×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Akuzohej për vrasjen e ish-policit, prokuroria pushon çështjen për “të fortin” e Myslym Shyrit

Prokuroria pushon çështjen penale për Gjergj Cukalin, “të fortin e Myslym Shyrit”, i cili dyshohej si autor i vrasjes së ish-policit Arben Bilali në janar të vitit të shkuar.

Apeli e liroi Cukalin pasi e konsideroi të papërdorshme analizën e ADN, ndërkohë që Cukali kishte qëndruar në burg për disa muaj.

Organi i akuzës nuk gjeti prova që mund ta implikonin Cukalin në Krim, megjithatë vendimmarrja pritet të kontrollohet nga gjykatësi paraprak.

Kujtojmë që në fillim të muajit operacioni “Forca e Ligjit” i kërkoi Gjergj Cukalit që të deklaronte pasurinë. Ai është arrestuar më herët për trafik droge, por ngjarja që bëri bujë ishte pengmarrja e Fatjon Demirlikës në vitin 2004, pas një sherri për 100 mijë euro.

Lidhur me ngjarjen Cukali u dënua me 10 vite burg, ndërsa fajtor u shpallën edhe 5 persona të tjerë që dyshoheshin të implikuar me pengmarrjen. Cukalit i erdhi në ndihmë amnistia që i fali një vit burg.

Ai u arrestua sërish më 20 gusht 2012 pasi gjatë një kontrolli nga uniformat blu u kap nga patrulla e Policisë me një armë zjarri pistoletë pa leje dhe me një krehër me 17 fishekë. Telashet nuk përfundonin këtu, pasi në vitin 2016 ai u prangos gjatë një operacioni ku u zbulua se ishte furnitor i lëndës narkotike.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Aleks Nikolli, shpëtoi nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Aleks Nikolli, shpëtoi nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin

Publikuar më 10.08.2020
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkoj n...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkoj nga detyra gjyqtarin Aleks Nikollon, i cili do të mbahet mend si një nga gjyqtarët që ka shpëtuar nga burgimi i përjetshëm Dritan Dajtin. Në seancën e sotme, në procesin e rivlerësimit u tha se gjyqtari ka probleme të shumta me pasurinë. Ndërsa trupi gjykues përbëhej […]

Lexo më shumë

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje kalimtarin (DETAJE)

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje kalimtarin (DETAJE)

Publikuar më 09.08.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku ...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku një makinë ka aksidentuar për vdekje një kalimtar. Sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Baltëz në Fier, ku viktima ka qenë duke kaluar rrugën. Ende nuk është bërë me dije identiteti i viktimës, por njoftohet paraprakisht se […]

Lexo më shumë

Plagosi me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, policia arreston në kohë rekord autorin (EMRI)

Plagosi me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, policia arreston në kohë rekord autorin (EMRI)

Publikuar më 09.08.2020
Pas plagosjes së dyfishtë me thikë mbrëmjen e sotme në Fushë...

Pas plagosjes së dyfishtë me thikë mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, ku mbetën të palgosur babë e bir, Shefqet Stafuka 58-vjeç dhe Alban Stafuka, 30-vjeç, policia ka arritur që të arrestojë në kohë rekord autorin. Me anë të një njoftimi zyrtar Policia ka bërë me dije se pas krehjes së zonës, është bërë e mundur  […]

Lexo më shumë

Plagosen me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, dërgohen me urgjencë tek Trauma (EMRAT)

Plagosen me thikë babë e bir në Fushë-Krujë, dërgohen me urgjencë tek Trauma (EMRAT)

Publikuar më 09.08.2020
Një plagosje e dyfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fushë...

Një plagosje e dyfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, ku si pasojë e një konflikti janë plagosur me thikë babë e bir. Bëhet me dije se konflikti ka ndodhur në fshatin Larushkë të Fushë-Krujës ku si pasojë janë plagosur Shefqet Stafuka 58-vjeç dhe djali i tij Alban Stafuka 30-vjeç. Pas plagosjes me thikë […]

Lexo më shumë

Ndahet nga jeta babai i ish-ministrit Ditmir Bushati

Ndahet nga jeta babai i ish-ministrit Ditmir Bushati

Publikuar më 09.08.2020
Babai i ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushatit, Sulejman B...

Babai i ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushatit, Sulejman Bushati mësohet se është ndarë nga jeta pasditen e sotme. Bëhet me dije se ai kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë. Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, nëpërmjet një postimi të ndjerë dha lajmin se babai i tij ishte ndarë nga jeta në Boston pas […]

Lexo më shumë

Tentoi që të pastronte tokën e tij duke ndezur zjarr, vdes nga asfiksimi i moshuari në Burrel (DETAJE)

Tentoi që të pastronte tokën e tij duke ndezur zjarr, vdes nga asfiksimi i moshuari në Burrel (DETAJE)

Publikuar më 09.08.2020
Një i moshuar 79-vjeçar në fshatin Bujkë të bashkisë Mat, du...

Një i moshuar 79-vjeçar në fshatin Bujkë të bashkisë Mat, duke u përpjekur për të pastruar tokën e tij, ka ndezur një zjarr i cili ka marrë përmasa të mëdha, ka djegur edhe banesën e tij të pabanuar si dhe për pasojë i moshuari është asfiksuar. Bëhet me dije se shtetasi i identifikuar si Haziz […]

Lexo më shumë

Aksident i rëndë/ Humb jetën 25 vjeçari, plagosen dy pasagjerët

Aksident i rëndë/ Humb jetën 25 vjeçari, plagosen dy pasagjerët

Publikuar më 09.08.2020
Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat...

Rreth orës 16:00, në aksin rrugorë pranë fshatit Fushë Dukat, shtetasi R. Sh., 25 vjeç, banues në Korçë duke drejtuar automjetin tip Seat shoqëruar me dy pasagjerë të tjerë, ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin anësor të rrugës. Si pasojë e përplasjes drejtuesi 25 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe […]

Lexo më shumë

E rëndë/ Bie nga betoniera, humb jetën 55-vjeçari në Cërrik (Detaje)

E rëndë/ Bie nga betoniera, humb jetën 55-vjeçari në Cërrik (Detaje)

Publikuar më 09.08.2020
Një ngjarje e rëndë është raportuar sot pasdite në Cërrik, t...

Një ngjarje e rëndë është raportuar sot pasdite në Cërrik, teksa një punëtor 55-vjeçar, mësohet se ka rënë nga betoniera. Punëtori me iniciale A.S, ka ndërruar jetë menjëherë, ndërkaq në pranga ka rënë administratori i firmës. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik, në përfundim të veprimeve hetimore, arrestuan në flagrancë për […]

Lexo më shumë