Atletiko Madrid, kampion i Ligës së Europës

Foto 2 nga 2 Pas Para

Atletiko Madrid u shpall sonte kampion i Ligës së Europës. Kjo pas fitores të ekipit madrilen përballë Marsejës. Atletiko mundi Marsejën 3:0, duke korrur një fitore fantastike. Dy golat e Griezman dhe në fund goli i Gabi vulosën si kampion Atletikon.

Marseja kishte shanset e saj, mirëpo u duk e pafuqishme përballë një ekipi ekspert në finale të tilla. Atletiko Madrid e fiton për herë të tretë këtë trofe.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet