Avramopulos takon ministrin Xhafaj, ja marrëveshja që pritet të nënshkruajnë

Komisioneri për Emigrimin në BE, Avramopulous është takuar me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj ditën e sotme.
Takimi po zhvillohet në ambientet e ministrisë së Brendshme në Tiranë.
Dy zyrtarët do të nënshkruajnë marrëveshjen mes policisë dhe Frontex.
Pak më vonë, komisioneri dhe ministri i Brendshëm do të japin një deklaratë për mediat.
Avramopulous më pas do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Bushati.

Të tjera

Abissnet