×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Banorët e pallatit të dëmtuar, replikë me ministrin: Jo me duar në xhepa, duam specialist

Banorët e një pallati në Lezhë kanë shkëmbyer replika me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, duke i kërkuar këtij të fundit t’u sjellë ekspertë pasi nuk ndihen të sigurt.

Lleshaj pretendon se godina 12-katëshe nuk ka dëmtime serioze, ndërkohë që bashkia thotë të kundërtën.

Pjesë nga debati:

Leshaj: Nuk jam ekspert. Nga ajo që shoh është se është një ndër pallatet më në gjendje të mirë që kam parë edhe në Tiranë edhe në Durrës. Maksimumi nesër ose sonte do të sjell ekspertë ta shohin. Për të nxjerrë merakun ju. Por një pallat që nuk është thyer një xham nuk ka problem. Ua ka prishur mendjen dikush.

Banori: Duam të dimë nga një specialist i ndërtimit ku jemi?
Lleshaj: Erdha me pa, i thashë një zonje aty në qoftë se keni ndonjë apartament bosh të vijë të rri këtu s’do ishte keq.
Banori 1: Hajde rri me mua sonte.

Banori 2: Ta lëshoj dhe unë por a ka ndonjë specialist. Jo me duar në xhepa o shef!

Lleshaj: Dëgjo, asnjë borxh nuk të kam. E para njëherë asnjë borxh nuk të kam.
Banori 1: Jo, borxh na ke se ti je shtet. Ne paguajmë taksa, borxh na ke, me na sqaru a të rrimë a mos të rrimë. Nuk duam asgjë tjetër. me na pru një ekspert.
Lleshaj: Nuk ju kam asnjë borxh.
Banori 1: Borxh na ke se paguajmë taksa, unë paguaj taksa për sigurinë e jetës e të gjitha.
Lleshaj: Ke paguar ndonjë taksë ti për sigurinë ndaj tërmetit.
Banori 3: Kemi tre ditë që presim nga shteti që do të vijnë të koalidohet e do vijnë ekspertë.
Lleshaj: Ti çfarë halli ke, pse pret?
Banori 3: Po ku të shkojmë. Me ditë a të rrimë brenda a jo.
Lleshaj: Po kush ka thënë që duhet me dalë.
Banorët: Sot na ka thënë kryetari i bashkisë, me specialistët, inxhinierët. Ka dëmtime serioze, na thënë do i vëmë shiritin.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Mos ki frikë se nuk na kap ne kjo e flamosura”, pedagogu tregon bisedën e fundit me skulptorin Arben Bajo

“Mos ki frikë se nuk na kap ne kjo e flamosura”, pedagogu tregon bisedën e fundit me skulptorin Arben Bajo

Publikuar më 09.08.2020
Ndarja nga jeta në moshën 53-vjeçare të skulptorit dhe pedag...

Ndarja nga jeta në moshën 53-vjeçare të skulptorit dhe pedagogut Arben Bajo ka sjell mjaft reagime. Të afërm, miq dhe kolegë, kanë ndarë në rrjetet sociale kujtimet e fundit me pedagogun e njohur. I tillë është edhe pedagogu Roland Bejko i cili nëpërmjet një statusi tregon episodin e fundit. Bejko shkruan se Bajo ishte shprehur […]

Lexo më shumë

Shuhet skulptori Arben Bajo, Kokëdhima: Trishtim dhe dhimbje për këtë ikje të parakohshme

Shuhet skulptori Arben Bajo, Kokëdhima: Trishtim dhe dhimbje për këtë ikje të parakohshme

Publikuar më 09.08.2020
Ikja para kohe e skulptorit të njohur Arben Bajo i ka trisht...

Ikja para kohe e skulptorit të njohur Arben Bajo i ka trishtuar të gjithë mëngjesin e kësaj të diele. I pikëlluar për këtë ngjarje të rëndë, shprehet edhe kryetari i Partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Facebook”, Kokëdhima shkruan se kjo është një humbje e madhe për familjen dhe shoqërinë. Mes […]

Lexo më shumë

“Mëngjes i trishtë”, humb jetën nga Covidi skulptori dhe pedagogu i njohur Arben Bajo

“Mëngjes i trishtë”, humb jetën nga Covidi skulptori dhe pedagogu i njohur Arben Bajo

Publikuar më 09.08.2020
Arben Bajo, skulptori i njohur i cili prej ditësh ndodhej në...

