Alkool dhe fustane të shkurtra, të rinjtë britanikë shtrihen rrugëve pas festës së çmendur (Foto)

Foto 1 nga 31 Pas Para

Miliona britanikë dolën për të festuar fundin e vitit 2019.

Daily Mail shkruan se skena të çmendura janë parë në rrugët e Londrës, Birmingham, Manchester, Cardiff, Newcastle, Swansea, Leeds dhe në Edinburgh, ku me dhjetëra-mijëra persona morën pjesë në festime pasi Britani hyri në dekadën e re.

Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme të rinjtë britanikë kanë festuar deri në ditët e para duke pirë verë, birra, ndërsa vajzat e veshura me fustane të shkurtra kërcyen bashkë me miqtë dhe të dashurit e tyre.

Shumë prej tyre u fotografuan duke vjellë apo urinuar nëpër dyer ose duke u marrë nga ambulanca.

Daly Mail shkruan se në disa raste pati edhe arrestime.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet