Arta Marku takon ministrin e Brendshëm, ja për çfarë po diskutohet

Në një kohë kur është në qendër të sulmeve dhe debateve pas shkarkimeve në Prokurorinë e Përgjithshme dhe prokuroritë e rretheve, kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku ka shkuar me urgjencë në një takim tek ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.
Mësohet se takimi po mbahet në godinën e Ministrisë së Brendshme.
Sipas informacioneve, mësohet se në këtë takim janë të pranishëm edhe ministrat Etilda Gjonaj dhe Ahmetaj.
Ky takim, mësohet se është në bazë të operacionit “Forca e Ligjit”.

Të tjera

Abissnet