë një ofertë “unë President dhe ti Kryeministër”. Ndoshta i është dukur se kjo nuk ka “zënë vend” ndaj kreu […]

Lexo më shumë

PS mbledh të hënën komisionin hetimor për shkarkimin e Metës

PS mbledh të hënën komisionin hetimor për shkarkimin e Metës

Publikuar më 10.07.2020
Të hënën e 13 korrikut në orën 14:00, do të mblidhet Komisio...

Të hënën e 13 korrikut në orën 14:00, do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit e Republikës Ilir Meta. Komisioni hetimor do të hetojë vendimin e presidentit Meta për zgjedhjet e 30 qershorit si dhe emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Gjithashtu, komisioni do të shqyrtojë edhe provat e administruara dhe opinionin e […]

Lexo më shumë

Deklaratat e Ramës dhe Bashës, Murrizi:“Të penduarit” e parë të Reformës në Drejtësi, po nxjerrin të palarat e njëri-tjetrit

Deklaratat e Ramës dhe Bashës, Murrizi:“Të penduarit” e parë të Reformës në Drejtësi, po nxjerrin të palarat e njëri-tjetrit

Publikuar më 10.07.2020
Pas deklaratave të Ramës dhe Bashës, ka reaguar edhe deputet...

Pas deklaratave të Ramës dhe Bashës, ka reaguar edhe deputeti Myslim Murrizi. Nëpërmjet një postimi të gjatë në rrjetin social Facebook, Murrizi i ka quajtur Ramën dhe Bashën si dy “të penduarit” e parë të kësaj bande politike 30-vjeçare. Deputeti ka deklaruar se sulmet dhe ironitë e Ramës dhe Bashës me njëri-tjetrin, janë efektet e […]

Lexo më shumë

Kokëdhima: Rama, Basha dhe Meta bëjnë çdo lloj pazari

Kokëdhima: Rama, Basha dhe Meta bëjnë çdo lloj pazari

Publikuar më 10.07.2020
Kreu i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, e cilësoi ‘hapje ...

Kreu i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, e cilësoi ‘hapje barku’ denoncimin e kreut të PD-së për pazarin që i paska ofruar kreu i PS-së, që Rama të bëhej president dhe Basha të bëhej kryeministër, veç të hiqnin koalicionet parazgjedhore, atë PD-LSI. Kokëdhima u shpreh që fakt është se SHQUP-i dhe Rilindja kanë vite që bëjnë […]

Lexo më shumë

Pazari për “Zgjedhoren”/ Lulzim Basha zbulon ofertën që i bëri Edi Rama: Ti kryeministër, unë president

Pazari për “Zgjedhoren”/ Lulzim Basha zbulon ofertën që i bëri Edi Rama: Ti kryeministër, unë president

Publikuar më 10.07.2020
Negociatat për të ashtuquajturën Reformë Zgjedhore duket të ...

Negociatat për të ashtuquajturën Reformë Zgjedhore duket të jenë veç një pazar mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD-së Basha. Vetë kryedemokrati zbuloi sot përmes një daljeje për media ofertën për kryeministër që i bëri Edi Rama për të dakordësuar hapjen e listave që ndalon koalicionet parazgjedhore. “Nuk ka konsesus për ndryshimin e sistemit. Vetëm […]

Lexo më shumë

“Jo ndryshim sistemi para zgjedhjeve”, Varheley: Votoni marrëveshjen e 5 qershorit

“Jo ndryshim sistemi para zgjedhjeve”, Varheley: Votoni marrëveshjen e 5 qershorit

Publikuar më 10.07.2020
Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, deklaroi se Komi...

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, deklaroi se Komisioni Europian nuk mbështet nismat për ndryshimin e sistemit zgjedhor disa muaj para zgjedhjeve. Varheley kërkoi miratimin nga Parlamenti të Marrëveshjes së 5 qershorit, sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR. Deklarata e plotë Reforma zgjedhore në Shqipëri: Është e rëndësishme që reforma e dakordësuar me 5 qershor të adoptohet nga […]

Lexo më shumë

Miratohet në parim nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Miratohet në parim nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Publikuar më 10.07.2020
Është miratuar në parim nisma e 28 deputetëve të opozitës pa...

Është miratuar në parim nisma e 28 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese, ndryshim të sistemit dhe eliminim të koalicioneve parazgjedhore. Vendimi u mor pas afro 2 orësh diskutime në mbledhjen e përbashkët të Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit. 16 deputetë votuan pro projektligjit, asnjë abstenim, kurse kundër ishte vetëm deputeti Adriatik […]

Lexo më shumë

“Kush të dojë të qëndrojë pa suflerë e avokatë”, Murrizi ironizon deputetët që u deklaruan pro “Zgjedhores”

“Kush të dojë të qëndrojë pa suflerë e avokatë”, Murrizi ironizon deputetët që u deklaruan pro “Zgjedhores”

Publikuar më 10.07.2020
Duke ironizuar 6 deputetët që dje u deklaruan pro marrëveshj...

Duke ironizuar 6 deputetët që dje u deklaruan pro marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, kreu i grupit parlamentar demokrat Myslim Murrizi tha se 28 firmëtarët për ndryshimet kushtetuese janë ende gjallë. Deputeti tha se kush të dojë mund t’i qëndrojë nismës pa suflerë e avokatë, duke shtuar se ligjvënësit e kanë mbushur moshën 18 vjeç dhe […]

Lexo më shumë