×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Ata janë idiota, mos i dëgjoni”/Trump shkarkon njeriun më të afërt të tij, Anthony Fauci, çfarë pritet të ndodhë

Kujdes! Do të aplikoni për Lotarinë Amerikane, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm

Bashkia e Himarës jep urdhrin e çuditshëm: Askush të mos fillojë mbledhjen e ullinjve përpara datës 15 nëntor!

Maska me detyrim/ 701 qytetarë gjobiten nga policia në të gjithë Shqipërinë, pamje nga aksioni (Video)

Rama thirrje qytetarëve nga Lezha: Zbatoni rregullat, ose do të mund të mbyllemi sërish

Raporti i inteligjencës/ Krimi që vrau gazetaren në Maltë ka pasur lidhje edhe në Shqipëri

Tjetër rekord! 295 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja sa persona e humbën jetën

Policia i vendos gjobë për mosmbajtje të maskës, shikoni si reagon i riu në Berat

“Çdo vit grabiten 1 milardë euro”/ Zef Preçi shkruan letër të hapur për Kryetarin e SPAK, Arben Kraja

Kaosi me kartat e identitetit/ Shqiptarët në Greqi për të bërë rinovimin kanë dy rrugë, ose të vijnë në Shqipëri ose të udhëtojnë 1500 km

Mjeku i njohur bën thirrje: Ju lutem mos i ç’orientoni qytetarët me historinë e maskave në publik!!!

“Thuaj popullit tënd që jam peng dhe…”/ Meta ashpërson tonet: Nuk jam vetëm komandanti i Forcave të Armatosura, le ta dinë të gjithë

Vendosja e maskave me detyrim, Meta ndryshe nga Kryemadhi: Jam kundër atyre që bëjnë thirrje të mos mbajnë maska

Liga Profesioniste nuk tërhiqet: Bojkoti do të vazhdojë deri sa qeveria të plotësojë kërkesat

U nis për një intervistë pune, zhduket 19-vjeçarja shqiptare në Greqi (Detaje)

Serbia arreston belgun e akuzuar për abuzime seksuale me të miturat

Serbia arreston belgun e akuzuar për abuzime seksuale me të miturat

Publikuar më 19.10.2020
Autoritetet serbe kanë thënë se kanë ndaluar një belg, 60-vj...

Autoritetet serbe kanë thënë se kanë ndaluar një belg, 60-vjeçar, i cili dyshohet se ka kryer një varg krimesh seksuale në vendlindjen e tij. Eric Lammers është ndaluar në Kragujevc më 7 tetor, pas një fletarresti të lëshuar nga Belgjika përmes Organizatës Ndërkombëtare të Policisë (Interpol), ka thënë zëdhënësja e Gjykatës së Lartë në Kragujevc, […]

Lexo më shumë

Shkon mbi 40 milionë numri i personave të infektuarve me koronavirus në botë

Shkon mbi 40 milionë numri i personave të infektuarve me koronavirus në botë

Publikuar më 19.10.2020
Në të gjithë botën numri i të prekurve nga koronavirusi i ka...

Në të gjithë botën numri i të prekurve nga koronavirusi i ka tejkaluar të 40 milionë rastet, ndërsa vdekjet kanë arritur në më shumë se 1,1 milionë. SHBA vazhdojnë të kenë numrin më të lartë të rasteve me COVID-19, me 8.1 milionë të infektuar dhe rreth 220 mijë të vdekur. Ndërkohë ndërsa disa qytete në […]

Lexo më shumë

Ambasadori shpërndau karikaturat e Profetit Muhamed, reagon Bashkësia Islame e Kosovës: Sulm ndaj vlerave të harmonisë fetare. Ministria të distancohet

Ambasadori shpërndau karikaturat e Profetit Muhamed, reagon Bashkësia Islame e Kosovës: Sulm ndaj vlerave të harmonisë fetare. Ministria të distancohet

Publikuar më 19.10.2020
Bashkësia Islame e Kosovës reagoi të hënën kundër ambasadori...

