×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Aksion në Nikël, kontrolle në 7 banesat e të “fortëve”, policia publikon pamjet (Emrat-Video)

Aksion në Nikël, kontrolle në 7 banesat e të “fortëve”, policia publikon pamjet (Emrat-Video)

Publikuar më 22.01.2021
Një aksion, për kontrolle në funksion të procedimit penal të...

Një aksion, për kontrolle në funksion të procedimit penal të ndjekur nga SPAK ndaj një grupi të strukturuar kriminal, është zhvilluar në Nikël. Mësohet se kontrollet janë bërë për sigurimin e provave që do t’i shërbejnë hetimit, të zhvilluara në zbatim të vendimit të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë Kundër Korrupsionit dhe Krimit […]

Lexo më shumë

E do spitalin e Fierit të ndërtuar para zgjedhjeve, Rama presion inxhinierit turk në kantierin e ndërtimit

E do spitalin e Fierit të ndërtuar para zgjedhjeve, Rama presion inxhinierit turk në kantierin e ndërtimit

Publikuar më 22.01.2021
Kreu i qeverisë ka shkuar sërish në Fier këtë të premte, ku ...

Kreu i qeverisë ka shkuar sërish në Fier këtë të premte, ku duket se kanë nisur punimet për spitalin e ri. I shoqëruar nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe ajo e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Gjatë inspektimeve, Rama u kërkoi inxhinierëve që të mbarojnë punimet për 3 muaj, kohë e cila përkon me zgjedhjet e […]

Lexo më shumë

“Pfizer” do të furnizojë me vaksina COVAX, pjesë e programit edhe Shqipëria!

“Pfizer” do të furnizojë me vaksina COVAX, pjesë e programit edhe Shqipëria!

Publikuar më 22.01.2021
Kompania amerikane, “Pfizer” dhe ajo gjermane, “BioNTech” ka...

Kompania amerikane, “Pfizer” dhe ajo gjermane, “BioNTech” kanë rënë dakord që të furnizojnë me vaksinat e tyre kundër koronavirusit programin COVAX të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, kanë thënë dy burime që janë në njohuri të kësaj marrëveshjeje, shkruan Reuters. Programi COVAX i OBSH-së ka për qëllim shpërndarjen e vaksinave kundër sëmundjes COVID-19, te shtetet e […]

Lexo më shumë

Rrihte gruan dhe vajzën sistematikisht, e pëson keq 43-vjeçari në Vlorë

Rrihte gruan dhe vajzën sistematikisht, e pëson keq 43-vjeçari në Vlorë

Publikuar më 22.01.2021
Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuz...

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuzohet për veprën penale “Dhunë në familje”. Sipas uniformave blu, në pranga ka rënë shtetasi A.Ç., 43 vjeç, i cili ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij, në mënyrë të përsëritur. Vlorë Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në […]

Lexo më shumë

Aksion blic në Nikël, RENEA mësyn në shtëpinë e ‘të fortëve’

Aksion blic në Nikël, RENEA mësyn në shtëpinë e ‘të fortëve’

Publikuar më 22.01.2021
Një aksion blic është zhvilluar në fshatin Nikël të Fushë-Kr...

Një aksion blic është zhvilluar në fshatin Nikël të Fushë-Krujës nga forcat RENEA. Operacioni i cili nisi një natë më parë, ka ushtruar kontrolle në disa banesa të personave me rekorde kriminale. Sipas informacioneve, janë janë kontrolluar 7 banesa, me vendim gjykate. Pjesë e kontrollit kanë qenë banesat e Valter dhe Durim Bamit. Gjithashtu është […]

Lexo më shumë

Dëbimi i diplomatit, Rusia kërcënon Shqipërinë: Nuk do të mbeteni pa përgjigje!

Dëbimi i diplomatit, Rusia kërcënon Shqipërinë: Nuk do të mbeteni pa përgjigje!

Publikuar më 22.01.2021
Dëbimi i diplomatit rus nga Shqipëria pas thyerjes së karant...

Dëbimi i diplomatit rus nga Shqipëria pas thyerjes së karantinës ka sjell reagime të shumta. Këtë të premte ka reaguar edhe Ministria e Jashtme ruse, e cila është shprehur se ky ka qenë një provokim. Në një intervistë për mediat, zv. ministri i Jashtëm Aleksandër Grushko tha se ky veprim nuk do të mbetet pa […]

Lexo më shumë

Pika kufitare e Kapshticës do të qëndrojë e mbyllur deri në 8 shkurt

Pika kufitare e Kapshticës do të qëndrojë e mbyllur deri në 8 shkurt

Publikuar më 22.01.2021
Pika kufitare e Kapshticës do të qëndrojë e mbyllur deri në ...

Pika kufitare e Kapshticës do të qëndrojë e mbyllur deri në 8 shkurt 2021. Ka qenë Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, e cila njofton se ky vendin është marrë pas rasteve të shtuara me COVID-19 në vendin fqinj. Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin […]

Lexo më shumë

Video/ 21 janari dhe kënga për Ramën dhe Metën që e zhdukën 24 orë pas lançimit në internet

Video/ 21 janari dhe kënga për Ramën dhe Metën që e zhdukën 24 orë pas lançimit në internet

Publikuar më 22.01.2021
Edi Rama dhe Florjan Kondi (ose Dr.Flori siç njihet në botën...

Edi Rama dhe Florjan Kondi (ose Dr.Flori siç njihet në botën e muzikës) patën bashkëpunim prej një dekade. Ai dhe dy djemtë e tjerë të grupit “West Side Family” kanë kënduar “himnet” e fushatave të Ramës si kryebashkiak në vitin 2003 dhe si kryesocialist për garën parlamentare të vitit 2009. Ata kanë realizuar së bashku […]

Lexo më shumë

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...