×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

6 të vdekur dhe 213 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

6 pacientë kanë humbur jetën dhe 213 të tjerë janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë, raportojnë mediat vendase.

Në përditësimin e të dhënave, në ditën e sotme IKSHPK ka bërë të ditur se numri total i viktimave në Kosovë ka shkuar në 164.

Në Prishtinë janë regjistruar 80 raste të reja. Kryeqyteti kosovar vazhdon të jetë më i prekuri nga COVID-19.

17 raste janë në Prizren, 15 në Ferizaj, 14 në Gjilan. Lista vazhdon me Podujevën (12), Drenasin (11), Fushë Kosovën (9), Mitrovicën (7), Suharekën (7), Lipjanin (6), Pejën (6), Vitinë (6), Vushtrrinë (5), Skenderajn (4), Deçanin (3), Malishevën (3). Nga dy raste të reja janë në Dragash, Kamenicë e Klinë. Nga një rast i ri është konfirmuar në Obiliq e Shtime.

Ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 109 pacientë, duke e çuar numrin total të të shëruarve në 3 614.

Në 24 orët e fundit janë testuar 494 persona të dyshuar, ku 213 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Sipas IKSHPK-së, të gjithë 164 të vdekurit kanë pasur edhe sëmundje tjera. Ndërsa rastet aktive në Kosovë janë 2 902.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Osmani paralajmëron për “mbrojtje të integritetit të KQZ-së”

Osmani paralajmëron për “mbrojtje të integritetit të KQZ-së”

Publikuar më 23.01.2021
Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani...

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të shtunën se Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) duhet ta ruajë integritetin e vet, derisa vendimet e takimit të së premtes në këtë institucion i ka konsideruar të pashembullta, të pahijshme dhe të papranueshme. Përmes një adresimi në rrjetin social, Facebook, Osmani ka thënë se […]

Lexo më shumë

Maqedonia e Veriut regjistron 11 viktima dhe 347 të infektuar me COVID-19

Maqedonia e Veriut regjistron 11 viktima dhe 347 të infektuar me COVID-19

Publikuar më 23.01.2021
Maqedonia e Veriut ka regjistruar të shtunën 11 viktima nga ...

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të shtunën 11 viktima nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2,799. Shumica e viktimave janë regjistruar në Shkup. Viktima e reja janë, pesë në Shkup (35,65,74,75,81 vjeç) ndërsa nga një viktimë është regjistruar në qytetet e Shtipit (80), Velesit […]

Lexo më shumë

Greqi/ Kufizimet e fluturimeve të brendshme shtyhen deri më 1 shkurt

Greqi/ Kufizimet e fluturimeve të brendshme shtyhen deri më 1 shkurt

Publikuar më 23.01.2021
Greqia ka bërë të ditur se, deri të hënën, 1 shkurt 2021, do...

Greqia ka bërë të ditur se, deri të hënën, 1 shkurt 2021, do të vazhdojnë kufizimet në udhëtimet ajrore të brendshme. Sipas njoftimit të mediave greke, lejohen vetëm fluturime thelbësore, për arsye të mbrojtjes së udhëtarëve dhe qytetarëve nga sëmundja e Covid-19. Në veçanti, Autoriteti i Aviacionit Civil (AAC) njofton publikun shtrirjen, deri në 1/2/21 […]

Lexo më shumë

Shifrat në Gerqi: 605 raste të reja, 292 të intubuara dhe 24 persona të vdekur si pasojë e COVID-19

Shifrat në Gerqi: 605 raste të reja, 292 të intubuara dhe 24 persona të vdekur si pasojë e COVID-19

Publikuar më 23.01.2021
Greqia njoftoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri me...

Greqia njoftoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri me koronavirus (COVID-19), nga të cilat 4 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 151646, nga të cilat 52.1% janë burra. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5830 (3.8%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 46753 […]

Lexo më shumë

Specialja refuzon kërkesën e Kadri Veselit për lirim nga paraburgimi

Specialja refuzon kërkesën e Kadri Veselit për lirim nga paraburgimi

Publikuar më 23.01.2021
Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Kadri V...

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Kadri Veselit për lirimin e tij nga paraburgimi. Ben Emmerson kishte kërkuar që klienti i tij të lirohet përkohësisht nga paraburgimi duke ofruar një listë me kushte që do të plotësoheshin nëse Veseli do të lirohej. Vendimin për refuzimin e kërkesës e ka marrë gjykatësi i procedurës […]

Lexo më shumë

Trajneri i mundjes abuzoi me 12-vjeçaren/ Nëna e vajzës jep dëshminë: Luftova që ajo të largohej prej tij, e ndiqja në çdo hap

Trajneri i mundjes abuzoi me 12-vjeçaren/ Nëna e vajzës jep dëshminë: Luftova që ajo të largohej prej tij, e ndiqja në çdo hap

Publikuar më 23.01.2021
Në vazhdën e zbulimeve në lidhje me Federatën e Lundrimit dh...

Në vazhdën e zbulimeve në lidhje me Federatën e Lundrimit dhe trajnerin e garave me vela, i cili dyshohet se abuzoi seksualisht me Sofia Bekatorou para 22 vjetësh, por së fundmi një tjetër partnere e saj, e cili u abuzua nga trajneri i saj, sipas asaj që personi dëshmoi para prokurorit. Të mërkurën e kaluar […]

Lexo më shumë

Tre të vdekur dhe 379 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Tre të vdekur dhe 379 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Publikuar më 23.01.2021
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK)...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) në raportin 24-orësh të shtunën (sot) ka njoftuar se janë regjistruar edhe tri viktima nga coronavirusi dhe 379 raste të reja të personave të infektuar me këtë virus në Kosovë. IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret […]

Lexo më shumë

“Një pseudo-shtet i vetëshpallur”/ Rusia kundërshton idenë e Ramush Haradinaj për Shqipërinë e Madhe

“Një pseudo-shtet i vetëshpallur”/ Rusia kundërshton idenë e Ramush Haradinaj për Shqipërinë e Madhe

Publikuar më 23.01.2021
Me anë të një ragimi të fundit, Ministria e Jashtme e Federa...

Me anë të një ragimi të fundit, Ministria e Jashtme e Federatës Ruse ka hedhur poshtë në mënyrë të prerë idenë për krijimin e Shqipërisë së Madhe. Kjo ide u hodh përsëri në media nga ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj para disa ditësh. Rusia është mjaft e qartë në këtë drejtim, pasi kërkon të zbatohet […]

Lexo më shumë