×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Çanta e dyshimtë te sheshi “Skënderbej”, forcat xheniere bëjnë shpërthimin e kontrolluar

Një alarm për bombë u dha sot në Tiranë, pas një çante të dyshimtë që u gjet te sheshi “Skënderbej”.

Denoncimi për çantën e dyshimtë u bë nga një qytetarë, ndërsa policia rrethoi të gjithë zonën. Menjëherë në zonë erdhën edhe forcat xheniere të cilat bënë edhe shpërthimin e kontrolluar të çantës së dyshimtë.

Ndërsa pas kësaj proceduar u vërtetua se bëhej fjalë për një alarm të rremë për bombë.

Raportohet se pas shpërthimit të komanduar, policia gjeti brenda çantës disa vegla pune.

11.51-Alarm për bombë te sheshi “Skëndërbej”(Foto)

Një alarm për bombë është dhënë pak më parë. Mësohet se një çantë e dyshimtë është vënë re në zonën e sheshit “Skënderbej”.

Ka qenë një qytetar ai i cili ka vënë re çantën e dyshimtë dhe ka njoftuar menjëherë policinë.

Mësohet se forca të shumta të policisë kanë rrethuar zonën, ndërsa pritet që të bëhet edhe verifikimi i çantës së dyshimtë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ndërron jetë 62-vjeçari nga Këlcyra, rrëshqiti teksa po priste pemën (EMRI)

Ndërron jetë 62-vjeçari nga Këlcyra, rrëshqiti teksa po priste pemën (EMRI)

Publikuar më 07.07.2020
Një 62-vjeçar ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Grykën e ...

Një 62-vjeçar ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Grykën e Këlcyrës teksa ishte duke prerë disa degë peme. Bëhet me dije se 62-vjeçari është identifikuar si Avdyl Merko. Mësohet se Merko ka ndërruar jetë në vend nga plagët e marra.

Lexo më shumë

Kush jep informacion policia e shpërblen, shpallet në kërkim Talo Çela, akuzohet për vrasjen e vëllezërve Haxhia dhe grabitje me armë

Kush jep informacion policia e shpërblen, shpallet në kërkim Talo Çela, akuzohet për vrasjen e vëllezërve Haxhia dhe grabitje me armë

Publikuar më 07.07.2020
Është shpallur në kërkim kombëtarë dhe ndërkombëtarë Talo Çe...

Është shpallur në kërkim kombëtarë dhe ndërkombëtarë Talo Çela, i cili akuzohet për një sërë veprash penale. Përmes një deklarate Policia e Shtetit ka bërë me dije se për këdo që ka informacion dhe ndihmon në gjetjen dhe kapjen e Talo Çelës është vënë në dispozicion një shumë prej 10 mijë eurosh. 49-vjeçari nga Elbasani […]

Lexo më shumë

Përfituan 38 000 euro duke mashtruar në Facebook, arrestohen 9 persona, mes tyre edhe dy femra (Detaje)

Përfituan 38 000 euro duke mashtruar në Facebook, arrestohen 9 persona, mes tyre edhe dy femra (Detaje)

Publikuar më 07.07.2020
Policia ka arrestuar 9 persona në Tiranë, si rezultat i oper...

Policia ka arrestuar 9 persona në Tiranë, si rezultat i operacionit të koduar “Transferta”. Shtetasit e arrestuar kanë përfituar rreth 38000 euro nga mashtrimet nëpërmjet adresave në rrjetin social Facebook. Sipas policisë janë vënë në pranga shtetasit E. A., 29 vjeç, I. Q., 27 vjeç, A. M., 48 vjeç, A. T., 28 vjeçe, N. Sh., […]

Lexo më shumë

Ra aksidentalisht në rezervuar, gjendet i mbytur 53-vjeçari

Ra aksidentalisht në rezervuar, gjendet i mbytur 53-vjeçari

Publikuar më 07.07.2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të martë në Bilis...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të martë në Bilisht. Një 53-vjeçar është gjetur i mbytur në një rezervuar. Sipas policisë shtetasi me inicialet A. A., rreth 53 vjeç dyshohet të jetë mbytur aksidentalisht në vendin e quajtur “Rezervuari i Sellcave”. Viktima është konstatuar nga familjarët ndërkohë që në trup nuk ka pasur shenja […]

Lexo më shumë

Prostitucion dhe trafik droge, OFL ultimatum tre të fortëve në Berat (EMRAT)

Prostitucion dhe trafik droge, OFL ultimatum tre të fortëve në Berat (EMRAT)

Publikuar më 07.07.2020
Operacioni Forca e Ligjit këtë të martë ka zbarkuar në Berat...

Operacioni Forca e Ligjit këtë të martë ka zbarkuar në Berat dhe i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë 3 të dënuarve për veprat penale shfrytëzim prostitucioni dhe trafikim i lëndëve narkotike. Shtetasit Lani Duleviç, banues në Berat, Andrea Dinga, banues në Kuçovë dhe Olgert Hoxha, banues në Kuçovë, si subjekt i Ligjit Special, […]

Lexo më shumë

Lushnjarja e infektuar me Covid-19 thyen karantinën, policia vihet në lëvizje dhe nisin hetimet (VIDEO)

Lushnjarja e infektuar me Covid-19 thyen karantinën, policia vihet në lëvizje dhe nisin hetimet (VIDEO)

Publikuar më 07.07.2020
Një shtetase 22-vjeçare nga Lushnja, e cila figuronte në lis...

Një shtetase 22-vjeçare nga Lushnja, e cila figuronte në listën e personave të prekur nga COVID-19 ka thyer karantinën dhe ka shkuar në shtëpinë e prindërve. Policia e Fierit njofton se ka nisur hetimet për 22-vjeçaren për veprën penale “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjendjes së masave të jashtëzakonshme apo gjatë gjendjes së […]

Lexo më shumë

Tragjike/ Shqiptari vret me thikë burrin e kushërirës, më pas plagos atë dhe djalin

Tragjike/ Shqiptari vret me thikë burrin e kushërirës, më pas plagos atë dhe djalin

Publikuar më 07.07.2020
Një tragjedi e vërtetë ka tronditur mëngjesin e kësaj të mar...

Një tragjedi e vërtetë ka tronditur mëngjesin e kësaj të marte në Gjakovë. Një shqiptar ka vrarë me thikë bashkëshortin e kushërirës dhe pas krimit të rëndë ka plagosur këtë të fundit dhe djalin e saj. Mediat kosovare raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Bardhaniq të Gjakovës orët e para të mëngjesit. […]

Lexo më shumë

Merr fund arratia/ Arrestohet ish-kreu i Bashkisë Vorë, Agim Kajmaku

Merr fund arratia/ Arrestohet ish-kreu i Bashkisë Vorë, Agim Kajmaku

Publikuar më 07.07.2020
Është arrestuar nga policia ish-kreu i Bashkisë Vorë, Agim K...

Është arrestuar nga policia ish-kreu i Bashkisë Vorë, Agim Kajmaku prej disa muajsh i shpallur në kërkim. Burime bëjnë me dije se Kajmaku u ndalua në një spital në Tiranë, pasi ishte paraqitur atje në gjendje të rëndë shëndetësore. Mjekët e spitalit privat kanë njoftuar policinë, e cila ka bërë më pas arrestimin e ish-kreut […]

Lexo më shumë