500 mësuesit që do t’i nënshtrohen provimit të licencës

Enida Vërça

Mësuesit e rinj të profileve, gjuhë angleze, frënge, gjermane, italiane si dhe profili Instrumente Muzikore dhe Arte Figurative, do t’i nënshtrohen provimit të licencës në datat 11 deri më 15 nëntor. Gazeta “Shekulli” sjell emrat e 500 kandidatëve të cilët do t’i nënshtrohen provimit në sezonin e XIV, pranë Qendrës së Shërbimit Arsimor (QSHA).

Provimi do të jetë i gjithi me alternativa dhe nevojiten përgjigjet e sakta të gjysmës për t’u konsideruar kalues. Ajo që duhet të kenë parasysh kandidatët për mësues, të cilët do të paraqiten për të dhënë provimin është që si fillim duhet të paraqiten 30 minuta para nisjes së provimit. Ata duhet të kenë me vete një mjet identifikimi. Po ashtu duhet të paraqesin dokumentin që vërteton se kanë bërë pagesën e tarifës dhe diplomat e të dyja cikleve duhen domosdoshmërish.

Sa herë që do të hyn në provim, pagesa rritet me 2500 lekë deri në momentin e sigurimit të kalueshmërisë. Në mungesë të pajisjes me diplomë të ciklit të dytë të studimeve, kandidati duhet të pajiset nga Universiteti me një vërtetim ku të specifikohet që ai/ajo i ka shlyer të gjitha detyrimet për përfundimin e ciklit të dytë të studimeve në edukim, si dhe njohjen e gjuhës së huaj, në bazë të testimeve të njohura ndërkombëtare dhe në nivelin e specifikuar në aktet ligjore dhe nënligjore në fuqi. “Kandidatët, të cilëve u mungojnë këto dokumente, nuk mund të marrin pjesë në provimin e shtetit. Për paraqitjen në qendrat e provimit, kandidati duhet të ketë parasysh rregullat e mëposhtme: 1. ndalohet marrja me vete dhe përdorimi i celularëve dhe mjeteve të tjera të komunikimit gjatë zhvillimit të provimit, pasi ky vlerësohet si kriter përjashtimi; 2. ndalohet komunikimi gjatë zhvillimit të provimit. 3. ndalohet duhani dhe konsumimi i ushqimit në mjediset e provimit”, thuhet në këtë njoftim.

Emri Atësia Mbiemri
14.11.2019   09:00
Albiona Bektash Luzi
Alma Nexhmedin Mena (Metollari)
Alma Jak Zogu
Andrea Luigj Burgaj
Andreona Anastas Arapi
Anxhela Fatos Sulaj
Armand Lirim Ruçaj
Armando Lavderim Subashi
Arnold Ylli Elmazi
Artur Feti Mezani
Aurel Bako Draçi
Aurora Nazmi Lifja (Cani)
Aurora Dape Rabo
Besjana Bilbil Abazi
Bleart Ded Gega
Brunilda Ilir Berisha
Brunilda Pullumb Kamberi
Denada Fatmir Selami
Denisa Fadil Shkëmbi
Denisa Rrahim Qosja
Dhurata Nuro Jazaj
Dhurata Ednand Sinani (Prushi)
Ebriselda Gjergj Smaçi
Eglantina Bajram Kenga
Elisa Ali Fejzullahi
Elisabeta Vasillaq Mitre
Eljona Artan Doko
