40-vjeçarja denoncon në polici: Më dhunon ish-gruaja e burrit

Një denoncim i pazakontë ka ardhur në Policinë e Durrësit.

Një 40-vjeçare nga qyteti bregdetar ka kërkuar urdhër-mbrojtje pasi sipas saj ajo është dhunuar nga ish-bashkëshortja e burrit.

Mësohet se shtetasja me inicialet R.M., ka kallëzuar shtetasen me inicialet M.K., për dhunë fizike dhe psikologjike.

Njoftimi i Policisë

Sipas njoftimit te policisë, më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.
Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet