×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Aktori shqiptar u nda nga jeta sot, ishte gjyshi i këngëtares Ava Max

Amanda Koçi, e njohur si Ava Max, është këngëtarja shqiptare e cila ka nisur karrierën e saj muzikore jashtë vendit. Ava, ka lindur në SHBA, ku prindërit e saj kishin shkuar nga Saranda, ndërsa tash po bën karrierë në Britani të Madhe, ku është zhvendosur bashkë me ta.

Disa nga projektet e saj muzikore janë: ‘My Way’, ‘Sweet but Psycho’ etj. Ajo njihet edhe për bashkëpunimin e suksesshëm me Jason Derulon dhe Vice, në këngën ‘Make up’.

Sot, Ava ka ndarë me dhimbje një mesazh për ndarjen nga jeta të gjyshit të saj nga babai. “Sot dhe çdo ditë do nderoj gjyshin tim të mrekullueshëm, Dionis Koci.

Sot ai ndërroi jetë ndërsa po flinte. Ndërsa po shkruaj këtë postim, zemra ime është copëtuar në miliona pjesë, por dua të ndaj këto fotografi të bukura të tij nga Shqipëria duke bërë atë që donte. Ai ishte humorist dhe aktor.

E dija që dashurinë time për skenën e kam marrë prej tij. Ai ishte shpirti më i çiltër, personi që gjithmonë të gëzonte, personi që do të hiqte bluzën për ta dhënë ty.

Do ta kujtoj gjithmonë kështu gjyshin tim. Ti më dhe krahë për të performuar dhe qëndrove në jetë aq gjatë sa për të parë të publikohej albumi im.

E di që do të jesh në atë skenë me mua. Të dua” – shkruante sot Ava Max.

Gjyshi i këngëtares ka interpretur te filmi i vitit 1961 ‘Debatik’. Dhionis Koçi luan pikërisht rolin e ushtarit italian të cilit Coli i çon breshka. Për ta kujtuar, shihni videon më poshtë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Brenda ditëlindjes së Soni Malajt, këngëtarja shfaqet krah të dashurit dhe miqve të famshëm

Brenda ditëlindjes së Soni Malajt, këngëtarja shfaqet krah të dashurit dhe miqve të famshëm

Publikuar më 28.10.2020
Katër ditë më parë, këngëtarja e njohur Soni Malaj festoi di...

Katër ditë më parë, këngëtarja e njohur Soni Malaj festoi ditëlindjen e saj. Këtë të mërkurë ajo ndau me ndjekësit pamje nga brenda festës së ditëlindjes, të organizuar me detaje. Këngëtarja shfaqet krah partnerit të saj, familjarëve dhe miqve VIP, mes tyre Klodiana Shala dhe Sinan Hoxha. Në video, gjithë vëmendjen e mori i dashuri i […]

Lexo më shumë

“Rri si vetja këtë Halloween se boll na frikëson”, Luana Vjollca i jep përgjigjen epike ndjekësit

“Rri si vetja këtë Halloween se boll na frikëson”, Luana Vjollca i jep përgjigjen epike ndjekësit

Publikuar më 28.10.2020
Luana Vjollca, mbetet një ndër moderatoret e cila ka komunik...

Luana Vjollca, mbetet një ndër moderatoret e cila ka komunikim të vazhdueshëm me fansat në rrjetet sociale. Së fundmi ajo u ka kërkuar mendime ndjekësve të saj se në çfarë personazhi do të donin të kthehej për festën e Halloween. Sugjerimet kanë qenë të shumta dhe ajo i ka publikuar në ‘Insta Story’, duke iu […]

Lexo më shumë

Shifra marramendëse, ja sa ka shpenzuar Ledri Vula për një orë

Shifra marramendëse, ja sa ka shpenzuar Ledri Vula për një orë

Publikuar më 28.10.2020
Ledri Vula, një ndër reperët më të dashur të publikut gjithm...

Ledri Vula, një ndër reperët më të dashur të publikut gjithmonë ka qenë në qendër të vëmendjes për stilin e tij të veçantë. Së fundmi, vëmendjen e ka marrë look-u i reperit në njërën prej fotove të fundit të postuara në profilin e “Instagram”-it. Ka qenë ora e tij, e cila është “Rolex yatch-master II”. […]

Lexo më shumë

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë, ja ku do i shohim këngëtaret e njohura

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë, ja ku do i shohim këngëtaret e njohura

Publikuar më 27.10.2020
Në eventin madhështor të muzikës ‘MTV EMA’ për këtë vit Do t...

Në eventin madhështor të muzikës ‘MTV EMA’ për këtë vit Do të jenë dy këngtaret me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa. Kjo e fundit është nominura për  kategoritë “Best Artist”, “Best Song” për hitin “Don’t Start Now”, “Best Pop” dhe “Best Act” për zonën e Britanisë së Madhe dhe Irlandës. Ndërkohë edhe Rita […]

Lexo më shumë

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Publikuar më 25.10.2020
Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Lua...

Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Luan” jo si pjesë e stafit, por si e ftuar e emisionit. Gjatë sfidës “ndaje ose haje”, këngëtarja zbuloi një detaj shumë të veçantë nga jeta e saj personale. Fifi është pyetur se çfarë kuptimi ka fjala “stracciatella” që ajo e ka bërë tatuazh në […]

Lexo më shumë

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Publikuar më 25.10.2020
Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun...

Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, së fundmi ka publikuar një foto, ku duket mjaft e lumtur. Në llogarinë e saj të ‘Instagramit’, Elvana ka publikuar një foto me prindërit e saj dhe ka ndarë një mesazh me rëndësi për ndjekësit. ‘Të shtrenjtët e mi, në këto kohë të vështira, […]

Lexo më shumë

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

Publikuar më 25.10.2020
Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre d...

Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre dhe shkronjën “F” të formuar me trëndafila të bardhë si dhe me një unazë të bukur diamanti, Fisnik Syla i propozoi për martesë Fjolla Morinës. Ajo i tha “PO” këtij propozimi, duke zyrtarizuar kështu lidhjen e saj dhe duke dhënë lajmin e bukur se […]

Lexo më shumë

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

Publikuar më 24.10.2020
Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “S...

Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “Shiko Kush LUAN”. Reperi u vendos përballë personazheve të famshëm shqiptarë në sfidën e “Paintball”. Kjo sfidë u realizua mjaft mirë nga Capital-i pa hezitim. Shumë nga përgjigjet e Capitalit na kanë surprizuar pasi edhe pse në tabelë ishin bashkëpuntorë të tij, ai i […]

Lexo më shumë