Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 25-vjeçari shqiptar

Publikuar më 29. 01. 2018 nga Dionis Xhafa

Quhej Vincenzo Halili, ishte 25 vjeç dhe se ka ndërruar jetë mbrëmë rreth orës 23.00 në Castiglionese. Ky aksident ka ndodhur teksa lëvizte me makinën e tij, një “Audi A4 Avant”. Ai ishte duke drejtuar makinën dhe ka gjetur vdekjen në vend pasi makina ka dalë nga rruga në një mënyrë të frikshme.

Makina u rrotullua disa herë dhe u përplas fort me murin anësor. Trupi i të riut u dërgua në morg, ishte i shkatërruar thuajse totalisht dhe se u bë identifikimi.

/D.Xh/