Arti në Shina, bashkëveprimi i artistit me publikun

Piktori Gazmend Freitag ka kënaqësinë të jetë pjesë e jetës publike në qytetin e Linzit dhe kultivon bashkëveprimin me artistët tjerë dhe publikun. Kështu që është e natyrshme për te të ulet në shinat e trenit në Stacionin e Linzit në Austri dhe ta përcjellë vetë portretin e tij në botë. A thua ku? Mbase në Kosovë, atdheun e këtij artisti shqipëtar. Ose në Amerikë, ku ai ka adhurues të shumtë. Apo ndoshta në Gjermani, ku jetojnë tri vajzat e tij. Në çdo rast – udhëtim të sigurtë!

*Gazmend Freitag është një artist i cili ka jetuar dhe aktualisht zhvillopn artin e tij në Linz të Austrisë. Ai ka lindur në zonën e Pataqanit të Poshtëm në Kosovë, më 25 Maj 1968.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet