×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Aleanca Kuqezi zgjedh kryetarin e ri pas dorëheqjes së Spahiut

Pas dorëheqjes së Kreshnik Spahiut Aleanca Kuqezi ka zgjedhur kryetarin e ri.

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të këshillit drejtues u miratua dorëheqja e parevokueshme e kryetarit, Kreshnik Spahiu.

Në mbështetje të statutit të Aleancës Kuqezi dhe Legjislacionit shqiptar, Sekretari i Përgjithshëm i propozoi Këshillit zonjën Lumturi Ratkoceri që të drejtojë e autorizuar Aleancën Kuqezi deri në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar ku do të votohet edhe Kryetari i ri.

Kandidatura e zonjës Lumturi Ratkoceri u miratua me shumicë votash nga Këshilli drejtues.

Ekipi i ri i Aleancës Kuqezi përbëhet nga :

 1. Kryetare e Komanduar – Lumturi Ratkoceri
 2. Zv.Kryetar – Shkelzen Neza
 3. Zv. Kryetar – Edmir Dymleku
 4. Zv. Kryetar – Arben Zhuka
 5. Zv. Kryetar – Adriatik Leka
 6. Sekretar i Pergjithshem – Redi Ramaj
 7. Sekretar organizativ – Zaçe Islami
 8. Zv. Kryetar i Tiranës – Lorenc Kryekurti
 9. Zv. Kryetar i Tiranës – Nderim Billa
 10. Zv. Kryetar i Tiranës – Zef Preshqefa
 11. Bashkëkryetar i Rinisë KuqeZi – Enea Hoxha
 12. Bashkëkryetar i Rinisë KuqeZi – Ardit Sina

13 – Bashkëkryetar i Rinisë KuqeZi – Eraldo Sefa

14 – Kryetar e Rinisë për Tiranën – Fiorentina Spahiu

 1. Kryetare e Grave Kuqezi – Lumturi Kala
 2. Kryetare e Grave për Tiranën – Arzi Hysa
 3. Shefe e Burimeve Njerëzore – Zoica Pacuka

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS-së, bëhen publikë 6 kandidatët për zgjedhjet e pjesshme, ‘mungon’ Lushnja

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS-së, bëhen publikë 6 kandidatët për zgjedhjet e pjesshme, ‘mungon’ Lushnja

Publikuar më 28.01.2022
Janë bërë të ditur mbrëmjen e sotme 5 nga 6 emrat e kandidat...

Janë bërë të ditur mbrëmjen e sotme 5 nga 6 emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit në logon e Partisë Socialiste. Menjëherë pas mbledhjes së kryesisë në Selinë Rozë, drejtuesit politikë të qarqeve ku do zhvillohen zgjedhjet në 6 bashki, kanë dalë dhe kanë bërë publikë […]

Lexo më shumë

Tërhiqet nga gara për zgjedhjet lokale kandidati i Komisionit të Rithemelimit për bashkinë Shkodër (Mesazhi)

Tërhiqet nga gara për zgjedhjet lokale kandidati i Komisionit të Rithemelimit për bashkinë Shkodër (Mesazhi)

Publikuar më 28.01.2022
Sot me anë të një deklarate është tërhequr nga gara për zgje...

Sot me anë të një deklarate është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale kandidati pë Bashkinë e Shkodrës, Ardit Qylybyli. Reagimi nga Ardit Qylybyli: “Te nderuar demokrate, qytetare te Shkodres! Une jam propozuar nga strukturat si kandidat per kryetar te Bashkise se Shkodres ne zgjedhjet e pjesshme vendore te 6 marsit. Jam shume i nderuar […]

Lexo më shumë

Veliaj nuk i bindet Kuvendit, refuzon përballjen me banorët e 5 Majit në Komisionin e Ligjeve

Veliaj nuk i bindet Kuvendit, refuzon përballjen me banorët e 5 Majit në Komisionin e Ligjeve

Publikuar më 28.01.2022
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka refuzuar që...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka refuzuar që të përballet me banorët e 5 Majit, në Komisionin e Ligjeve. Seanca dëgjimore është thirrur nga 1/3 e deputetëve të Partisë Demokratike që pej datës 19 Janar, kur edhe nisën shembjet e para. Në seancë dëgjimore janë thirrur: Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Velaj […]

Lexo më shumë

Sali Berisha në krye të PD? Reagon Escobar: E papranueshme një i shpallur non-grata të jetë fytyra e ndonjë partie

Sali Berisha në krye të PD? Reagon Escobar: E papranueshme një i shpallur non-grata të jetë fytyra e ndonjë partie

Publikuar më 27.01.2022
I dërguari i Posacëm për Europën Juglindore, Gabriel Escobar...

I dërguari i Posacëm për Europën Juglindore, Gabriel Escobar ka deklaruar prerazi këtë të enjte se nëse Sali Berisha rikthehet në krye të Partisë Demokratike nuk mund të priten marrëdhënie të kësaj të fundit normale me SHBA-të. Sipas Gabierl Escobar, nuk është normale që një njeri i sanksionuar për vepra të mëdha korrupsioni të jetë […]

Lexo më shumë

PD kallëzon në SPAK, kryebashkiakun Erion Veliaj

PD kallëzon në SPAK, kryebashkiakun Erion Veliaj

Publikuar më 27.01.2022
Partia Demokratike ka kallëzuar sot në SPAK Kryetarin e Bash...

Partia Demokratike ka kallëzuar sot në SPAK Kryetarin e Bashkisë Tiranë Erjon Veliaj dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë për shpërdorim detyre dhe shkelje e barazisë së pjesëmarrësve në tendera. Në kallëzim evidentohet se Bashkia Tiranë si autoritet kontraktor ka kualifikuar dhe shpallur fitues në tenderat e rindërtimit në lagjen 5 Maj në Tiranë, […]

Lexo më shumë

Meta zbulon hapin e radhës: Çfarë do bëj nëse më shkarkon Gjykata Kushtetuese

Meta zbulon hapin e radhës: Çfarë do bëj nëse më shkarkon Gjykata Kushtetuese

Publikuar më 26.01.2022
Presidenti, Ilir Meta gjatë një interviste për Euronews Alba...

Presidenti, Ilir Meta gjatë një interviste për Euronews Albania ka paralajmëruar se do ta ankimojë vendimin në rast se Gjykata Kushtetuese njeh shkarkimin e tij nga Parlamenti. “Le të më shkarkojnë nuk kam asnjë problem” – tha Meta duke shtuar se çështjen do ta ankimojë në gjykata evropiane pa bërë specifikime. Presidenti tha se nuk do […]

Lexo më shumë

Politikani që rri në dyert e gjykatës! Meta mbron djalin e Fahri Balliut

Politikani që rri në dyert e gjykatës! Meta mbron djalin e Fahri Balliut

Publikuar më 26.01.2022
Protestat në unazën e re kanë kaluar me kohë, por për politi...

Protestat në unazën e re kanë kaluar me kohë, por për politikanin Klevis Balliu ky kapitull vazhdon i hapur. Së fundmi, vetëm për sjelljen në njërën nga këto protesta, ai u dënua me 30 orë punë në interes publik. Dhjetëra procese të tjera vijojnë të hapura ndaj demokratit Balliu. Prej dy vitesh ish-deputeti demokrat kryeson […]

Lexo më shumë

“Minimumi 120 mijë euro një fluturim”, Basha akuza Ramës nga Korça

“Minimumi 120 mijë euro një fluturim”, Basha akuza Ramës nga Korça

Publikuar më 26.01.2022
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se janë b...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se janë bërë pakte të hapura dhe të mbyllura për të goditur opozitën. Nga Korça aty ku ka zhvilluar një takim me demokratët, Basha akuzon kryeministrin Rama se gjatë ditëve të fundit, ai ka bërë udhëtim me çarter privat. Sipas kryedemokratit, kostoja e udhëtimit të tij është 120 […]

Lexo më shumë