×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Atentati për hakmarrje, Preng Gjini jashtë rrezikut për jetën

Spitali i Traumës konfirmon se Preng Gjini është në gjendje të mirë shëndetësore. Spitali deklaron se Gjini ka marr plagë në pjesën abdominale dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Kujtojmë që Gjini mbeti i plagosur pasditen e së martës, pas një atentati me eksploziv që u vendos në makinën e tij.

51-vjeçari udhëtonte me automjetin e llojit Mercedez Benz, të tipit “A Class”. Bashkë me të kanë mbetur edhe dy persona të tjerë të plagosur, të cilët ndodheshin rastësisht pranë mjetit kur ndodhi ngjarja.

Pas atentatit, Gjini u transportua menjëherë në spitalin e Traumës ku dhe mori mjekimet e para.

Sipas forcave xheniere në këtë atentat është përdorur 400 deri në 500 gram eksploziv. Lënda plasëse ishte vendosur sipër gomës së parë, nga ana e pasagjerit.

Ndërkohë nga burime bëhet me dije Preng Gjini lëvizte shumë pak në Tiranë që pas vrasjes së vëllait të tij. Gruaja dhe vajzat e Gjinit jetojnë në SHBA.

Preng Gjini lëvizte gjithmonë me kushëririn e tij dhe qëndronte në vendin e pasagjerit. Fati deshi që mbrëmjen e djeshme Gjini të lëvizte në vendin e drejtuesit dhe të ishte vetëm në mjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GJKKO rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve ndaj Mediut, SPAK ankimon vendimin

GJKKO rrëzoi kërkesën për rihapjen e hetimeve ndaj Mediut, SPAK ankimon vendimin

Publikuar më 02.08.2021
SPAK ka dorëzuar zyrtarisht ankimimin kundër vendimit të gjy...

SPAK ka dorëzuar zyrtarisht ankimimin kundër vendimit të gjyqtarit Erjon Çela për rigjykimin e Fatmir Mediut për çështjen “Gërdeci”. SPAK ka paraqitur në ankim argumentet ligjore se pse çështja duhet të rihapet dhe për Mediun të nisë gjykimi nga e para. Më 27 Korrik, GJKKO rrëzoi kërkesën e SPAK për rihapjen e hetimit ndaj ish-ministrit […]

Lexo më shumë

Aksidenti tragjik në Shkodër, humb jetën shoferi dhe pasagjerja 16-vjeçare

Aksidenti tragjik në Shkodër, humb jetën shoferi dhe pasagjerja 16-vjeçare

Publikuar më 31.07.2021
Dy të rinj kanë humbur jetën në një aksident tragjik në orët...

Dy të rinj kanë humbur jetën në një aksident tragjik në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ngjarja e rendë u regjistrua në aksin rrugor Shkodër-Velipojë, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, ku një makinë si pasojë e shpejtësisë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur. Për pasojë kanë humbur jetën […]

Lexo më shumë

E rëndë në Kurbin/ 13-vjeçari vritet me armë zjarri pranë banesës

E rëndë në Kurbin/ 13-vjeçari vritet me armë zjarri pranë banesës

Publikuar më 30.07.2021
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Gërnac të K...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Gërnac të Kurbinit. Një 13-vjeçar me inicialet R. Keçi, është vrarë me armë zjarri në afërsi të banesës së tij. I shte kryeplaku i fshatit ai që ka telefonuar policinë. Burime bëjnë me dije se viktima bashkë me tre fëmijë të tjerë kanë qenë duke kullotur bagëtitë […]

Lexo më shumë

Lushnje/ Konflikti për pronën kthehet në tragjedi, vritet 30-vjeçari dhe plagosen 3 të tjerë

Lushnje/ Konflikti për pronën kthehet në tragjedi, vritet 30-vjeçari dhe plagosen 3 të tjerë

Publikuar më 29.07.2021
Sot rreth orës 06:30, në fshatin Garunjas, njësia administra...

Sot rreth orës 06:30, në fshatin Garunjas, njësia administrative Bllagat, Lushnje, si pasojë e një konflikti për motive pronësie mes kushërinjve të parë, kanë mbetur të plagosur me armë gjahu shtetasit Shaip Hasalla 65 vjeç,(babai) Laert Hasalla dhe Emiljano Hasalla 31 vjeç(vëllezër) si edhe ka ndërruar jetë shtetasi Romeo Hasalla 30 vjeç(vëllai tjetër). Menjëherë në […]

Lexo më shumë

Po udhëtonte drejt Greqisë me 24 530 euro, kapet në kufi lushnjari

Po udhëtonte drejt Greqisë me 24 530 euro, kapet në kufi lushnjari

Publikuar më 28.07.2021
Një shumë prej 24 530 eurosh të padeklaruara janë sekuestrua...

Një shumë prej 24 530 eurosh të padeklaruara janë sekuestruar në doganën e Kapshticës. Mësohet se këto para i janë kapur një 67-vjeçar, J.D banues në fshatin Shegas, Lushnjë. Ky person po dilte nga Shqipëria në drejtim të Greqisë, por pas kontrolleve, policia i ka gjetur sasinë e parave të cilat i kishte të pa […]

Lexo më shumë

I dehur në timon dhe i drejton armën policëve, kapet pas ndjekjes i riu nga Kurbini (Emri)

I dehur në timon dhe i drejton armën policëve, kapet pas ndjekjes i riu nga Kurbini (Emri)

Publikuar më 28.07.2021
Një 31-vjeçar në Kurbin është arrestuar nga policia pas ndje...

Një 31-vjeçar në Kurbin është arrestuar nga policia pas ndjekjes nga uniformat blu. Fation Lika udhëtonte me makinë në rrugën dytësore Milot-Mamurras. Patrulla konstatoi mjetin duke kryer manovra të rrezikshme në rrugë dhe i bënë shenjë të ndalonte, por drejtuesi u largua me shpejtësi duke rrezikuar edhe jetën e punonjësve të policisë. Pasi janë venë […]

Lexo më shumë

Ekzekutuan kryefamiljarin në banesë, arrestohen gruaja dhe vajza e të ndjerit

Ekzekutuan kryefamiljarin në banesë, arrestohen gruaja dhe vajza e të ndjerit

Publikuar më 26.07.2021
Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djesh...

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Gurrë e Vogël, Klos, ku u gjet pa shenja jete shtetasi Ylber Lezi. Arrestohet bashkëshortja dhe vajza e tyre, si të dyshuara  për vrasjen e 47-vjeçarit. Në vijim të veprime të kryera nga grupi i posaçëm hetimor, i ngritur në Komisariatin e Policisë Mat, […]

Lexo më shumë

Librazhd/ Var veten në pemë 30-vjeçari

Librazhd/ Var veten në pemë 30-vjeçari

Publikuar më 25.07.2021
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Librazhd. Policia njoft...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Librazhd. Policia njofton se 30-vjeçari D. Duka ka varur veten në një pemë në afërsi të banesës së tij, në fshatin Dardhë. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Detaje nga policia:  Më datë 25.07.2021, rreth orës 17:40, është gjendur nga familjarët i […]

Lexo më shumë