×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Ai më goditi furishëm para djalit tim”/ Çfarë thotë viktima që mori sulmin e egër të kasapit në Geqi

Një incident i pabesueshëm ndodhi në qendër të Heraklion, në Greqi, ku një klient u sulmua egërsisht para fëmijës së tij, nga një kasap, sepse ai u ankua për çmimet e ndryshme të produkteve në vitrinën e dyqanit dhe ato në arkë.

“Kur isha në sediljen e shoferit, ai erdhi nga pas meje, pa e kuptuar, dhe më goditi dy herë në veshin e majtë, djali im i vogël ishte në sediljen e pasagjerit dhe pa të gjithë incidentin”, thotë ai ekskluzivisht për protothema.gr.

Gjithçka filloi të premten pasdite, kur burri 46-vjeçar mori një telefonatë nga gruaja e tij në mënyrë që të gjente një dyqan kasapi për të blerë pak mish.

Siç shpjegon viktima, duke folur ekskluzivisht për protothema.gr, ai gjeti një dyqan të hapur, në rrugën kryesore të Heraklion dhe në fakt me një vend parkimi të zbrazët, ku ishte i përshtatshëm të ndalesh për një moment dhe të blinit produktin që gruaja e tij i kërkoi.

“Unë nuk isha klient i dyqanit. Ndalova aksidentalisht jashtë dyqanit të kasapit sepse gjeta një vend parkimi dhe gruaja ime donte që unë të blija diçka të jashtëzakonshme nga një kasap dhe për shkak se gjeta hapësirën e parkimit ndalova atje, bëj pazar diku tjetër, thjesht mendova se ishte më i shpejtë. Dyqani ndodhet në rrugën kryesore të Heraklion. Unë hyj, pres në radhë dhe pastaj pronari më shërbeu mua”, tha ai, duke përshkruar historinë e tij fatkeqe.

46-vjeçari D.B përshkruan saktësisht atë që ndodhi disa minuta brenda dyqanit para se ai të rrihej në makinën e tij nga kasapi.

“Për shkak se i përkas tregtisë ushqimore dhe vëzhgoj në përgjithësi, pashë që etiketa e produktit shkruante 4.99 euro për kilogram dhe në arkë tim ata peshonin produktin me 5.99 euro. Unë as nuk fola dhe as nuk shkëmbeva biseda me këtë person, përveç nga porosia. Unë i them arkëtarit, “Ju lutem keni etiketën në raft me 4.99 euro dhe më peshoni me 5.99 euro” dhe ai më përgjigjet i hutuar duke më shpjeguar se ajo që mora ishte diçka tjetër. Arkëtari nuk e dinte çfarë ti përgjigjej dhe mendoj se procesi ishte dakorduar, sepse nëse shihni në vend do të gjeni shumë njerëz që e kanë parë atë në dyqanin specifik dhe po komentojnë negativisht. Unë i them vajzës “më fal, por nuk e blej produkt me këtë çmim sepse pashë një çmim tjetër, faleminderit shumë mos ju vononi nga puna juaj”, tha ai në mënyrë karakteristike.

46-vjeçari, sipas dëshmisë së tij, u sulmua nga pas, kur hipi në makinën e tij dhe para djalit të tij të vogël ndërsa kasapi e rrihte dhe e kërcënonte me zemërim. “Unë dal dhe futem në makinën time. Deri kur isha gjysmën e sedijes, ai erdhi nga pas meje pa e kuptuar dhe gjuajti dy grushte në veshin tim të majtë, djali im i vogël ishte në sediljen e pasagjerit dhe pa të gjithë. Unë u përpoqa të dilja nga automjeti dhe ai më goditi me derë, si rezultat i së cilës dera kapi këmbën time të majtë, duke e thyer atë.

Ai mallkonte gjatë gjithë kohës. Në përgjithësi, arrita të hap derën dhe të dal, ai u largua dhe shkoi te kasapi duke më bërtitur, “tani që të kthehem do të shihni se çfarë do të pësoni, unë do t’ju rregulloj …”. Thirra policinë në vend dhe sapo ua shpjegova ngjarjen, ai doli me vrap nga dyqani dhe doli nga kasapi. Nesër do të shkoj te mjeku. “Ai u mërzit sepse e kuptova pandershmërinë që bëri dhe natyrisht u largova pa blerë mishin”, tha ai, duke përfunduar incidentin e jashtëzakonshëm që i ndodhi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetëm 6 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, asnjë vdekje brenda 24 orëve të fundit

Vetëm 6 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, asnjë vdekje brenda 24 orëve të fundit

Publikuar më 28.11.2021
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kom...

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 1.514 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.763. Në total […]

Lexo më shumë

Përcillen për në banesën e fundit dy nxënësit që u vranë, qindra njerëz u japin lamtumirën

Përcillen për në banesën e fundit dy nxënësit që u vranë, qindra njerëz u japin lamtumirën

Publikuar më 28.11.2021
Janë përcjellë për në banesë të fundit në Gllogjan të Deçani...

