×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Arrestohen 4 persona në Tiranë, akuzohen për disa vepra penale

Policia e Tiranës ka arrestuar 4 persona, ku njëri prej tyre ishte i shpallur në kërkim. Mësohet se nga seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A.A., 34 vjeç, pasi në rrugën “Dritan Hoxha”, gjatë kontrollit fizik i janë gjetur një shumë monetare prej 30.000 lekë të reja të dyshuara të falsifikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Gjithashtu, ky shtetas ka tentuar të largohet për të shmangur kontrollin e tij, por është kapur dhe prangosur nga shërbimet e Policisë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit B.V., 20 vjeç, pasi në rrugën “Besim Alla”, ka ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tij,të cilës ju plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme.

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit F.K., 39 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për vepren penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”.

Po nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E.B., 38 vjeç, pasi në rrugën “Muhamed Deliu”, u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.55 mg/l.

Më datë 21.11.2020, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit E.B., 38 vjeç, pasi në rrugën “Petro Nini Luarasi”, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë) shtetasin E.K.,38 vjeç, i cili ndodhet në spital duke marrë ndihmë mjekësore.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U qëllua me armë në drejtim të makinës në Elbasan, kush ishte shënjestra e atentatit, njihet si “korçari” (Emri)

U qëllua me armë në drejtim të makinës në Elbasan, kush ishte shënjestra e atentatit, njihet si “korçari” (Emri)

Publikuar më 25.11.2020
Të shtëna me armë zjarri u regjistruan mesditën e sotme në E...

Të shtëna me armë zjarri u regjistruan mesditën e sotme në Elbasan, ku u qëllua në drejtim të një makine. Ndërsa policia reagoi për ngjarjen në fjalë, duke bërë të ditur se ngjarja kishte ndodhur pas një sherri dhe se drejtuesi i mjetit ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Mësohet se pre e atentati ka […]

Lexo më shumë

Atentat me armë zjarri në Elbasan! Policia jep detajet e para, pamje nga vendi i ngjarjes (Foto)

Atentat me armë zjarri në Elbasan! Policia jep detajet e para, pamje nga vendi i ngjarjes (Foto)

Publikuar më 25.11.2020
Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar ditën e sotme në q...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar ditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Paraprakisht bëhet e ditur se sot rreth orës 11:50, “Emin Matraxhiu”, Elbasan, dyshohet se gjatë një konflikti është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti. Uniformat blu në qytetin e Elbasanit informojnë se personi ka braktisur makinën dhe është […]

Lexo më shumë

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, qëllohet në drejtim të një automjeti

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, qëllohet në drejtim të një automjeti

Publikuar më 25.11.2020
Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar ditën e sotme në E...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar ditën e sotme në Elbasan. Raportohet se është qëlluar me armë në drejtim të një automjeti. Paraprakisht bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur pranë stadiumit të Elbasanit. Ndërsa në vendin e ngjarjes është gjetur automjeti i ndaluar dhe një gëzhojë. Mësohet se në automjet nuk është gjetur […]

Lexo më shumë

Vranë dhe plaçkitën, OFL i kërkon deklarimin e pasurisë 3 të fortëve në Tiranë

Vranë dhe plaçkitën, OFL i kërkon deklarimin e pasurisë 3 të fortëve në Tiranë

Publikuar më 24.11.2020
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore n...

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve Fabjon Lamja, Fatjon Kodra. Fabjon Lamja, banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana […]

Lexo më shumë

Fshehu 613 kg kokainë në banane, shtyhet sërish gjyqi ndaj Arbër Çekajt

Fshehu 613 kg kokainë në banane, shtyhet sërish gjyqi ndaj Arbër Çekajt

Publikuar më 24.11.2020
Është shtyrë për të dytën herë në  Gjykatën e Posaçme të Ape...

Është shtyrë për të dytën herë në  Gjykatën e Posaçme të Apelit,  procesi ndaj Arber Cekajt, i akuzuar për 613 kg kokainë të gjetura në Portin e Durrësit. Sipas informacioneve, mësohet se shtyrja erdhi si pasojë e mungesës së avokatit mbrojtës të Donaldo Lushaj, Artan Jahaj. Në këtë mënyrë data tjetër e seancës së radhës […]

Lexo më shumë

Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës që tronditi vendin, SPAK merr në pyetje Klevis Allën

Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës që tronditi vendin, SPAK merr në pyetje Klevis Allën

Publikuar më 24.11.2020
SPAK ka marrë në  pyetje Klevis Allën një nga personat që mo...

SPAK ka marrë në  pyetje Klevis Allën një nga personat që mori pjesë në ekzekutimin e dy vëllezërve Haxhia, ngjarje e ndodhur në prill të këtij viti në Durrës. Seanca për marrjen në pyetje të Allës dje nga prokurorët që po drejtojnë hetimet e vrasjes së dyfishtë konsiston në ballafaqimin e rezultateve të deritanishme me […]

Lexo më shumë

Ekstradohet drejt Italisë Bujar Sejdinaj, i njohur si “xhaxhai” i Ndraghetas

Ekstradohet drejt Italisë Bujar Sejdinaj, i njohur si “xhaxhai” i Ndraghetas

Publikuar më 24.11.2020
Bujar Sejdinaj i njohur me nofkën “xhaxhai”, i Ndragehta-s e...

Bujar Sejdinaj i njohur me nofkën “xhaxhai”, i Ndragehta-s ekstradohet nga Shqipëria drejt Italisë. Vendimi për ekstradimin e tij erdhi pasi ai rezultoi të ishte pjesë e familjes mafioze “BELLOÇO”, me veprimtari kryesisht në Ballkan. Sipas hetimeve të autoriteteve italiane, ai dyshohet se ka qenë i përfshirë edhe në trafikimin e 20 kg kokainë. Droga […]

Lexo më shumë

Kërcënonte prej kohësh punonjësin e policisë dhe familjen, arrestohet 24-vjeçari

Kërcënonte prej kohësh punonjësin e policisë dhe familjen, arrestohet 24-vjeçari

Publikuar më 24.11.2020
Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi prej 6-muaj...

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi prej 6-muajsh kërcënonte në rrjetet sociale një punonjës policie. Po ashtu shtetasi i identifikuar si A.S., ka kërcënuar edhe familjarët e punonjësit të policisë. Pas një hetimi 6-mujor, duke vlerësuar maksimalisht situatën kriminale të krijuar, Njësia e Hetimit të Krimeve Kibernetike ka kryer hetime të plota […]

Lexo më shumë