Endjona Jorgji Voci
Erilda Flamur Spahiu
Eriselda Bardhi Tushaj (Dobrozi)
Erjola Kapllan Gramo
Erjona Riza Coraj (Hoxha)
Ermelinda Haxhi Kadiu
Erton Fran Simeqi
Eugena Pjeter Zefi (Mili)
Evgjeni Mihal Gjoka
Hatixhe Bujar Shabani
Ilva Vllasi Daka
Ina Pandi Prifti
Ingli Pëllumb Nexhipi
Jonalda Dod Legisi
Jonida Xhevair Shameti (Potomi)
Juela Agim Qamili
Kansuela Jakë Toma (Lushaj)
Klajdi Ajet Tushe
Kleida Fatos Saliasi
Kristiana Met Koçiu
Lindita Gëzim Muça
Lurdesa Nesti Kola
Madona Lek Prela
14.11.2019   11:30
Malvina Miftar Neli
Manushaqe Ramadan Leka
Marbora Edmond Moli
Marinela Adriatik Murati
Marjana Pjetër Mardoda (Ndreca)
Marsel Zeni Shaqollari
Marsel Lorenc Kutrolli
Marsida Osman Krutani
Martin Pashk Halili
Matilda Refat Shullazi
Megi Naim Mesi
Merlint Rrapi Prendi
Mersida Dedë Kola
Migena Arsen Kaso
Miranda Nazmi Bala
Morena Gezim Veizaj
Najada Pellumb Malia
Nertila Dilaver Mema
Ornela Kujtim Plakolli (Berisha)
Rajmonda Marash Ndoj (Memia)
Renato Gjovalin Gjoka
Romina Bilbil Feta
Rozalinda Mustafa Gjyzeli
Sidorela Shkëlzen Sinani
Suada Hilmi Daiu
Suzana Abedin Nebiu
Teuta Ramazan Naqellari
Vilma Reshit Muça
Vilma Xhavit Kasmi (Koçi)
Xhuliana Sulo Domi
Xhulja Abaz Palamani
Emri Atësia Mbiemri
11.11.2019   09:00
Ada Asllan Zhuleku
Ada Dritan Cara
Adelina Fran Lleshaj
Adile Isa Senja
Admirim Qamil Pepa
Adriana Serafin Qirjazi
Afroviti Hamza Kapxhiu
Aida Pal Prenga
Alba Arben Syla
Alba Theodhor Kola
Alban Kujtim Hidri
Albana Musa Hyka
Albiona Nexhip Dodi
Alborena Hair Meçaj
Alda Nikoll Doçaj
Alketa Hysen Shabani
Amela Fatmir Gojani
Amina Xhevdet Bllakçori (Hoxha)
Ana Ferdinand Hodo
Andora Asllan Visha
Anila Sahit Dani
Anisa Xhemali Osmani
Anisa Ilmi Aliaj
Anisa Sulejman Goci (Bakiu)
Anora Kosta Dulomati
Antonela Ylli Resuli
Anxhela Përparim Pira
Anxhela Telha Kastrioti
Anxhela Arshin Ajazi
Anxhela Gëzim Spaho
Aralba Ardjan Bandula
Arbena Artan Çopja
Ardit Ilir Luzi
Ardit Shaban Karriqi
Ardita Ismail Mamaci (Gordi)
Ardita Isa Ymeraj (Haskoçelaj)
Arfina Bardhyl Kuniqi
Armela Shpëtim Peqini
Arsjola Sali Bode
Aurela Beq Brati
Aurora Robert Nikolla
Aurora Haxhi Mulaj
Aurora Agim Berisha
Benisa Arben Gjetaj
Besjana Alush Llani
Besjana Orhan Mullaj (Malçellari)
Besjana Riza Keko
Besnike Isuf Bullari
Blerina Hasan Xhauri
Blerina Kujtim Elezi (Gjana)
11.11.2019   11:30
Blerina Iliaz Bica
Blerta Hazir Ukperaj
Boralda Adrian Shkëmbi
Bresjana Skender Jangozi
Brikena Mustafa Hida
Brixhida Zihni Ajdini (Selaci)
Burbuqe Sabri Peçanka (Çuni)
Dajada Vullnet Maze