Arben Bajo, skulptori i njohur i cili prej ditësh ndodhej në intubim në Spitalin Infektiv, nuk ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka dhënë mëngjesin e kësaj të diele, miku i tij Arbër Kadia. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook’’, Kadia shprehet i pikëlluar për këtë ndarje […]

Lexo më shumë

Covidi ‘kyç’ institucionet/ Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, në karantinë gjithë stafi

Covidi ‘kyç’ institucionet/ Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, në karantinë gjithë stafi

Publikuar më 09.08.2020
Drejtoria Arsimore në Elbasan është mbyllur për shkak se dre...

Drejtoria Arsimore në Elbasan është mbyllur për shkak se drejtoresha e këtij institucioni rezultoi pozitive me koronavirus. Mësohet se i gjithë stafi i drejtorisë është karantinuar që nga momenti që ajo rezultoi pozitive. Kujtojmë që e shtuna e 8 korrikut, pati një shpërthim të ri rastesh në Elbasan. Nga 124 raste të reja ditore, 19 […]

Lexo më shumë

Shpërthen në flakë automjeti në Fier, ja informacionet paraprake

Shpërthen në flakë automjeti në Fier, ja informacionet paraprake

Publikuar më 08.08.2020
Një makinë ka shpërthyer në flakë gjatë mbrëmjes së sotme në...

Një makinë ka shpërthyer në flakë gjatë mbrëmjes së sotme në lagjen “Apolonia” të Fierit. Fatmirësisht drejtuesi i makinës sapo kishte zbritur kur mjeti shpërtheu në flakë. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë, zjarrfikësja dhe ambulanca. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar edhe 3 makina të tjera aty pranë. Shkak dyshohet të […]

Lexo më shumë

E zhdukur prej 3 ditësh, gjendet në Fushë-Krujë 15-vjeçarja nga Vlora

E zhdukur prej 3 ditësh, gjendet në Fushë-Krujë 15-vjeçarja nga Vlora

Publikuar më 08.08.2020
15-vjeçarja Ergita Liço, e cila ishte denoncuar si e zhdukur...

15-vjeçarja Ergita Liço, e cila ishte denoncuar si e zhdukur nga i ati në policinë e Vlorës, është gjetur shëndoshë e mirë në Fushë-Krujë. 3 ditë më parë e mitura ishte larguar pa adresë nga banesa e saj në qytetin bregdetar, por këtë të shtunë është gjetur nga familjarët në zonën e Fushë-Krujës. Ishte babai […]

Lexo më shumë

Dasmë në anijen e rojës bregdetare/ Zbulohet videoja që i kushtoi vendin e punës zv. komandantit

Dasmë në anijen e rojës bregdetare/ Zbulohet videoja që i kushtoi vendin e punës zv. komandantit

Publikuar më 08.08.2020
U shkarkua sot nga detyra zv. komandanti i Forcave Detare, A...

U shkarkua sot nga detyra zv. komandanti i Forcave Detare, Artur Meçollari. Shkak për shkarkimin e Meçollarit është bërë lejimi i celebrimit të një çifti në anijen e rojës bregdetare, ku do zhvillohej dhe dasma. Ndërkohë janë publikuar edhe pamjet e ceremonisë së dasmës që po përgatitej në njërën prej anijeve ushtarake. Në vend të […]

Lexo më shumë

Ushtarët serbë alarmuan banorët Karaçevës në Kosovë, KFOR sqaron ngjarjen

Ushtarët serbë alarmuan banorët Karaçevës në Kosovë, KFOR sqaron ngjarjen

Publikuar më 08.08.2020
Pasi ushtarët serbë hynë dje në fshatin Karaçevë të Kamenicë...

Pasi ushtarët serbë hynë dje në fshatin Karaçevë të Kamenicës, veprim që alarmoi banorët e zonës, mbi ngjarjen është deklaruar sot KFOR. Në një komunikatë për media, KFOR bën me dije se patrullimet e tilla të përbashkëta me Forcat e Armatosura Serbe janë rutinore. “Që nga viti 2008, patrullimet e sinkronizuara zhvillohen në mënyrë rutinore […]

Lexo më shumë