×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Balfin” dhe “Tirana Bank” i dorëzojnë shtëpinë e rikonstruktuar familjes Lezo në Sarandë

Tirana Bank, me nismë të Presidentit të Grupit BALFIN Samir Mane, i ka kthyer buzëqeshjen Albinës së vogël, vajzës së mitur të familjes Lezo në Sarandë. Përveç rikonstruksionit dhe rregullimeve, u realizua edhe mobilimi i apartamentit.

Në fund të muajit Qershor 2020, emisioni “Fiks Fare” në “Top Channel” tregoi kushtet e mjerueshme ku jetonte familja e vogëlushes dhe sesi lagështira e mureve po ndikonte në përkeqësimin e shëndetit të saj. Banesa e Rozina Lezos dhe të bijës së saj në katin e katërt dhe të fundit të një pallati të ndërtuar para viteve ’90, ishte tërësisht e amortizuar, me ujin e lagështinë që depërtonin brenda në shtëpi dhe pa mjetet minimale për një jetesë normale.

Tashmë, pas ndërhyrjes së Tirana Bank, banesa e tyre është rikonstruktuar dhe mobiluar tërësisht nga e para, me të gjitha pajisjet e nevojshme elektro-shtëpiake, higjeno-sanitare dhe të tjera. Problemi i lagështirës në tarracë është zgjidhur përfundimisht dhe mamaja me të bijën, mund të jetojnë më në fund në kushte normale.

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Tirana Bank, Dritan Mustafa, u shpreh se:  “Jemi shumë të kënaqur, që familja më së fundi ka mundësinë të futet në një ambient të ri, të rregulluar. Punimet që janë kryer në këtë ndërtesë, janë kontribut i drejtpërdrejt i Tirana Bank. Interesimi i menjëhershëm dhe iniciativa e z. Mane u finalizua me transformimin total të apartamentit. Sot është në kushte shumë më të favorshme për familjen, për të jetuar në kushte normale”.  

E zonja e shtëpisë, Rozina, e cila në qershor ishte shprehur se gjatë një muaji ishte e detyruar ta shoqëronte të bijën dy herë në urgjencë për problemet me mushkëritë prej lagështisë, më në fund mund të buzëqeshe. ”Jam shumë e kënaqur, shumë e lumtur, për çfarë është bërë në shtëpinë time. E falënderoj me shpirt, me zemër, Samir Manen, Grupin Balfin dhe Tirana Bank. Jam shumë, shumë e lumtur për çfarë është bërë në shtëpinë time dhe për vajzën time. Vajza është shumë e lumtur dhe shumë e kënaqur, pasi më kërkonte vazhdimisht se kur do të shkojmë në shtëpinë e re. U jam shumë mirënjohëse dhe jam shumë e lumtur” – tha ajo.

Në fund të vizitës në banesën e familjes Lezo, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Tirana Bank, Dritan Mustafa, i dorëzoi çelësat e banesës Albinës së vogël dhe i uroi familjes që ta gëzojnë banesën e re dhe të jetojnë të lumtur.

Në këtë link mund të shihni të plotë rastin e trajtuar nga Fiks Fare: https://bit.ly/3jTlIDL .

Përgjatë vitit 2019, Grupi BALFIN dhuroi rreth 1 milionë euro për organizimin e një numri të madh projektesh në dobi të komuniteteve duke dhënë kontribut të çmuar për arsimin, fëmijët, shëndetësinë, mjedisin, artin, etj. Grupi BALFIN është ndër të paktat biznese në Shqipëri që mbështet Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm të  Organizatës së Kombeve të Bashkuara, për të luftuar pabarazinë, varfërinë dhe për të kontribuar për një shoqëri më të mirë.

Grupi ka dhuruar gjithashtu 1.2 milion euro për familjet e prekura nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, ndërkohë që mbi 800 mijë euro u janë shtuar këtyre vlerave për të njëjtat kauza edhe gjatë vitit 2020.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë një dizajner

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë një dizajner

Publikuar më 27.02.2021
Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushë...

Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushën e komunikimeve elektronike dhe ofron lidhje të shërbimit të internetit, telefonisë së palevizsshme dhe shërbimeve audiovizive nëpërmjet internetit. Për fuqizimin e personelit dhe zhvillimin e njësive, ne kërkojmë të punësojmë: Dizajner. Detyrat Kryen prodhimin e reklamave, koopertinave të librave, modeleve grafike, imazheve, logove, broshurave, posterave dhe materialeve të […]

Lexo më shumë

Njoftimi për punë/ “Abissnet” kërkon specialistë për marketingun dixhital

Njoftimi për punë/ “Abissnet” kërkon specialistë për marketingun dixhital

Publikuar më 25.02.2021
Shoqëria “ABISSNET”sh.a. ofron shërbime në fushë...