Dallëndyshe Hasan Lala
Daniela Selami Osmëni (Alimadhi)
Danjela Azem Cerriku
Denada Lulzim Beqiri
Denada Qëndrim Manga
Denada Dhimitër Keqi
Denisa Durim Fezga
Denuilda Ded Marku
Desara Ndriçim Merja
Desara Saba Muka
Deshire Kurt Kasmi
Dhimitra Vangjel Risto
Dhurata Dalip Kasa
Diana Isa Ajazi
Ditmar Gazmend Mara
Donatela Xhevalin Simoni
Dorina Gëzim Gjoka
Dorina Hysen Balliu
Doris Arbern Pani
Durim Edmond Neziraj
Egzona Shpetim Nasufi
Elda Feredin Ozuni
Elena Kostika Simaku
Elga Vasil Pupi
Elisabeta Besnik Koçeku
Elisabeta Kadri Salla
Eljada Gëzim Muhametaj
Elmira Pajtim Veizaj
Elsa Jani Fasho
Elton Axhem Karriqi
Emanuela Pëllumb Kolonja
Emirlinda Tefik Shehu
Endrit Lulzim Dardha
Endrit Shaqir Kasmi
Englantina Berti Rista
Enian Kujtim Shima
Enisjola Agim Doda
Enkeleda Hariz Danaj
Enkeleda Tomor Zhupa
Enoida Gjovalin Nogovanasi (Rrapi)
Enriketa Ndoc Piroli
Entela Agim Faqolli
11.11.2019   14:00
Enxhi Artan Dimitresku
Enxhi Robert Fetolli
Enxhilina Pellumb Geshtenja
Erada Eduart Hormova (Leka)
Eralba Luli Sulollari
Eralda Aziz Isufaj
Erdisela Jani Andrea
Ergisa Naim Hado
Erida Abedin Biçaku
Erilda Enver Bekteshi
Erisa Ukë Dushaj
Erjon Hazbi Sinani
Erjona Shkëlqim Asabella
Erlinda Veli Mezini
Ermir Qatip Marra
Ervis Gëzim Meta
Ervisa Aqif Dajka
Ervisa Adriatik Mana
Estela Todi Suku
Fabjola Edmond Krasniqi
Fabjola Jani Asabella
Fatjona Pashk Fusha
Fatula Andrea Kaso
Festime Daut Hoxha
Fjoralba Ëngjëll Kolila
Fjorda Fatmir Bitri
Fjorda Arjan Potka
Flora Haxhi Dani
Florenc Xhevit Karasali
Flutura Ferat Zekaj
Gazment Ali Hoxhaj
Genc Agim Kamishi
Gentjana Ramadan Voka
Gerta Hamdi Game (Smajli)
Gerta Petraq Llupo
Gladiola Nikoll Visha
Gradiola Ajet Merko
Greta Musa Çupi
Heraldo Gjergji Kita
Hike Zabit Islami
Hristina Hristo Mallanezo
Ilir Petraq Bobo
Ilir Skënder Biba
Ilirjana Ramazan Loca
Ilva Sadik Çela
Indrit Muharrem Nuhiallari
Ineda Edmond Gallo
Irena Sabri Shoti
Irisa Sofokli Tafa
Irisa Rexhep Sufa
12.11.2019   09:00
Irma Kujtim Deda (Lleshi)
Italba Yzeir Hoxhaj
Iva Sherif Daci
Izedin Zaim Matmuja
Jasmina Sotiraq Stefani
Joana Endri Kanani
Joana Zaim Sinovarfaj
Joana Rrapush Papoj
Julian Lilo Lila
Juliana Lesko Veshaj (Danushaj)
Junilda Metat Avduli
Justin Albert Curri
Keti Dashamir Pulaku
Klaudia Liman Kurti
Klaudia Martin Piroli
Klaudia Jak Zefej
Klaudja Besnik Imeraj
Klea Abdulla Çela
Klementina Kozma Kumaraku
Klevis Fatmir Troka
Kostandin Alfredo Ngjela
Kozeta Hysen Balliu
Kristaq Pilo Jorgji
Kristina Ramiz Doçi
Kristina Luigj Nikaj
Ledina Isuf Shehi
Lediona Ilmi Poçi
