×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Basha e dërgoi si drejtues politik edhe në Shkodër, përkrahësit e Berishës tallen me 7 postet e Alibeajt

Pas largimit të Helidon Bushatit, drejtimin politik në Shkodër Basha ia ka besuar Enkelejd Alibeajt, që merr kështu postin e shtatë nga Basha. Reagimet në rrjetet sociale janë të shumta. Ndiqini më poshtë disa prej tyre:

NARD NDOKA

Sikur të gjithë të largohen, s’ka problem për Lulin! Alibeaj e Gjekmarkaj zëvendësues për çdo vrimë..!

EDMOND SPAHO

Urime të nxehta për këtë sihariq! Sa shumë kishim nevojë!!! U bë deti kos. Që nga Shkodra gjer në Vlorë, partia po shpërndahet si vaji në lakra. Ta dinte Fan Noli, nuk do e kishte bërë thirrjen që të ngriheshin që nga Shkodra gjer në Vlorë. Pas dorëheqjes së kryetarit të grupit parlamentar dhe zëvendësimin me Alibeajn, pasi e çuan drejtues politik në Vlorë ku me beteja legjendare kaliti çelikun e Lulit, tani po e çojnë në Shkodër. A thua që Shkodra nuk ka djem e vajza plot. Është bërë si Kiu Fiu që bridhte kurs me kurs. I propozoj të marrë me vete si zëvendës në Shkodër Kapllanajn e Mallakastrës për ta pasur “suksesin” të sigurtë.

EDI PALOKA

Memet nuk mjaftojnë më! Pak ditë më parë kur kryetari i sektit të bravave dhe vulës “shkarkoi” menjëherë gjysmën e kryesisë dhe 220 anëtarë të Këshillit Kombëtar (pasi të gjithë këta, bashkë me 5 mijë delegatë të Kuvendit dhe 44 mijë anëtarë të PD e kishin shkarkuar ndërkohë atë si kryetar), unë bëra një postim në fb: “Koha për të bërë karrierë në partine e Lulit. Kanë mbetur më shumë poste se sa ka anëtarë!” Sot, pas dorëheqjes së Helidon Bushatit, Luli nuk zhgënjeu prape; edhe Shkodrën ia dhe E.A. Është posti i shtatë që E.A do duhet të mbaje tani…! Në fund te fundit çfare rëndësie ka, kjo për sektin e bravave është thjesht lojë!

ZIRKON DISHA

Berni Alibeaj ku ka vrimë, mbushe me Enkelejdin.

ADRIANA KALAJA

Si është ai skeçi i kohës së Dullës? Kemi 7 kamiona dhe i ndajmë në 27 bataliona.

BLEDI KASMI

Pyeta njërin te selia për një numër telefoni të një tekniku lavatriçeje, më kishte dhënë numrin e Enkeleidit…pis milet!

YLLI MANJANI

Pra laj thaj ky Nul Blindi mbeti me Enkeled Alibeajn. Ka edhe Gazin po e ka për punët e shtëpisë.. Enkeledin ka nënkryetar disa herë, kryetar grupi, kryetar i disa komisioneve, i deleguar në disa vende, deputet, anëtar po e po, bodyguard, jurist… 97% dmth. Po iku edhe Enkeledi ç’ndodh me 97%?! Parti e fortë shumë! U rroftë e ardhmja se e sotmja u ka shku për lesh. Nul hesapi… 7×7=? 42 ore, mos harroni!

JULIAN DEDA

Sa i marum je mor Lul. Ne Patos nuk të priten, ktheve rruge. Ato pak njerëz që kishe, po të ikin përditë dhe tani të kanë ngelë aq pak sa je i detyruar të çosh të njëjtin drejtues politik në 3 qarqe. A të vjen zor mor burrë…!?

ARNOLD KARIQI

Ka zëra që pasi lali Eri të shkarkojë Armand Dukën nga kreu i FSHF, në postin e tij do të komandohet Enkelejd Alibeaj duke qenë se është edhe anëtar i bordit drejtues të FSHF-së!

KRESHNIK OSMANI

Të presësh që Enkelejd Alibeaj të fitojë Shkodrën, është njëlloj si të presësh që Boris Xhonson të krehë flokët!

ERGES ESKIU

Epo kjo punë?!

Enkelejd Alibeaj

1.N/kryetar i PD

2.Kryetar i grupit parlamentar

3.N/kryetar i grupit parlamentar

4.Drejtues politik i qarkut Fier

5.Kryetar i emëruar i Partisë Demokratike Dega Vlorë

6.Drejtues politik i qarkut Shkodër

7.N/kryetar i Komisionit të Ligjeve

Miqtë e mi, mos u çudisni, Enkelejdi nuk është Superman të mbajë kaq shumë detyra, madje edhe Superman dy detyra kishte, të punonte për të mbajtur veten dhe të shpëtonte njerëzimin kur lipsej nevoja, por thjesht Lul Bashës i kanë ikur bletët nga kosherja dhe s’di ç’bën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dy mbledhje të ndara në SHQUP, pendohen Alibeaj dhe Bardhi: Bojkotojmë zgjedhjen e presidentit, Rama prishi marrëveshjen me opozitën

Dy mbledhje të ndara në SHQUP, pendohen Alibeaj dhe Bardhi: Bojkotojmë zgjedhjen e presidentit, Rama prishi marrëveshjen me opozitën

Publikuar më 26.05.2022
Dy mbledhje paralele, me dy kryetarë po zhvillohen sot në se...

