×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Balluku jep njoftimin e rëndësishëm, kur do të nisin fluturimet në aeroportin e Rinasit

Ministrja Belinda Balluku në një deklaratë, bëri me dije se duke nisur nga sot, do të nisin fluturimet esenciale, ndërsa nga nesër do të nisin fluturimet komerciale, në aeroportin e Rinasit.

“Nesër që në orët e para të mëngjesit do të kemi udhëtime normale për të gjithë qytetarët.

Kjo situatë na ka bërë të kuptojmë se ka patur një plan për të bërë bllokimin e vendit deri në ditën e zgjedhjeve.

Rëndësi ka që trafiku ajror do të zhbllokohet dhe po punojmë që çdo gjë të kthehet në normalitet.

Nga ky moment në aeroportin e Rinasit do të fillojnë të ulen të gjitha fluturimet esenciale dhe humanitare”, tha ajo.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

“Sikur na ka ngec disku”/ Linda Halimi dhe Eneda Tarifa ballafaqohen me njëra-tjetrën pas sherrit të bujshëm

“Sikur na ka ngec disku”/ Linda Halimi dhe Eneda Tarifa ballafaqohen me njëra-tjetrën pas sherrit të bujshëm

Publikuar më 12.04.2021
E ftuar në “Soirée”, Linda Halimi u pyet dhe për debatin me ...

E ftuar në “Soirée”, Linda Halimi u pyet dhe për debatin me Eneda Tarifën. Këngëtarja tha se se nuk kishte asgjë personale me Tarifën dhe ishte thjesht një keqkuptim. Kur Eneda Tarifa fitoi festivalin e 54-t në RTSH me këngën “Përrallë”, Lindita postoi një status ku shprehej kundër këngëve “depresive, dramatike dhe me britma”. Një […]

Lexo më shumë

Kokaina në Durrës, kush janë pronarët e kontejnerit që ishte e mbushur me banane!

Kokaina në Durrës, kush janë pronarët e kontejnerit që ishte e mbushur me banane!

Publikuar më 10.04.2021
Pasditen e sotme skaneri i kontejnerëve në portin e Durrësit...

Pasditen e sotme skaneri i kontejnerëve në portin e Durrësit ka zbuluar një sasi të madhe kokaine prej 200 kg, që ishte fshehur brenda strukturës së çeliktë të kontejnerit. Gazeta “Shekulli” ka mësuar detaje rreth kapjes së sasisë së kokainës, e cila vinte në Shqipëri nga Ekuadori. Kontejneri rezulton i ngarkuar me banane por brenda […]

Lexo më shumë

Automatik, snajper, antitank, mitraloz, pushkë, pajisje ushtarake dhe shumë armë të tjera, policia jep detaje nga arsenali i gjetur në magazinën e Sokol Xhurës

Automatik, snajper, antitank, mitraloz, pushkë, pajisje ushtarake dhe shumë armë të tjera, policia jep detaje nga arsenali i gjetur në magazinën e Sokol Xhurës

Publikuar më 10.04.2021
Pamje dhe të tjera detaje janë bërë të ditura nga Policia e ...

Pamje dhe të tjera detaje janë bërë të ditura nga Policia e Tiranës rreth aresnalit të armeve të gjetur në magazinën e Sokol Xhurës. Sipas uniformave blu, ditën e sotme u zbuluan dhe u goditen edhe 2 baza të tjera që shërbenin për modifikimin, magazinimin dhe shitjen e armëve luftarake nga grupe kriminale që kryenin […]

Lexo më shumë

Kriza e kapitalit njerëzor, si i përkeqësoi pandemia treguesit demografikë

Kriza e kapitalit njerëzor, si i përkeqësoi pandemia treguesit demografikë

Publikuar më 03.04.2021
Pandemia COVID-19 do të mbahet mend në histori si një ndër k...

Pandemia COVID-19 do të mbahet mend në histori si një ndër krizat unike për nga dëmet që i ka krijuar kapitalit njerëzor. Goditja e shumëfishtë, erdhi e drejtpërdrejtë, duke cenuar jetën dhe cilësinë e saj në të gjithë dimensionet e ekzistencës, anën psikologjike, ekonomike etj. Shqipëria, si një nga vendet më të varfra në Europë […]

Lexo më shumë

“Shoqëria shqiptare i përbuz fëmijët e sëmurë”, flet nëna e djalit autik: Ngërçin më të madh e shoh te mjekët

“Shoqëria shqiptare i përbuz fëmijët e sëmurë”, flet nëna e djalit autik: Ngërçin më të madh e shoh te mjekët

Publikuar më 02.04.2021
Dita Botërore e Autizmit synon të rrisë ndërgjegjësimin lidh...

Dita Botërore e Autizmit synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit dhe përmirësimin e jetës së atyre që jetojnë me autizëm. Vlerësohet se 1 për qind e popullatës globale është autike. Ditën e sotme ishte në një lidhje “Skype” me emisionin “Shqipëria Live”, psikologia Aida Shehi, e cila ka një djalë […]

Lexo më shumë

Ende pa konsensus për Osmanin për presidente

Ende pa konsensus për Osmanin për presidente

Publikuar më 01.04.2021
Lëvizja Vetëvendosje ende nuk ka mbledhur nënshkrimet për th...

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk ka mbledhur nënshkrimet për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës, konfirmojnë zyrtarët e kësaj partie, e cila ka shumicën në Kuvendin e Kosovës. Lidhja Demokratike e Kosovës, gjatë kësaj jave mori vendimin që të mos bëjë obstruksione në procesin e zgjedhjes së presidenti të […]

Lexo më shumë

COVID i merr jetën 35-vjeçarit pa sëmundje të tjera

COVID i merr jetën 35-vjeçarit pa sëmundje të tjera

Publikuar më 26.03.2021
Një 35-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë për shkak të COVID...

Një 35-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë për shkak të COVID-19. Raportohet se se ai nuk kishte sëmundje të tjera bashkëshoqëruese. Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 8 qytetarë të moshave 35-74 vjeç. Ndërkohë u shënuan 449 raste të reja me COVID nga 3012 testime të kryera në […]

Lexo më shumë

Akuzohet për vrasjen e Klodian Rashës, del sot para gjykatës ish-efektivi i policisë

Akuzohet për vrasjen e Klodian Rashës, del sot para gjykatës ish-efektivi i policisë

Publikuar më 26.03.2021
Pritet të zhvillohet në Gjykatën e Tiranës seanca ndaj ish-e...

Pritet të zhvillohet në Gjykatën e Tiranës seanca ndaj ish-efektivit të forcave ‘Shqiponja’ Nevaldo Hajdaraj, i akuzuar për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha mëngjesin e 8 Dhjetorit 2020, në zonën e Laprakës. Bëhet me dije se seanca paraprake do kryesohet nga gjyqtari Bedri Qorri, i cili do te vendosë nëse do ta kalojë për gjykim […]

Lexo më shumë