×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

A do të paguhen lojtarët nga klubet? Ja si përgjigjet Koço Kokëdhima

Një temë mjaft e nxehtë është duke u zhvilluar në emisionin sportive të në Neës 24. një nga këto problematika është edhe çështja e pagesave që duhet të marrin lojtarët gjatë kohës që nuk ka zhvillim të kampionatit.

A do paguhen stafi dhe lojtarët

Kokëdhima u shpreh se: “Apolonia do përmbushi detyrimet kontraktore me të tërë lojtarët. Kjo është çështje e çdo klubi. Nuk ka asnjë klub që t’i iki këtyre marrëveshjeve. Problemi është se qeveria nuk merr përgjegjësi”.

Në lidhje me problematikat e tjera, Z. Kokëdhima u shpreh se: “Klubet vuajnë shumë për të sjellë një lojtarë të huaj në Shqipëri. Nga 3 deri ne 6 muaj. Pra pa asnjë arsye. Që në muajin korrik kemi kontraktuar lojtarë, dhe vetëm dje kanë ardhur këtu. Pra imagjinoni çfarë bëhet. Ata mund të hetohen nga qeveria duke qënë edhe këtu. Ne vuajmë për çdo çështje që kalon nga duart e qeverisë”.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Testi i COVID-19 një broçkull e madhe”, çfarë po i ndodh Cristiano Ronaldos

“Testi i COVID-19 një broçkull e madhe”, çfarë po i ndodh Cristiano Ronaldos

Publikuar më 28.10.2020
Lojtari kryesor i Juventusit rezultoi sërish pozitiv në test...

Lojtari kryesor i Juventusit rezultoi sërish pozitiv në testin e radhës për COVID-19. 35-vjeçari ka treguar se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe mungesa e tij në ndeshjen që pritet të zhvillohet këtë të mërkurë mes Barcelonës dhe Juventusit, e ka mërzitur edhe më shumë. CR7 ka postuar një fotot në “Instagram” para pak […]

Lexo më shumë

‘E papranueshme, lajme të rreme’! Pogba kritikon pretendimet se do largohet nga ekipi francez në shenjë hakmarrje për deklaratat e Macron

‘E papranueshme, lajme të rreme’! Pogba kritikon pretendimet se do largohet nga ekipi francez në shenjë hakmarrje për deklaratat e Macron

Publikuar më 26.10.2020
Paul Pogba nuk po e lë futbollin ndërkombëtar si hakmarrje n...

Paul Pogba nuk po e lë futbollin ndërkombëtar si hakmarrje ndaj deklaratave të presidentit francez Emmanuel Macron që pretendon se Islami ishte burimi i terrorizmit ndërkombëtar. Sipas burimeve të ndryshme të lajmeve në Lindjen e Mesme, ylli i Manchester United – i cili është një mysliman – ‘dha dorëheqjen’ pas komenteve të bëra nga Macron […]

Lexo më shumë

Formula 1/ Hamilton thyen rekordin e Schumacher, merr fitoren e 92-të në karrierë

Formula 1/ Hamilton thyen rekordin e Schumacher, merr fitoren e 92-të në karrierë

Publikuar më 25.10.2020
Luis Hamilton ka thyer sot në Portugali rekordin historik të...

Luis Hamilton ka thyer sot në Portugali rekordin historik të Michael Schumacher duke marrë fitoren e 92-të në karrierën e tij në Formula 1. Britaniku trimfoi në ”Portuguese Grand Prix” pasi la pas Valtteri Bottas dhe Max Verstappen.  Në fund të garës publiku duartrokiti arritjen historike të Hamilton që 14 vite më parë, kur ai […]

Lexo më shumë

Rritet kriza/ Italia i rikthehet ndeshjeve pa tifozë, qeveria ‘kyç’ stadiumet të paktën për 1 muaj

Rritet kriza/ Italia i rikthehet ndeshjeve pa tifozë, qeveria ‘kyç’ stadiumet të paktën për 1 muaj

Publikuar më 25.10.2020
Italia do i rikthehte ndeshjeve të futbollit pa tifozë. Qeve...

Italia do i rikthehte ndeshjeve të futbollit pa tifozë. Qeveria ka nxjerrë dekretin e ri që hyn në fuqi të hënën për të kyçur sërish stadiumet për tifozët. Duket se dhe Italia po kalon një valë të dytë nga COVID-19 pasi dy ditët e fundit ka shënuar rreth 20 mijë raste. Me masat kufizuese qeveria […]

Lexo më shumë

Po udhëtonte drejt Italisë, pëson aksident lojtari i njohur

Po udhëtonte drejt Italisë, pëson aksident lojtari i njohur

Publikuar më 24.10.2020
Një lajm i rëndë vjen nga sulmuesi i njohur i Ascolit. Nikol...

Një lajm i rëndë vjen nga sulmuesi i njohur i Ascolit. Nikola Ninkovic, ka pësuar aksident, teksa po udhëtonte drejt Italisë  dhe më pas do të grumbullohej me skuadrën për të udhëtuar në Salerno kundër Salernitanës ,përballje kjo e vlefshme për javën e 5-të të Serie B. Sipas mediave serbe , sulmuesi i lindur në […]

Lexo më shumë

Bojkoti i Kategorisë Superiore drejt fundit? Armand Duka tregon takimin me kryeministrinën

Bojkoti i Kategorisë Superiore drejt fundit? Armand Duka tregon takimin me kryeministrinën

Publikuar më 23.10.2020
Duket se bojkoti i Superiores po vjen drejt fundit. Kryemini...

Duket se bojkoti i Superiores po vjen drejt fundit. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me presidentin e Federatës Shqipatrë të Futbollit, Armand Duka, ku ndër të tjera mësohet se palët po vijnë drejt një zgjidhje për çështjen e bojkotit të Ligës Superiore. Takimi i paralajmëruar që prej ditës së hënë është zhvilluar ditën […]

Lexo më shumë

Sërish pozitiv me koronavirus, Ronaldo shfaqet i qeshur dhe na tregon ndryshimin në pamje (Foto)

Sërish pozitiv me koronavirus, Ronaldo shfaqet i qeshur dhe na tregon ndryshimin në pamje (Foto)

Publikuar më 22.10.2020
Cristiano Ronaldo ka rezultuar sërish pozitiv me koromnaviru...

Cristiano Ronaldo ka rezultuar sërish pozitiv me koromnavirus dhe ky fakt është bërë i ditur nga mediat ndërkombëtare. Përgjigja e tamponit të radhës së yllit të futbollit portugez ka mërzitur tifozët e Juventusit. Pas rezultatit Ronaldo do të detyrohet të vazhdojë qëndrimin i izoluar në shtëpinë e tij. Sipas raportimit të “Marca”, kjo do të […]

Lexo më shumë

Futbollisti largohet i ‘gjakosur’ nga organet gjenitale, si është gjendja e tij

Futbollisti largohet i ‘gjakosur’ nga organet gjenitale, si është gjendja e tij

Publikuar më 19.10.2020
Fubollisti, Gustavo Henrique, mbrojtësi i Flamengos, u largu...

Fubollisti, Gustavo Henrique, mbrojtësi i Flamengos, u largua nga fusha e ndeshjes së ekipit të tij kundër Corinthians, këtë të dielë (18), pasi u dëmtua në organet gjenitale. Nga fotot duket edhe gjaku në pantallona. Lojtari pësoi një prerje të rajonit intim dhe duhej të linte fushën për të marrë pjesë dhe për të ndryshuar […]

Lexo më shumë