Dy mbledhje paralele, me dy kryetarë po zhvillohen sot në selinë blu. Njëri i zgjedhur pas një procesi të gjatë në PD, Sali Berisha i cili rikthehet në krye të kësaj partie 9 vjet pas dorëheqjes dhe Enkelejd Alibeaj i cili është kryetar i komanduar i PD-së pas dorëheqjes së Lulzim Bashës, po diskutojnë me […]

Lexo më shumë

Plagosi qytetarin ndërsa pinin në lokal, efektivi i FNSH: Arma u shkrep pa dashje

Plagosi qytetarin ndërsa pinin në lokal, efektivi i FNSH: Arma u shkrep pa dashje

Publikuar më 26.05.2022
Gjykata ka lënë në burg efektivin e FNSH-së, Lutfi Gjyli, që...

Gjykata ka lënë në burg efektivin e FNSH-së, Lutfi Gjyli, që plagosi Myrtaz Likën në Kombinat teksa të dy ishin ulur në lokal së bashku. Në gjykata efektivi deklaroi se arma i është shkrepur pa dashje. Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore efektivi 48-vjeçar e ka qëlluar me armë 60-vjecarin teksa po konsumonin […]

Lexo më shumë

Vrau kolegun brenda në komisariat, gjykata lë në burg Ludian Zaimin

Vrau kolegun brenda në komisariat, gjykata lë në burg Ludian Zaimin

Publikuar më 26.05.2022
Gjykata e Tiranës la në burg policin Ludian Zaimi, i cili vr...

Gjykata e Tiranës la në burg policin Ludian Zaimi, i cili vrau kolegun të dielën. Mësohet se Zaimi ka shfaqur pendesë të thellë për aktin e kryer. Efektivi i policisë Ludian Zaimi qëlloi me armën e shërbimit kolegun e tij Çaush Saliasi, 55 vjeç duke i shkaktuar vdekjen. Ngjarja ndodhi në kohën kur po ndaheshin detyrat brenda ambienteve […]

Lexo më shumë

Alibeaj mbledh 18 deputetë në PD, Berisha: Nuk ka asnjë autoritet, është vegla e Ramës

Alibeaj mbledh 18 deputetë në PD, Berisha: Nuk ka asnjë autoritet, është vegla e Ramës

Publikuar më 26.05.2022
18 deputetë janë të pranishëm deri më tani në mbledhjen e gr...

18 deputetë janë të pranishëm deri më tani në mbledhjen e grupit Parlamentar të PD-së e thirrur nga Enkelejd Alibeaj, ndërsa priten të diskutohen çështje të brendshme të Partisë Demokratike, por edhe për emrin e ri të Presidentit. Deputetët që marrin pjesë në mbledhje janë Emilja Koliqi, Flamur Hoxha, Kreshnik Çollaku, Kastriot Piroli, Saimir Korreshi, […]

Lexo më shumë

Priten arrestime të tjera, Nuredin Dumani ka nxjerrë rreth 100 emra të botës së krimit

Priten arrestime të tjera, Nuredin Dumani ka nxjerrë rreth 100 emra të botës së krimit

Publikuar më 26.05.2022
Një valë e dytë arrestimesh, pritet të pasojë operacionin “P...

Një valë e dytë arrestimesh, pritet të pasojë operacionin “Plumbi i Artë”, që po zhvillohet prej 1 jave nga prokuroria e posaçme SPAK dhe Policia e Shtetit, raporton Ora News. Dhjetëra kontrolle banesash, magazina, servise dhe disa vendgjarje, janë verifikuar nga oficerët e policisë, të cilët kanë pasur si mbështetje në teren oficerë të BKH-së dhe […]

Lexo më shumë

U qëllua me thikë ndërsa priste djalin të dilte nga shkolla, arrestohet vrasësi i shqiptares

U qëllua me thikë ndërsa priste djalin të dilte nga shkolla, arrestohet vrasësi i shqiptares

Publikuar më 26.05.2022
Policia italiane ka ndaluar sot njeriun që dyshohet se godit...

Policia italiane ka ndaluar sot njeriun që dyshohet se goditi me thikë 37-vjeçaren me origjinë shqiptare, Brunilda Halla në Vittoria provincë e Raguzës. Vrasësi i dyshuar u identifikua falë kamerave që rrethonin zonën. Thuhet se i dyshuari e ka pranuar se është autori i vrasjes dhe sipas të dhënave të para, goditja me thikë e […]

Lexo më shumë

Prindërit e marinarëve akuzojnë Rusinë: Operacion sekret për nxjerrjen e kufomave nga ‘Moskva’ e fundosur

Prindërit e marinarëve akuzojnë Rusinë: Operacion sekret për nxjerrjen e kufomave nga ‘Moskva’ e fundosur

Publikuar më 26.05.2022
Shërbimi Sekret Rus po flet për një operacion sekret për mbl...

Shërbimi Sekret Rus po flet për një operacion sekret për mbledhjen e kufomave nga kryqëzori “Moskva”, i cili u mbyt më 14 prill kur u sulmua nga ukrainasit. Kjo luftëanije konsiderohej si krenari detare e Rusisë. Në fakt, prindërit e marinarëve të zhdukur të anijes së Flotës së Detit të Zi deklarojnë hapur se rusët […]

Lexo më shumë

Finalja e Tiranës, Rama: Shqipëria la përshtypje fantastike në sytë e Europës

Finalja e Tiranës, Rama: Shqipëria la përshtypje fantastike në sytë e Europës

Publikuar më 26.05.2022
Disa orë pas finales së Conference League kryeministri Edi R...

Disa orë pas finales së Conference League kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një falenderim për të gjithë ata që kanë kontribuar që gjithçka të shkonte mirë. “Mirëmëngjes dhe me falenderimin e përzemërt për të gjithë ata që i dhanë jetë eurombrëmjes së djeshme të Shqipërisë, si edhe me krenarinë për përshtypjet fantastike […]

Lexo më shumë