×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Askush nuk më njeh si ti”, Rozana Radi përlot me urimin për motrën e saj

Rozana Radi ka një lidhje më shumë se të ngushtë me motrën e saj, Andetën, e cila është forcuar akoma më shumë për shkak të ngjarjeve të hidhura të jetës. Këngëtarja ka treguar se e motra ka qenë gjithmonë si një nënë e dytë dhe se nuk do e kishte pasur jetën të lehtë pa të pas vdekjes së prindërve.

Sot Andeta feston ditëlindjen dhe nuk kishin si të mungonin disa fjalë zemre nga Rozana në këtë ditë të shënuar.

“Nuk ka asnjë në botë të më njohë siç më njeh ti! Faleminderit që je aty për mua gjithmonë! Sa mirë që erdha në këtë botë pas teje se nuk e di a do mund të isha kjo që jam sot nëse do të ishte ndryshe. Gëzuar 100. Gjithë jetën bashkë unë dhe ti”, ka shkruar Rozana.

Me siguri urim më të bukur se ky nuk mund të kishte për të përshkruar dashurinë mes motrave dhe si gjithmonë Rozana ja doli të na prekte të gjithëve zemrat.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Brenda ditëlindjes së Soni Malajt, këngëtarja shfaqet krah të dashurit dhe miqve të famshëm

Brenda ditëlindjes së Soni Malajt, këngëtarja shfaqet krah të dashurit dhe miqve të famshëm

Publikuar më 28.10.2020
Katër ditë më parë, këngëtarja e njohur Soni Malaj festoi di...

Katër ditë më parë, këngëtarja e njohur Soni Malaj festoi ditëlindjen e saj. Këtë të mërkurë ajo ndau me ndjekësit pamje nga brenda festës së ditëlindjes, të organizuar me detaje. Këngëtarja shfaqet krah partnerit të saj, familjarëve dhe miqve VIP, mes tyre Klodiana Shala dhe Sinan Hoxha. Në video, gjithë vëmendjen e mori i dashuri i […]

Lexo më shumë

“Rri si vetja këtë Halloween se boll na frikëson”, Luana Vjollca i jep përgjigjen epike ndjekësit

“Rri si vetja këtë Halloween se boll na frikëson”, Luana Vjollca i jep përgjigjen epike ndjekësit

Publikuar më 28.10.2020
Luana Vjollca, mbetet një ndër moderatoret e cila ka komunik...

Luana Vjollca, mbetet një ndër moderatoret e cila ka komunikim të vazhdueshëm me fansat në rrjetet sociale. Së fundmi ajo u ka kërkuar mendime ndjekësve të saj se në çfarë personazhi do të donin të kthehej për festën e Halloween. Sugjerimet kanë qenë të shumta dhe ajo i ka publikuar në ‘Insta Story’, duke iu […]

Lexo më shumë

Shifra marramendëse, ja sa ka shpenzuar Ledri Vula për një orë

Shifra marramendëse, ja sa ka shpenzuar Ledri Vula për një orë

Publikuar më 28.10.2020
Ledri Vula, një ndër reperët më të dashur të publikut gjithm...

Ledri Vula, një ndër reperët më të dashur të publikut gjithmonë ka qenë në qendër të vëmendjes për stilin e tij të veçantë. Së fundmi, vëmendjen e ka marrë look-u i reperit në njërën prej fotove të fundit të postuara në profilin e “Instagram”-it. Ka qenë ora e tij, e cila është “Rolex yatch-master II”. […]

Lexo më shumë

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë, ja ku do i shohim këngëtaret e njohura

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë, ja ku do i shohim këngëtaret e njohura

Publikuar më 27.10.2020
Në eventin madhështor të muzikës ‘MTV EMA’ për këtë vit Do t...

Në eventin madhështor të muzikës ‘MTV EMA’ për këtë vit Do të jenë dy këngtaret me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa. Kjo e fundit është nominura për  kategoritë “Best Artist”, “Best Song” për hitin “Don’t Start Now”, “Best Pop” dhe “Best Act” për zonën e Britanisë së Madhe dhe Irlandës. Ndërkohë edhe Rita […]

Lexo më shumë

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Publikuar më 25.10.2020
Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Lua...

Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Luan” jo si pjesë e stafit, por si e ftuar e emisionit. Gjatë sfidës “ndaje ose haje”, këngëtarja zbuloi një detaj shumë të veçantë nga jeta e saj personale. Fifi është pyetur se çfarë kuptimi ka fjala “stracciatella” që ajo e ka bërë tatuazh në […]

Lexo më shumë

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Publikuar më 25.10.2020
Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun...

Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, së fundmi ka publikuar një foto, ku duket mjaft e lumtur. Në llogarinë e saj të ‘Instagramit’, Elvana ka publikuar një foto me prindërit e saj dhe ka ndarë një mesazh me rëndësi për ndjekësit. ‘Të shtrenjtët e mi, në këto kohë të vështira, […]

Lexo më shumë

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

Publikuar më 25.10.2020
Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre d...

Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre dhe shkronjën “F” të formuar me trëndafila të bardhë si dhe me një unazë të bukur diamanti, Fisnik Syla i propozoi për martesë Fjolla Morinës. Ajo i tha “PO” këtij propozimi, duke zyrtarizuar kështu lidhjen e saj dhe duke dhënë lajmin e bukur se […]

Lexo më shumë

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

Publikuar më 24.10.2020
Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “S...

Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “Shiko Kush LUAN”. Reperi u vendos përballë personazheve të famshëm shqiptarë në sfidën e “Paintball”. Kjo sfidë u realizua mjaft mirë nga Capital-i pa hezitim. Shumë nga përgjigjet e Capitalit na kanë surprizuar pasi edhe pse në tabelë ishin bashkëpuntorë të tij, ai i […]

Lexo më shumë