Aksident në Itali, plagoset rëndë e reja shqiptare

Një grua shqiptare, 20-vjeçare nënë e tre fëmijëve ka mbetur e plagosur në një aksident, që ka ndodhur në Trevi të Italisë. Gruaja e cila udhëtonte me një makinë tip “Ford” ka humbur kontrollin dhe për rrjedhojë ka pasur dëmtime. Makina doli nga rruga dhe u përplas me një pemë. Gruas i është dhënë ndihma mjekësore, menjëherë.

Kur ndihma mjekësore ka shkuar në vendngjarje, e ka transportuar të renë në spital. Ajo ndodhet e shtruar në urgjencë.

/D.Xh/

 

Të tjera

Abissnet