Shoqëria “ABISSNET”sh.a. ofron shërbime në fushën e komunikimeve elektronike, në lidhje me ofrimin e shërbimit të internetit, telefonisë së palëvizshme dhe shërbimeve audiovizive nëpërmjet internetit. Për fuqizimin e personelit dhe zhvillimin e njësive, ne kërkojmë të punësojmë: Specialistë për Marketingun Dixhital. Detyrat – Planifikon dhe ekzekuton të gjithë marketingun dixhital, përfshirë SEO/SEM, bazën e të […]

Lexo më shumë

Si po kontribuon Jumbo Albania për fëmijët e programit “Tungjatjeta…jetë”

Si po kontribuon Jumbo Albania për fëmijët e programit “Tungjatjeta…jetë”

Publikuar më 24.02.2021
Jumbo Albania, në bashkëpunim me organizatën jo-fitimprurëse...

Jumbo Albania, në bashkëpunim me organizatën jo-fitimprurëse World Vision, përgjatë vitit 2020 kanë ndihmuar 123 fëmijë me aftësi të kufizuara, si dhe kanë ofruar 151 seanca terapie të specializuara. Kjo është realizuar nëpërmjet 17 kutive të dhurimit të vendosura në dyqanet e JUMBO në qendrat tregtare TEG dhe QTU. Në këto dyqane, pranë çdo kase […]

Lexo më shumë

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë specialist marketingu

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë specialist marketingu

Publikuar më 22.02.2021
Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushë...

Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushën e komunikimeve elektronike dhe ofron lidhje të shërbimit të internetit, telefonisë së palevizsshme dhe shërbimeve audiovizive nëpërmjet internetit. Për fuqizimin e personelit dhe zhvillimin e njësive, ne kërkojmë të punësojmë: Specialist/e Marketingu Detyrat Kryen detyra në lidhje me përmbushjen e objektivave marketing të shoqërisë. Paraqet propozime mbi rinovimin […]

Lexo më shumë

Nisma, “Tirana Bank” gjelbëron tarracat e kryeqytetit

Nisma, “Tirana Bank” gjelbëron tarracat e kryeqytetit

Publikuar më 12.02.2021
“Tirana Bank” ndër vite ka ndërmarrë fushata konkrete me qël...

“Tirana Bank” ndër vite ka ndërmarrë fushata konkrete me qëllim përmirësimin e mjedisit dhe të cilësisë së jetës së komunitetit si: fushatat për një mjedis të pastër dhe zgjerimin e hapësirave të gjelbra, rritjen e ndërgjegjësimit ndaj ndryshimeve klimaterike, ndërtimin e këndeve të reja të lojërave etj., duke theksuar rëndësinë e zbatimit të politikave të […]

Lexo më shumë

Njoftim për punë/ “F.K. Apolonia” kërkon trajnerë për U21 dhe ekipet e moshave si dhe specialist marketingu

Njoftim për punë/ “F.K. Apolonia” kërkon trajnerë për U21 dhe ekipet e moshave si dhe specialist marketingu

Publikuar më 25.01.2021
“F.K. Apolonia” ofron pozicione pune për:   Trajner U21...

“F.K. Apolonia” ofron pozicione pune për:   Trajner U21 –          Të zotërojë shumë mirë gjuhën angleze dhe italiane –          Të ketë luajtur futboll në nivele të larta –          Të zotërojë licencë trajnimi A ose PROF Trajner për ekipet e moshave –          Të zotërojë shumë mirë gjuhën angleze dhe italiane –          Të zotërojë licencë trajnimi A ose B   Kontakt nr: […]

Lexo më shumë

SHKRIM PROMOCIONAL/Fermerë aplikoni deri më 25 shkurt për të marrë naftën që deri dje e paguanit me taksa, tashmë falas

SHKRIM PROMOCIONAL/Fermerë aplikoni deri më 25 shkurt për të marrë naftën që deri dje e paguanit me taksa, tashmë falas

Publikuar më 22.01.2021
  Nëse je një fermer, person fizik apo juridik i pajisu...

  Nëse je një fermer, person fizik apo juridik i pajisur me NIPT fermeri aktiv dhe me pronësi toke mbi 0.4 HA, tashmë ke mundësi të bëhesh pjesë e skemës së mbështetjes me naftë nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, duke aplikuar në e-Albania deri më 25 shkurt. Çdo vit, me mijëra fermerë varen […]

Lexo më shumë

Me Jumbo, ka gjithmonë një arsye për të festuar!

Me Jumbo, ka gjithmonë një arsye për të festuar!

Publikuar më 04.12.2020
Festat e fundvitit po afrojnë dhe dekorimi i shtëpisë apo pë...

Festat e fundvitit po afrojnë dhe dekorimi i shtëpisë apo përgatitja e dhuratave është një mikëpritje e denjë që i bëhet fillimit të një Viti të Ri, të shpresave dhe objektivave të reja dhe një shenjë e shprehjes së dashurisë për njerëzit tanë më të rëndësishëm. JUMBO plotëson nevojat dhe dëshirat tuaja, përmes gamës së […]

Lexo më shumë