Pse ndodhi vrasja në Shkodër?

Kanë dalë detaje të reja lidhur me arsyet se përse ka ndodhur ngjarja në Shkodër, shkruan JOQ. Mirsad Kuçi, 33…

“Rekord i zi, shqiptarët më të padëshiruarit në vendet evropiane”

Ish-kryeministri Sali Berisha, në faqen e tij në “Facebook” ka reaguar në lidhje me raportin  e “Pew Research”,  ku Shqipëria…

Vjedhin makinën në Belgjikë, ikin nga Austria, tre shqiptarët arrestohen në Gjermani

Policia gjermane ka arrestuar tre shqiptarë të moshës 20-22 vjeç, pasi kishin vjedhur një makinë shkruan dhe kishin ikur nga…

Skënderbeu-Partizani, kryesfida e javës së tretë

De Biazi shkon në Spanjë, kush është ekipi i ri që do të drejtojë

Anxhela Martini godet sërish! Këtë herë akoma më seksi…

Një tjetër martesë, por këtë herë në Kosovë (FOTO)

iPhone 8-ta është më e shpejtë se një Core i5 MacBook Pro

iPhone 8 ka një procesor po aq të fuqishëm sa edhe një Intel i vendosur në një MacBook Pro. Ky…

Të përndjekurit, 455 trashëgimtarët që marrin paratë

Nga Neritan Gjergo Për herë të parë që nga viti 2009, kur u miratua ligji, 455 trashëgimtarë të ish-të dënuarve…

Makinat dhe bizneset, skemë e re për faljen e gjobave

Nga Neritan Gjergo Që nga dita kur ka hyrë në fuqi ligji e deri më sot, për fshirjen automatike të…

Ilaçet, pritet rritje e madhe e çmimit

Nga Erneta Shevroja Qeveria rikthen në Kuvend për miratim projektligjin që jep me koncesion pullën fiskale të barnave. Në tetor…

A të ndihmon uthulla e mollës për t’u dobësuar? Dietologia jep përgjigjen përfundimtare

Dietologia e njohur ndërkombëtare Leslie Langevin, në një publikim për “Whole Health Nutrition”, për këtë pikëpyetje thotë se ka qëndrime…

Sulmi në Londër, akuzë kundër një 18-vjeçari

Policia në Londër akuzoi një djalë 18 vjeç për vrasje në tentativë dhe për shkaktim të shpërthimit në metronë e…

Kosovari që sulmoi me sëpatë në Gjermani mbyllet në psikiatri

Një gjykatë gjermane ka vendosur dje që një person nga Kosova, i cili në muajin mars papritmas i ka sulmuar…

Referendumi katalanas / Mund të jetë kriza më e rëndë kushtetuese, që nga rënia e Murit të Berlinit

Ndërsa kriza e referendumit të pavarësisë së Katalonjës thellohet, zyrtarët e BE-së po qëndrojnë gojëmbyllur, edhe pse diplomatët privatisht shprehin…

Jetë

Tre çështjet që e kanë kthyer Ismail Kadarenë në “armik”

Kulturë

Inva Mula rrëfehet, ja vështirësitë me akustikën në Pallatin e Kongreseve

Soft

Një amvisë seksi si Manjola Nallbani! (FOTO)

Sulmi në Londër, akuzë kundër një 18-vjeçari

Policia në Londër akuzoi një djalë 18 vjeç për vrasje në tentativë dhe për shkaktim të shpërthimit në metronë e…

Kosovari që sulmoi me sëpatë në Gjermani...

Një gjykatë gjermane ka vendosur dje që një person nga Kosova, i cili në muajin mars papritmas i ka sulmuar…

Referendumi katalanas / Mund të jetë kriza...

Ndërsa kriza e referendumit të pavarësisë së Katalonjës thellohet, zyrtarët e BE-së po qëndrojnë gojëmbyllur, edhe pse diplomatët privatisht shprehin…

Arrestohet aktivisti opozitar në Rusi

Policia e Rusisë sot e ka arrestuar aktivistin opozitar, Sergei Udaltsov, dhe afro 30 pjesëmarrës të tjerë, gjatë një proteste…

Donald Trump po ndërmerr politikë të jashtme...

Ekipi i Presidentit amerikan Donald Trump pati një qasje domëthënëse dhe të guximshme, gjatë mbledhjes këtë javë të Asamblesë së…

Ç’po ndodh në Meksikë? Një tjetër tërmet...

Një tjetër tërmet ka goditur Meksikën. Kjo gjë ka ndodhur vetëm pak ditë pasi shteti meksikan është goditur rëndë nga…

Zgjedhjet në Gjermani: A do të fitojë...

Në Gjermani të dielën mbahen zgjedhjet e përgjithshme, që do të përcaktojnë në se kancelarja Angela Merkel do të vazhdojë…

Tragjedi në Detin e Zi. Fundoset anija,...

Një anije e peshkatarëve duke bartur migrantë është fundosur dje në bregdetin e Turqisë në Detin e Zi, me ç’rast…

Koreja e Veriut lëkundet nga tërmeti, frikë...

Koreja e Veriut është tronditur nga një tërmet me magnitutë 3.4 ballë duke shkaktuar frikën se ‘kombi bërthamor’ po teston…

Sociale

Letër të hapur Kryeministrit: Stop fillimit të...

Ministrja e Kulturës pushoi nga puna këtë të premte në mesditë, me një qetësi tronditëse dhe në sekret të plotë…

Avokati amerikan: Rregullat për të plotësuar Lotarinë...

Ndryshojnë dokumentet për pension, si të merrni...

Diskutimi publik për mbetjet/ Feruni: AKIP ka...

Fotogaleri

Sulmi në Londër, akuzë kundër një 18-vjeçari

Policia në Londër akuzoi një djalë 18 vjeç për vrasje në tentativë dhe për shkaktim të shpërthimit në metronë e…

Holanda shpallet fajtore për masakrën e Srebrenicës,...

Kush është 33-vjeçari që u vra sot...

Pse ndodhi vrasja në Shkodër?