×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Dyshohet se ishte i prekur me COVID-19, vret veten me çifte një person në Berat

Aksident në aksin Tepelenë-Mallakastër/ Mbeten të plagosur 5 persona, mes tyre edhe një fëmijë

“Pusho në paqe Maradona!”/ Argjentina do të mbajë tre ditë zi kombëtare në kujtim të legjendës së futbollit

Aksidenti i rëndë në Pukë i merr jetën drejtorit të pyjores së Shkodrës, plagosen 4 të tjerë (Emrat)

Ndërron jetë “Zoti” i botës së futbollit, shuhet në moshën 60-vjeçare Diego Armando Maradona

Përplasje me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh ngjarjen, arrestohet tek Spitali Ushtarak i plagosuri nga atentati (Emrat)

Nga sot ndalohet qarkullimi në Malin e Zi, udhëzimet për shtetasit shqiptarë që duan të kalojnë në shtetin fqinj

Nis zbatimi i skenarit nr.2, si do të zhvillohet mësimi i alternuar në fillim të dhjetorit

U kërkua mbyllja e shkollave/ Merret vendimi i papritur, çfarë pritet të ndodhë nga 1 dhjetori

E infektuar me COVID-19, ndahet nga jeta pedagogia e Shkencave Sociale, Kozeta Noti

U qëllua me armë në drejtim të makinës në Elbasan, kush ishte shënjestra e atentatit, njihet si “korçari” (Emri)

Skandali/ Tenderi që po ‘çmend’ trupin diplomatik, nga uiski, rakia dhe deri tek vera!

Atentat me armë zjarri në Elbasan! Policia jep detajet e para, pamje nga vendi i ngjarjes (Foto)

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, qëllohet në drejtim të një automjeti

Imzot George Frendo mposht COVID-in, lë spitalin

Mogli i jetës reale/ Njihuni me fëmijën që jeton me kafshët e egra, ha bar dhe nuk flet dot (Video)

Mogli i jetës reale/ Njihuni me fëmijën që jeton me kafshët e egra, ha bar dhe nuk flet dot (Video)

Publikuar më 25.11.2020
Nëna zemërthyer e djaloshit Ellie, i njohur tashmë si “Mogli...

Nëna zemërthyer e djaloshit Ellie, i njohur tashmë si “Mogli” i filmave në jetën reale, ngacmohet nga fshatarët për sjelljen e egër të djalit të saj, duke e quajtur atë “majmun” ose “gorrillë”, pasi kalon të gjithë kohën duke bredhur nëpër pyll. Ajo detyrohet të ndjekë djalin e saj nëpër pyje për ta kapur me […]

Lexo më shumë

Dyshohet se ishte i prekur me COVID-19, vret veten me çifte një person në Berat

Dyshohet se ishte i prekur me COVID-19, vret veten me çifte një person në Berat

Publikuar më 25.11.2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Berat, ku një 82-vj...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Berat, ku një 82-vjeçar ka vendosur t’i jap fund jetës duke qëlluar veten me armë. Mësohet se viktima është Ramadan Doko nga fshati Moravë i Beratit, i cili në kushte të rënduara psikologjike është, është mbyllur në dhomën e tij dhe me një çifte gjahu ka qëlluar një […]

Lexo më shumë

Makinat përplasen ‘kokë më kokë’ në Fier, përfundon në spital një prej drejtuesve

Makinat përplasen ‘kokë më kokë’ në Fier, përfundon në spital një prej drejtuesve

Publikuar më 25.11.2020
Një aksident është regjistruar mbrëmjen e së mërkurës në aks...

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e së mërkurës në aksin rrugor Patos-Fier. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se një mjeti tip “Fiat” me drejtues shtetasin A. Ç., 30 vjeç, banues në Fier, është përplasur me mjetin tip “Opel” me drejtues shtetasin B. Q., 71 vjeç, banues në Fier. Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar dy drejtuesit […]

Lexo më shumë

Aksident në aksin Tepelenë-Mallakastër/ Mbeten të plagosur 5 persona, mes tyre edhe një fëmijë

Aksident në aksin Tepelenë-Mallakastër/ Mbeten të plagosur 5 persona, mes tyre edhe një fëmijë

Publikuar më 25.11.2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure,...

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure, në aksin Tepelenë-Mallakastër. Sipas informacioneve paraprake mësohet se kanë mbetur të plagosur pesë persona, ku mes tyre edhe një fëmijë 9-vjeçar. Sipas informacioneve nga grupi hetimor i cili ka mbërritur në vendin e ngjarjes, kamionçina  ka hyrë në rrugën kryesore pa sinjal. Po ashtu […]

Lexo më shumë

Ministrja e Punëve të Jashtme: Vuçiç nuk do të hyjë në Kosovë derisa të kërkojë falje për gjenocidin

Ministrja e Punëve të Jashtme: Vuçiç nuk do të hyjë në Kosovë derisa të kërkojë falje për gjenocidin

Publikuar më 25.11.2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Meliz...

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, nuk do t’i lejohet hyrja në Kosovë derisa “të kërkojë falje për gjenocidin ndaj popullit tonë, dhe derisa nuk vihen para drejtësisë ndërkombëtare përgjegjësit e këtij gjenocidi”. “Ka përfunduar koha kur Kosova është keqpërdorë si monedhë transaksioni […]

Lexo më shumë

Horror në spitalin e Manastirit, pacienti i shtrirë pranë dy të vdekurve

Horror në spitalin e Manastirit, pacienti i shtrirë pranë dy të vdekurve

Publikuar më 25.11.2020
Disa pamje horroi vijnë nga spitali i Manastirit në Maqedoni...

Disa pamje horroi vijnë nga spitali i Manastirit në Maqedoninë e Veriut. Një pacient me Covid është fotografuar i shtrirë në një shtrat pranë shtretërve të cilën mbajnë dy persona të vdekur. Personeli spitalor nuk ka informuar familjen se si është pacienti, njoftojnë mediat vendase. “Babai im vdiq të Premten, ne pyetëm se si ishte […]

Lexo më shumë

Aksident në autostradën Lezhë-Laç, plagosen dy shoferët

Aksident në autostradën Lezhë-Laç, plagosen dy shoferët

Publikuar më 25.11.2020
Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Lezh...

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Lezhë-Laç. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të ishull-Lezhës. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën e për pasojë dy drejtuesit janë lënduar lehtë dhe janë dërguar në spitalin e Lezhës. Policia në vendin e ngjarjes dhe po nis hetimet për zbardhjen e shkaqeve të kësaj […]

Lexo më shumë

“Një ditë do të luajmë bashkë në qiell”/ Ngushëllimi prekës i Peles për vdekjen e mikut dhe rivalit të tij Maradona  

“Një ditë do të luajmë bashkë në qiell”/ Ngushëllimi prekës i Peles për vdekjen e mikut dhe rivalit të tij Maradona  

Publikuar më 25.11.2020
Pele dhe Maradona kanë qenë dy nga rivalët më të mëdhenj në ...

Pele dhe Maradona kanë qenë dy nga rivalët më të mëdhenj në botën e futbollit, ku tifozët dhe sportdashësit janë ndarë më dysh mbi atë se cili ka qenë lojtari më i mirë në planet. Legjenda braziliane Pele nuk e ka fshehur trishtimin për ndarjen nga jeta të “mikut” dhe “rivalit” të tij Maradona. Në […]

Lexo më shumë