Ledjan Luan Lleshi
Ledjana Dhimiter Lleshi
Lejla Petrit Hithi
Leonida Zef Lleshi
Lindita Emin Qosja
Liridona Ali Brahimaj
Lorena Sotir Xani
Lorena Bashkim Hysenbelliu
Luan Gani Saraçi
Luiza Shaban Pupa
Lutfi Sali Gjura
Lytfi Rakip Alliu
Majlinda Razim Halili
Makiljana Mislim Lloga
Malvina Faik Caka (Koci)
Manjola Latif Sina
Manuela Besnik Spaho
Marinela Besnik Bejdo
Marinela Stavri Mihani
Mario Aqif Disha
Marisa Maliq Hasmuça
Marisa Aurel Bozo
Marjola Syrja Lelaj
12.11.2019   11:30
Marsela Shefki Lika
Marsela Adem Lamaj
Marsida Bardhyl Çaça
Matilda Preni Bërdufi
Matilda Isuf Rexha
Megi Arben Keçi (Balliu)
Melisa Kadri Dani
Menada Adem Baci
Merita Arben Basha (Pambuku)
Merita Hajrulla Koci(Bici)
Mersila Menduh Velija
Migena Rrapush Gjuzi
Migena Petraq Kashta
Mikela Arben Kupa
Milena Muhamet Meta
Milvana Sali Ahmati
Mirgent Rrahman Kastrati
Mirjana Bajram Tobli
Nadire Skënder Osmanaj
Nadire Sami Ozuni
Narila Leuran Rrapi
Nebina Xhevdet Keta
Nertila Viktor Metaj
Nertila Shpëtim Kapllani
Oli Piro Grabocka
Olimbie Gani Kaca (Llani)
Oljana Skender Sallaku
Orest Shehat Kazani
Ornela Vladimir Limka
Ornela Agim Shehu
Pranvera Xhafer Dida
Raze Fatmir Cenalia
Renalda Brahim Hidersha (Hajdaraj)
Renato Myftar Jaupi
Rexhina Ibrahim Shehi
Rexhina Maliq Osmani
Ronald Rahman Kalemi
Rovena Naim Smakaj
Rovena Petrit Vrana (Kepi)
Rubin Sulejman Muda
Sabina Adil Turra
Saimir Zaim Dine
Sajmir Besnik Ndrecaj
Salo Fahrudin Aliu
Sara Myfti Shkurtaj
Selvije Kujtim Likaj (Rexhaj)
Semirjam Bebri Lato
Senada Hilmi Veizi (Kiri)
Senka Pllumb Muja
Serma Gezim Gjokola
12.11.2019   14:00
Sheila Tom Malshi
Shemsije Gazmend Cenaj (Muja)
Sidorela Përparim Koçi
Sidorela Shaban Laloshi
Silvana Kadri Dida
Sonila Xhavit Kola (Hysa)
Sonila Bilal Laloshi
Spartak Hasan Xhuvani
Stela Fahri Lika
Suada Irfan Dalipaj
Suida Sinan Xhamani
Surea Astrit Çuku
Tefta Baftjar Sallaku (Kotollaku)
Teuta Zabit Gazidede
Trendelina Tasim Omuri
Valdete Hamdi Çollaku (Petku)
Vilma Nevrus Bulçari
Vilson Xhevair Rrapaj
Vina Nazif Kurti
Viola Gjemal Kukaj
Violeta Xhevat Balliu (Drizi)
Violeta Shefki Tanushi
Vitiola Zoi Çerepi
Vitore Flamur Imeri (Kaba)
Vjola Besnik Lazaj
Vojsava Mark Shtjefni
Xheni Bashkim Gjergji
Xhensila Mitat Adri
Xheve Ismet Peka
Xhilda Simon Xhanaj
Xhoana Hajrulla Terziu (Nuraj)
Xhovana Fatos Hysa
Xhuljana Mehmet Bardhi
Xhustino Anesti Sejdolli
Yllka Isak Kapxhiu
Zaide Kujtim Fushtani (Sula)
Zamira Lavdrim Saraçi
Zeliha Avni Koldashi
Zhuljana Eftim Stavre
Zoje Elez Tafaj
Emri Atësia Mbiemri