Janë përcjellë për në banesë të fundit në Gllogjan të Deçanit dy nxënësit e shkollës së mesme të cilët u vranë të premten në autobusin që po i dërgonte në shtëpi. I vdekur mbeti edhe shoferi. Qindra qytetarë u qëndruan afër familjarëve të dy të rinjve në ceremoninë e përbashkët të varrimit. I pranishëm ishte […]

Lexo më shumë

Vrasja e trefishtë në Deçan, qeveria e Kosovës ofron 20 mijë euro shpërblim për ata që mundësojnë arrestimin e autorit

Vrasja e trefishtë në Deçan, qeveria e Kosovës ofron 20 mijë euro shpërblim për ata që mundësojnë arrestimin e autorit

Publikuar më 28.11.2021
Qeveria e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 20 mijë euro për ...

Qeveria e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 20 mijë euro për ata të cilët mundësojnë arrestimin e autorit të vrasjes së trefishtë në Gllogjan të Deçanit, ku u sulmua me armë autobusi i nxënësve. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media të lëshuar nga Zyra e Kryeministrit. “Lidhur me rastin e vrasjes […]

Lexo më shumë

Video virale e Papa-Nikolas kundër vaksinimit: Çdo nënë dhe çdo bari u bë mjeke dhe infektologe

Video virale e Papa-Nikolas kundër vaksinimit: Çdo nënë dhe çdo bari u bë mjeke dhe infektologe

Publikuar më 28.11.2021
Një prift nga Greqia u dërgon mesazhin e tij atyre personave...

Një prift nga Greqia u dërgon mesazhin e tij atyre personave që refuzojnë të vaksinohen dhe deklaron se janë skeptikë ndaj koronavirusit me videon e intervistës së tij që po bëhet virale orët e fundit në rrjetet sociale. Duke folur për mediat fqinje, Papa-Nikolla shprehet në mënyrë karakteristike “priftërinjtë shpirtërorë i kanë marrë njerëzit në […]

Lexo më shumë

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve, arrestime në Austri për trafik emigrantësh përmes “Rrugës Ballkanike”

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve, arrestime në Austri për trafik emigrantësh përmes “Rrugës Ballkanike”

Publikuar më 28.11.2021
Autoritetet në Austri kanë shkatërruar një rrjet trafikantës...

Autoritetet në Austri kanë shkatërruar një rrjet trafikantësh, që kishin sjellë në shtet qindra emigrantë përmes Ballkanit. Policia në provincën Lower të Austrisë tha më 27 nëntor se në ditët e fundit, 15 trafikantë – shtetas të Moldavisë, Ukrainës dhe Uzbekistanit – u arrestuan gjatë kontrolleve në disa vetura të dyshuara, por edhe në një […]

Lexo më shumë

“Ishte një person i maskuar me kallshnikov”, nxënësit rrëfejnë tmerrin e përjetuar gjatë sulmit drejt autobuzit

“Ishte një person i maskuar me kallshnikov”, nxënësit rrëfejnë tmerrin e përjetuar gjatë sulmit drejt autobuzit

Publikuar më 26.11.2021
Personi që ka qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të aut...

Personi që ka qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të autobusit të mbushur me nxënës në Kosovë ka qenë i maskuar. Mediat e Kosovës shkruajnë se kanë qenë vetë fëmijët që janë bërë dëshmitarë të kësaj masakre që kanë treguar se kanë parë një person të maskuar që ka sulmuar autobusin me kallashnikov. Nuk dihet […]

Lexo më shumë

E trishtë/ Publikohet fotoja e shoferit që mbeti i vrarë nga të shtënat me armë drejt autobuzit në Deçan

E trishtë/ Publikohet fotoja e shoferit që mbeti i vrarë nga të shtënat me armë drejt autobuzit në Deçan

Publikuar më 26.11.2021
Ky është shoferi i autobusit që u vra në Deçan. Mitropol pak...

Ky është shoferi i autobusit që u vra në Deçan. Mitropol pak më parë raportoi për një vrasje që nga ndodhur nga gjuajtja me armë në drejtim të një autobusi me nxënës në Deçan. Shoferi i cili mbeti i vrrë është Gani Gjoka. Siç u raportua dhe më herët, të vdekur kanë mbetur, shoferi i […]

Lexo më shumë

Masakër në Kosovë, shkon në katër numri i të vrarëve në Deçan

Masakër në Kosovë, shkon në katër numri i të vrarëve në Deçan

Publikuar më 26.11.2021
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku n...

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku një autobus me nxënës është gjuajtur me armë. Express merr vesh nga burime se përveç shoferit të autobusit dhe dy nxënësve, ka vdekur edhe kondukteri i autobusit. Ndërsa, kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj për Express tha se autobusi po barte nxënësit nga Gjakova për në […]

Lexo më shumë