Aksidentohet avioni me 56 pasagjerë, bën ulje emergjente (FOTO)

Një avion me 56 persona në bord është aksidentuar ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në aeroportin e Belfastit në Irlandën e Veriut.

“Daily Mail” shkruan se pas ngritjes nga aeroporti, pilotët vunë re një defekt në pjesën e parë të avionit dhe për gati një orë tentuan në ajër të riparonin problemin, ndërsa më pas vendosën të kryejnë ulje emergjence me vetëm 2 nga tre rrotat e avionit.

Por pavarësisht vështirësisë që u doli përpara, pilotët arritën që të kryenin uljen në pistë. Fatmirësisht nuk pati asnjë të lënduar nga ana e pasagjerëve dhe personelit të avionit.

Të tjera

Tërmeti në Bavari

Rosalia Romaniec Partia Kristiansociale, CSU pësoi goditje të fortë në zgjedhjet e landit bavarez. Përgjegjësinë kryesore për këtë e ka…

Abissnet