13.11.2019   09:00
Adora Fatmir Berushi
Aida Ali Loçi (Shyti)
Ana Bujar Kamberi
Ana Skender Bashalli
Angjela Anton Ndoka
Anita Sokrat Cjapi
Antila Hekuran Bici
Aurora Zenel Cako
Dallandyshe Asqeri Ballolli
Denisa Shefqet Tuka
Edlira Elmaz Hoti
Elida Xhabir Zymyli
Elidiana Myrto Murati
Elisa Shefqet Doku (Caushaj)
Elvisa Rakip Kushta
Emanuela Skënder Zharri
Enxhi Fatmir Bezhani
Enxhi Mikail Rista
Erda Skënder Latollari (Çela)
Eriol Gëzim Debrova
Erjalda Fidai Hënkoja
Esmeralda Arben Zhuzhi
Esmeralda Zarif Miraka
Fabjola Bardhyl Suli
Floresha Tahir Bileri
Gilberta Gani Kuriqi
Ilva Ilir Myftiu (Shahini)
Johana Thodhoraq Vrapi
Jonida Myrteza Gashi (Tashi)
Jonida Istref Belba
Jonida Gani Kopaçi
Justina Nikolin Hoti
Klotilda Pullumb Vrioni
Ledi Skënder Zeli
Lejla Luan Berxulli
Manuela Luan Kolonjari
Maria Vangjel Paço
Mariglen Vladimir Jorgji
Mariola Etem Likaj
Migena Elez Lala
Mirela Muharrem Hasani
Mirjan Jani Zela
Nadire Nuri Allkja
Olivia Kostandin Reseli
Ona Barjam Danai
Ornela Hajrulla Balliu
Patricia Naim Karaj
Romina Batjar Qato
Rrahim Iljaz Balla
Sabrije Murat Skura
13.11.2019   11:30
Savjola Kujtim Selmani
Sidorela Enver Çelkavaja
Syzana Vladimir Caridha
Valbona Lekë Pjetri (Bushgjokaj)
Valerjana Gasper Bibaj
Vilma Vasil Myqelefi
Xhana Arben Troplini
Xhilda Kajo Pashallari
Emri Atësia Mbiemri
15.11.2019   09:00
Agrela Agron Lapaj
Aurora Fitim Gjana
Bledar Besim Shehu
Denisa Misir Kanaçi
Fatbardha Ali Mulgeci
Fatiola Ismet Rina
Gladiola Gjergj Palalaj
Grisilda Hasan Xhebrahimi
Ira Eduard Dashi
Jerina Skender Haxhimali
Julinda Albert Delilaj
Junida Kujtim Shguni
Klajdi Muhamed Zalta
Medine Tahir Sakajani
Megi Agim Bekteshi
Mirsada Sabah Ferhati
Nancy Maksim Prifti
Nebije Gëzim Abdall (Rrustja)
Oligerta Lulzim Sula
Olsa Astrit Mullarai
Xhovana Shkëlqim Dushku
Zilo Fluturim Nora
Albi Idriz Kaja
Andi Fatmir Kotori
Anxhela Roland Mato
Arminada Ylli Likaj
Artur Myslim Demiri
Brixhid Alfred Gjata
Dallandyshe Qemal Rustani (Reçi)
Edmond Nikollaq Gjeka
Elton Bashkim Biba
Emi Artan Murxhini
Endis Gjon Marku
Erida Sami Jusufaj
Evisa Artur Kosova
Fatbardh Koçi Meçaj
Fatjon Refat Selko
Hekuran Bilbil Halla
Hyqmet Saba Tanuzi
Ilda Avni Kapri
Ilir Xhemal Ylli
Irdi Vasfi Kuqo
Irisi Ilir Baçi
Johan Bardhyl Petre
Juliana Ismet Sinamati
Juljan Shefik Topalli
Juljan Mentor Xhelo
Kajmela Fatmir Haxholli
Klaudio Enver Kasaj
Redon Zenel Lata
Sindorela Fiqiret Duli
Vasilika Josif Duli
Xhejsi Arben Kalziqi
Zamir Bajram Haxhiasi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet