Balla u mori kartat elektronike, këta janë 3 deputetët e PD që “votuan” Kryeprokuroren

Foto 1 nga 2 Pas Para

Tre deputetë të Partisë Demokratike rezultojnë se kanë votuar pro Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku.

Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë votim të gabuar apo të paqëllimshëm, por për kartat e votimit të cilat deputeti Taulant Balla i ka marrë nga krahu i opozitës.

Kështu, sipas procesverbalit të publikuar edhe nga deputeti Genc Pollo, rezulton se ai vetë, së bashku me Ervin Salianjin dhe Anton Frrokajn kanë votuar pro Markut.

Të tjera

Abissnet