×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Autobusi bie në lumin e ngrirë, humbin jetën 19-të persona në Rusi

Të paktën nëntëmbëdhjetë persona kanë humbur jetën në lindje të Rusisë pas rënies së një autobusi me udhëtarë në lumin e ngrirë.

Autoritetet referuan se të paktën 19 persona kanë vdekur ndërsa 21 të tjerë janë plagosur, shkruan REL. Autobusi ishte duke udhëtuar nga fshati Sretensk në qytetin Chita në lindje të Moskës në momentin kur ka rënë nga ura e lumit Kuega, shkruan Rel.

Në autobus ndodheshin rreth 43 udhëtarë dhe një shofer. Dy helikopterë shkuan në vendin e ngjarjes për të dhënë menjëherë ndihmën e parë.

Sipas policisë, ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti me pasoja fatale. Sipas statistikave në Rusi, 18.214 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve të trafikut rrugor.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E rrallë/ 25-vjeçarja sjell në jetë 9 fëmijë (Foto)

E rrallë/ 25-vjeçarja sjell në jetë 9 fëmijë (Foto)

Publikuar më 05.05.2021
Një grua nga me origjinë nga Mali, ka arritur të lindë 9 fëm...

Një grua nga me origjinë nga Mali, ka arritur të lindë 9 fëmijë, 5 vajza dhe 4 djem. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Shëndetit në Mali, e cila njofton se Halime Sisi, solli në jetë fëmijët me prerje cezariane dhe ndodhet në shëndet të plotë. 25-vjeçara ishte njoftuar nga mjekët që do […]

Lexo më shumë

44-vjeçari qëllon dhe djeg në mes të rrugës ish-bashkëshorten

44-vjeçari qëllon dhe djeg në mes të rrugës ish-bashkëshorten

Publikuar më 05.05.2021
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë ku një nënë 31 vjeç...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë ku një nënë 31 vjeçare është vrarë dhe më pas djegur në mes të rrugës nga ish bashkëshorti i saj, sipas mediave të huaja. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen Merignac, pranë aeroportit Bordeaux në Francën jugperëndimore. Sipas raportit të policisë, gruaja 31-vjeçare u ndoq në […]

Lexo më shumë

Zbulohet shkaku i vdekjes së Princit Filip

Zbulohet shkaku i vdekjes së Princit Filip

Publikuar më 05.05.2021
Certifikata e vdekjes së Dukës së Edinburgut ka zbuluar se a...

Certifikata e vdekjes së Dukës së Edinburgut ka zbuluar se ai vdiq nga ‘pleqëria’. Në kohën kur Pallati Buckingham njoftoi se Princi Filip vdiq në mënyrë paqësore në Kështjellën Windsor muajin e kaluar në moshën 99 vjeçare. Tani njoftimi zyrtar i vdekjes ka deklaruar se shkaku i vdekjes ishte ‘pleqëria’. Mjeku i familjes mbretërore, Sir […]

Lexo më shumë

Italia gati të mirëpres turistët, hapet totalisht më 15 maj

Italia gati të mirëpres turistët, hapet totalisht më 15 maj

Publikuar më 05.05.2021
Pas mbi 14 muaj mbyllje të kufijve, Italia informon se më da...

Pas mbi 14 muaj mbyllje të kufijve, Italia informon se më datë 15 maj do të hap sezonin turistik për çdo turist nga çdo vend i botës që dëshiron të vizitoj këtë vend, raportojnë mediat vendase. Do të mjaftojë një leje kalimi specifik që paraprin patentën shëndetësore të Bashkimit Europian që pritet të jetë e […]

Lexo më shumë

Presidenca: Kosova s’mund ta garantojë lirimin me kusht për Thaçin dhe të tjerët

Presidenca: Kosova s’mund ta garantojë lirimin me kusht për Thaçin dhe të tjerët

Publikuar më 05.05.2021
Këshilltari i presidentes, Vjosa Osmani, Bekim Kupina ka thë...

Këshilltari i presidentes, Vjosa Osmani, Bekim Kupina ka thënë se Republika e Kosovës s’mund të garantojë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve. Kupina në një përgjigje për T7 ka thënë se gjyqtari i Dhomave të Specializuara ka përmendur një shtet të tretë dhe se Kosova në asnjë interpretim nuk mund të konsiderohet […]

Lexo më shumë

Padi kundër Serbisë për gjenocid, Vuçiç: U kërkoj shqiptarëve të mos e bëjnë këtë

Padi kundër Serbisë për gjenocid, Vuçiç: U kërkoj shqiptarëve të mos e bëjnë këtë

Publikuar më 05.05.2021
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha sot se paralajmërimi i...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha sot se paralajmërimi i Kosovës për të dorëzuar padi për gjenocid kundër Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë është paralajmërim që nënkupton fillimin e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë, transmeton Gazeta Express. “A mund ta kërcënoni Serbinë me procese gjyqësore për gjenocid? Ju mund ta bëni atë vetëm përmes një […]

Lexo më shumë

Marrëdhënia e çuditshme e Bill Gates me ish të dashurën e tij, ai bënte pushime me të çdo vit!

Marrëdhënia e çuditshme e Bill Gates me ish të dashurën e tij, ai bënte pushime me të çdo vit!

Publikuar më 05.05.2021
Ekzistenca e një personi të tretë gjatë jetës martesore të B...

Ekzistenca e një personi të tretë gjatë jetës martesore të Bill Gates dhe gruas së tij Melinda, disa orë pas njoftimit të divorcit të tyre, ka dalë në dritë. Themeluesi i Microsoft kishte rënë dakord me Melindan, nëna e tre fëmijëve të tyre, që ai do të ishte në gjendje të bënte pushime çdo vit […]

Lexo më shumë

Biden thotë se shpreson të takohet me Putin gjatë udhëtimit të qershorit në Evropë

Biden thotë se shpreson të takohet me Putin gjatë udhëtimit të qershorit në Evropë

Publikuar më 05.05.2021
Presidenti i SHBA Joe Biden tha të martën (4 maj) se do të d...

Presidenti i SHBA Joe Biden tha të martën (4 maj) se do të donte të mbante samitin e tij të propozuar me Presidentin rus Vladimir Putin gjatë udhëtimit të tij në qershor në Evropë. “Kjo është shpresa dhe pritja ime. Ne jemi duke punuar në të”, u tha Biden gazetarëve pas një fjalimi në lidhje […]

Lexo më shumë