Artisti Robert Alia mbështet studentët

Foto 1 nga 4 Pas Para

Artisti Robert Alia ka dalë në protestë në mbështetje të studentëve. Alia, siç edhe shihet nga fotografitë, është shumë pranë turmës së studentëve.

Ai tha se mbështet fuqishëm këtë protestë dhe dëshiron që rinia e Shqipërisë të jetë më mirë, pasi sikur të mos mjaftojë gjendja e rëndë ku janë, shteti ua keqëson situatën, shkruan gazeta “Shekulli”. Robert Alia madje është parë në radhën e parë të protestuesve, të cilët prej ditësh kërkojnë plotësimin e tre kushteve të tjera nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet