Autobusi bie në lumin e ngrirë, humbin jetën 19-të persona në Rusi

Të paktën nëntëmbëdhjetë persona kanë humbur jetën në lindje të Rusisë pas rënies së një autobusi me udhëtarë në lumin e ngrirë.

Autoritetet referuan se të paktën 19 persona kanë vdekur ndërsa 21 të tjerë janë plagosur, shkruan REL. Autobusi ishte duke udhëtuar nga fshati Sretensk në qytetin Chita në lindje të Moskës në momentin kur ka rënë nga ura e lumit Kuega, shkruan Rel.

Në autobus ndodheshin rreth 43 udhëtarë dhe një shofer. Dy helikopterë shkuan në vendin e ngjarjes për të dhënë menjëherë ndihmën e parë.

Sipas policisë, ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti me pasoja fatale. Sipas statistikave në Rusi, 18.214 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve të trafikut rrugor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Darka e gabuar!  

Uran Krasniqi Dy kryeministrat, ai i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Kosovës Ramush Haradinaj, pritet të takohen në gjyq….

Abissnet