×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Arrestohen 6 persona në Tiranë, për çfarë akuzohen

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia, të akuzuara për vepra të ndryshme penale. Uniformat blu bëjnë me dije se Rr.H., 25-vjeç është arrestuar pasi gjatë kontrolli fizik i është gjetur një sasi me lëndë e dyshuar kanabis dhe një armë e ftohtë.

Gjithashtu nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 u bë ndalimi i shtetasit E. L., 52 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: B. S., 38 vjeç dhe Sh. I., 48 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur; B.L., 24 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse; Xh. H., 29 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur është përfshirë në një aksident vetëm me dëme materiale.

Njoftimi i plotë:

Bien në prangat e Policisë 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Rr. H., 25 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga punonjësit e Forcës së Posaçme “Shqiponjat” iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi me lëndë të dyshuar kanabis dhe 1 armë e ftohtë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 u bë ndalimi i shtetasit E. L., 52 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :

B.S., 38 vjeç dhe Sh. I., 48 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur ;

B.L., 24 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse ;

Xh. H., 29 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur është përfshirë në një aksident vetëm me dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë, së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Vrasja e Klodian Rashës, efektivi kërkon gjykim të shkurtuar: U vetëmbrojtja!

Vrasja e Klodian Rashës, efektivi kërkon gjykim të shkurtuar: U vetëmbrojtja!

Publikuar më 13.04.2021
Gjykata e Tiranës ka hedhur shortin dhe ka caktuar trupën gj...

Gjykata e Tiranës ka hedhur shortin dhe ka caktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë çështjen ndaj ish efektivit Nevaldo Hajdaraj i akuzuar për vrasjen e Klodian Rasës. Seanca e parë e kësaj çështjeje do zhvillohet më 29 prill në orën 12:30, me kryesuese gjyqtaren Armela Hasantari. Gjykata pritet të vendosë mbi kërkesën e Hajdarajt që procesi ndaj […]

Lexo më shumë

Vranë fqinjin në Dibër, arrestohet 30-vjeçari, shpallet në kërkim vëllai i tij

Vranë fqinjin në Dibër, arrestohet 30-vjeçari, shpallet në kërkim vëllai i tij

Publikuar më 13.04.2021
Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se...

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se në bashkëpunim me të vëllain ka plagosur me pasojë vdekjen fqinjin. Sipas uniformave blu, gjatë një konflikti për motive të dobëta, dy vëllezër kishin plagosur me armë zjarri fqinjin e tyre. Menjëherë është bërë e mundur kapja dhe prangosja e njërit prej autorëve, shtetasin […]

Lexo më shumë

Arrestimi i 5 “skifterëve” të Saukut, detaje nga aksioni i policisë në Tiranë (Emrat)

Arrestimi i 5 “skifterëve” të Saukut, detaje nga aksioni i policisë në Tiranë (Emrat)

Publikuar më 13.04.2021
Të tjera detaje janë zbuluar rreth aksionit të policisë R...

Të tjera detaje janë zbuluar rreth aksionit të policisë “START & STOP”, ku u shkatërrua një grup kriminal dhe u arrestuan 5 anëtarët e tij. Mësohet se të arrestuarit ishin persona me precedent të theksuar kriminal në fushën e vjedhjes së pronës. Ky grup dyshohet të ketë kryer veprimtari kriminale edhe në disa vende të […]

Lexo më shumë

Gazetarja merret me forcë në makinë nga vendi i punës në Kashar, dhunohet nga ish i dashuri i saj

Gazetarja merret me forcë në makinë nga vendi i punës në Kashar, dhunohet nga ish i dashuri i saj

Publikuar më 13.04.2021
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kashar. Një gazetar...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kashar. Një gazetare ka rënë pre e dhunës fizike dhe psikologjike nga i dashuri i saj, i cili e ka marrë forcërisht në makinën e tij. ‘BalkanWeb’ raporton se 40-vjeçarja është dhunuar fizikisht nga i dashuri i saj, një 35-vjeçar, dhe më pas është marrë me forcë nga […]

Lexo më shumë

Kokainë me imazhin e Pablo Escobar, gjykata lë në burg administratorët

Kokainë me imazhin e Pablo Escobar, gjykata lë në burg administratorët

Publikuar më 13.04.2021
Dy administratorët e kompanisë ‘Masabi Fruits’ Klajdi Xibrak...

Dy administratorët e kompanisë ‘Masabi Fruits’ Klajdi Xibraku dhe Erion Peti të arrestuar të shtunën nga policia janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Policia arriti të sekuestroi prej 143 kg kokainë e ndarë në 200 pako, e cila vinte nga Ekuadori në një kontejnerin me banane. Droga ishte fshehur në tavanin e kontejnerit e […]

Lexo më shumë

Shpërndanin drogë nëpër Tiranë, arrestohen të rinjtë (Emrat)

Shpërndanin drogë nëpër Tiranë, arrestohen të rinjtë (Emrat)

Publikuar më 13.04.2021
Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi j...

Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi janë kapur me drogë. Policia bën me dije se shtetasit e ndaluar janë Klevi Muça, 29 vjeç dhe Mariglen Sheshi, 24 vjeç,  të cilëve u është gjetur në banesë 650 doza me lëndë narkotike kanabis, doza me lëndë narkotike kokainë. Gjithashtu janë sekuestruar […]

Lexo më shumë

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Vlorë grekja

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Vlorë grekja

Publikuar më 13.04.2021
Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për kapjen e personave t...

Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Vihet në pranga një shtetase greke e shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale “Mashtrimi”. Arrestimi provizor i saj u bë nga strukturat e DVP Vlorë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, me qëllim ekstradimi drejt Greqisë. Nga Seksioni për Hetimin e Krimit […]

Lexo më shumë

Kishin kthyer magazinën në laborator droge në Kurbin, gjykata lë në burg nipin e kreut të Kadastrës

Kishin kthyer magazinën në laborator droge në Kurbin, gjykata lë në burg nipin e kreut të Kadastrës

Publikuar më 13.04.2021
Gjykata e Kurbinit ka dhënë masën arrest me burg për nipin e...

Gjykata e Kurbinit ka dhënë masën arrest me burg për nipin e kreut të Kadastrës,  Edmond Stojani. Vranicki Hisku, 24-vjeçari i arrestuar pak ditë më parë pas zbulimit të laboratorit të drogës në Gjorm të Kurbinit, mori masën e sigurisë  “Arrest me burg” me afat 45 ditë, deri në administrimin e rezultateve të ekspertimeve dhe […]

Lexo më shumë