Aksident në aksin Shkodër-Koplik/ Makina del nga rruga, humb jetën gruaja

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 15:00 në aksin rrugor Koplik-Dedaj në vendin e quajtur “Ura e Zhajës”. Një makinë tip “Benz” e drejtuar nga Gjergj Durgaj ka dalë nga rruga dhe si pasojë ka humbur jetën bashkëshortja e tij Gjystina Durgaj. Policia bën me dije se drejtuesi i mjetit është dërguar për ndihmë mjekësorë në urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po kryen hetimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Malësi e Madhe/Informacion Paraprak

Më datë 29.01.2020 ora 15:00, në aksin rrugor Koplik-Dedaj, në vendin e quajtur “Ura e Zhajës”, fshati Zagorë, Malësi e Madhe, duke qene në drejtimin e mjetit tip “Benz”, shtetasi Gj. D. 65 vjeç, banues në fshatin Bzhetë, Malësi e Madhe, ka aksidentuar me pasojë vdekje një shtetase, ende e pa identifikuar (këmbësore). Drejtuesi i mjetit po dërgohet për ndihmë mjekësorë në urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, veprimet po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet