×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Barcelona akord me sulmuesin brazilian, pritet drita jeshile nga federata

Barcelona së shpejti do të zëvëndësojë mungesën zytare të Osman Dembelesë i cili ka rreth 6 muaj që nuk është më aty. Tani pritet vetëm drita jeshile nga federata spanjolle që të futet në merkato për të afruar një tjetër lojtar.

Në Spanjë, ekziston rregulli që një skuadër, nëse qëndron jashtë fushave për më shumë se 5 muaj, ose nëse ai dëmtohet. Federata do të jap miratimin, dhe Barcelona do që të jetë e përgatitur për arsye se do që të mbyll marrëveshjen sa më shpejt.

Sipas mediave, Willian JoSe, do të jetë i përzgjedhuri dhe mes Sociedad dhe Barcelonës ka një akord paraprak. Ky transferim do të kap vlerat e 35 milionë eurove.

I përzgjedhuri është një ndër golashënuesit më të mire të La Ligës dhe Barcelona nuk rrezikon kot. Gjithsesi, disa zëra e kanë mohuar këtë marrëveshje dhe akoma nuk është asgjë zyrtare.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Futboll/ Tirana i mohon triumfin “demave”, derbi mbyllet me sherr

Futboll/ Tirana i mohon triumfin “demave”, derbi mbyllet me sherr

Publikuar më 10.07.2020
Derbi i fundit i kryeqytetit për këtë sezon nuk ka fitues. P...

Derbi i fundit i kryeqytetit për këtë sezon nuk ka fitues. Partizani dhe Tirana ndanë pikët në barazimin 1-1 që u arrit në duelin e zhvilluar në Air Albania. Derbi i frikës për shkak të koronavirusit që “pushtoi” Partizanin dhuroi spektakël madje ishin të kuqtë që mund ta fitonin ndeshjen. Partizani morri avantazhin në minutën […]

Lexo më shumë

Xhani De Biazi pranë pankinës, pritet të drejtoj një tjetër kombëtare

Xhani De Biazi pranë pankinës, pritet të drejtoj një tjetër kombëtare

Publikuar më 10.07.2020
Pritet që shumë shpejt ish-trajneri i kombëtares shqiptare, ...

Pritet që shumë shpejt ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi të marrë drejtimin e një tjetri ekipi dhe lajmi po qarkullon në të gjitha mediat vendase e të huaja. Thuhet se Xhani De Biazi, është shumë pranë marrëveshjes me kombëtaren e Azerbajxhanit dhe pritet që pas bisedimeve të marrë drejtimin e saj. Mësohet se […]

Lexo më shumë

Hidhet shorti për Europa League, Inter mëson rivalët në fazën çerekfinale

Hidhet shorti për Europa League, Inter mëson rivalët në fazën çerekfinale

Publikuar më 10.07.2020
Pas Champions edhe Liga e Europës është njohur me përballjet...

Pas Champions edhe Liga e Europës është njohur me përballjet e fazës çerekfinale që do të nisë më 5 gusht dhe do të mbyllet në datën 21 të këtij muaji. Shorti përcaktoi rivalët e ardhshëm të Interit, që më parë duhet të vendosë kualifikimin në përballjen tjetër kundër Getafe. Nëse kalojnë raundin, zikaltërit do të […]

Lexo më shumë

Kaos dhe tensione te Partizani/ Rezultoi pozitiv me Covid-19, goditet rumuni Deian Boldor

Kaos dhe tensione te Partizani/ Rezultoi pozitiv me Covid-19, goditet rumuni Deian Boldor

Publikuar më 10.07.2020
Situata te Partizani përpara ndeshjes derbi kundër Tiranës ë...

Situata te Partizani përpara ndeshjes derbi kundër Tiranës është shumë e keqe. Kaos, panik, lojtarë të infektuar nga COVID-19 dhe përplasje mes tyre. Deian Boldor dhe Besnik Ferati u goditën nga koronavirusi, çka ndikoi që të gjithë “Demat e Kuq” t’i nënshtroheshin tamponëve. Përgjigjet dolën në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme […]

Lexo më shumë

Dalin përgjigjet e anlizave të klubit të Partizanit, futbollistë të tjerë rezultojnë me Covid-19 (EMRAT)

Dalin përgjigjet e anlizave të klubit të Partizanit, futbollistë të tjerë rezultojnë me Covid-19 (EMRAT)

Publikuar më 10.07.2020
Kanë dalë rezultatet e analizave për Covid-19 të futbollistë...

Kanë dalë rezultatet e analizave për Covid-19 të futbollistëve të Partizanit. Klubi i Partizanit bën me dije se nga 50 tamponë të marrë nga ISHP edhe 3 lojtarë të tjerë kanë rezultuar me COVID-19. Ata janë Esat Mala, Kristi Kote dhe Erald Çinari. Ndërsa njoftohet se gjendja shëndetësorë e tyre është e qëndrueshme dhe të […]

Lexo më shumë

Dy lojtarë pozitivë me Covid-19, testohet ekipi dhe stafi i Partizanit (FOTO)

Dy lojtarë pozitivë me Covid-19, testohet ekipi dhe stafi i Partizanit (FOTO)

Publikuar më 09.07.2020
Dy futbollistë të Partizanit, Dejan Boldor dhe Besnik Ferati...

Dy futbollistë të Partizanit, Dejan Boldor dhe Besnik Ferati rezultuan pozitiv me Covid-19 mbrëmjen e kaluar. Pas konfirmimit të dy rasteve KF Partizani ka testuar për COVID-19 të gjithë ekipin dhe stafin. Testimet për ekipin dhe stafin u kryen mbrëmjen e kaluar kurse nuk dihet ende nëse derbi me Tiranën do të luhet ende apo […]

Lexo më shumë

Prag derbi i kryeqytetit, rezultojnë pozitiv me Covid-19 dy lojtarë të Partizanit (EMRAT)

Prag derbi i kryeqytetit, rezultojnë pozitiv me Covid-19 dy lojtarë të Partizanit (EMRAT)

Publikuar më 08.07.2020
Klubi i futbollit i Partizanit ka bërë me dije se dy pjesëta...

Klubi i futbollit i Partizanit ka bërë me dije se dy pjesëtarë të tij janë konfirmuar pozitivë me Covid-19. Me anë të një deklarate për media, faqja zyrtare e klubit të futbollit nëpërmjet rrjetit social Facebook ka bërë me dije se dy lojtarët Dejan Bolder dhe Besnik Ferhati kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas njoftimit […]

Lexo më shumë

Griezman i paqartë për të ardhmen, kërkon takim urgjent me drejtuesit

Griezman i paqartë për të ardhmen, kërkon takim urgjent me drejtuesit

Publikuar më 08.07.2020
Barcelona këtë merkato ka shumë dilema mbi largimet dhe një ...

Barcelona këtë merkato ka shumë dilema mbi largimet dhe një prej tyre është ai i Antuan Grizman. Francezi këtë sezon nuk ka treguar vlerat e pritura dhe Barcelona ka vuajtur shumë për të shkuar te goli me francezin në formacion. Pas kësaj, në medie kanë nisur thashethemet mbi largimin e mundshëm të francezit nga katalanasit […]

Lexo më shumë