Bashkësia Islame e Kosovës reagoi të hënën kundër ambasadorit të Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, pasi ai shpërndau një artikull të gazetës franceze “Le Figaro”, në të cilin ishin përdorur karikaturat e Profetit Muhamed të revistës “Charlie Hebdo”. Në reagimin e Bashkësisë Islame të Kosovës thuhet se “ky akt është i papranueshëm i dënueshëm dhe […]

Lexo më shumë

“Ata janë idiota, mos i dëgjoni”/Trump shkarkon njeriun më të afërt të tij, Anthony Fauci, çfarë pritet të ndodhë

“Ata janë idiota, mos i dëgjoni”/Trump shkarkon njeriun më të afërt të tij, Anthony Fauci, çfarë pritet të ndodhë

Publikuar më 19.10.2020
Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shkarkuar Dr. Anthony Fau...

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shkarkuar Dr. Anthony Fauci. Donald Trump pretendoi në një thirrje fushate se njerëzit janë lodhur duke dëgjuar për pandeminë vdekjeprurëse e cila ka vrarë më shumë se 215,000 amerikanë dhe ka hedhur në trutë e Dr. Anthony Fauci si një “katastrofë” që ka qenë rreth e rrotull “500 vjet”. […]

Lexo më shumë

Anija turke më afër se kurrë Greqisë, Athina vihet në gatishmëri

Anija turke më afër se kurrë Greqisë, Athina vihet në gatishmëri

Publikuar më 19.10.2020
Anija kërkimore turke Oruç Reis vazhdon të lundrojë në Mesdh...

Anija kërkimore turke Oruç Reis vazhdon të lundrojë në Mesdheun Lindor për ditën e tetë, së bashku me anijet mbështetëse të Ataman dhe Cengiz Han. Transmetuesi i anijes sinjalizon përsëri dhe harta e Trafikut Detar tregon vendndodhjen dhe drejtimin e saj, e cila aktualisht është në verilindje. Pas kësaj lëvizje Forcat e Armatosura greke në […]

Lexo më shumë

19-vjeçarja shqiptare e zhdukur prej 3 ditësh në Greqi, flet babai: Ndjej që fëmija im është në rrezik

19-vjeçarja shqiptare e zhdukur prej 3 ditësh në Greqi, flet babai: Ndjej që fëmija im është në rrezik

Publikuar më 19.10.2020
Prej 3 ditësh 19-vjeçarja shqiptare, Artemisa Vasili është z...

Prej 3 ditësh 19-vjeçarja shqiptare, Artemisa Vasili është zhdukur pa lënë asnjë gjurmë. Ndërsa ka folur për mediat babai i të resë së zhdukur, Jani Vasili, i cili ka deklaruar se hera e fundit që e panë ishte kur vajza u largua nga shtëpia për të aplikuar për punë në një dyqan lodrash. “Unë ndjej […]

Lexo më shumë

Rriten shpresat/ Pas tre muajsh mund të jenë gati vaksinat e para anti virus

Rriten shpresat/ Pas tre muajsh mund të jenë gati vaksinat e para anti virus

Publikuar më 19.10.2020
Vaksina e koronavirusit do të jetë e disponueshme nga tre de...

Vaksina e koronavirusit do të jetë e disponueshme nga tre deri në gjashtë muajt e ardhshëm, i tha një këshilltar shkencor qeveritar në Britaninë e Madhe, Sky News. Sir Jeremy Farrar, i cili është anëtar i komitetit SAGE, tha: “Unë mendoj se në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm do të kemi vaksina – […]

Lexo më shumë

E thotë mjeku shqiptar: Kam parë pacientët e infektuar për kafe në lokale të ndryshme!

E thotë mjeku shqiptar: Kam parë pacientët e infektuar për kafe në lokale të ndryshme!

Publikuar më 19.10.2020
Epidemiologu Ilir Alimehmeti dhe pneumologu Adrian Jorgji në...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti dhe pneumologu Adrian Jorgji në emisionin “ABC e Pasdites”, treguan se si duhet një menaxhim specifik dhe me shumë vigjilencë, qoftë kur një person është me virozë sezonale apo kur diagnostifikohet me Covid-19. Doktor Jorgji tha në program se ndërgjegjja qytetare ende është në nivele të ulëta pasi pacientë të cilët ai […]

Lexo më shumë