Avramopulos vjen sot në Tiranë, zbulohet arsyeja. Ja me kë do të takohet

Publikuar më 11. 02. 2018 nga Xhentila Gjoshi

Në një kohë kur ka pasur deklarata të ndërsjellta për çështjen detare dhe atë çame, zyrtari grek i BE, Dimitris Avramopulos mbërrin sot për një vizitë zyrtare në Tiranë.
Komisioneri për Migrimin dhe Punët e Brendshme mësohet se do të takohet pasdite me ministrin Ditmir Bushati. Ndërkohë, ditën e nesërme Avramopulos do të takohet me ministrin Fatmir Xhafaj dhe kryeministrin, Edi Rama.
Qëllimi i vizitës është marrëveshja mes Policisë dhe Frontex. Sakaq, pasi të nënshkruajnë marrëveshjen dy zyrtarët, Avramopulos dhe Xhafa do të mbajnë një konferencë të përbashkët.