×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

155 të infektuar dhe 2 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vendin fqinj

Të paktën 155 persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa dy pacientë raportohet të kenë humbur jetën në spital nga virusi vdekjeprurës.

Mediat vendase raportojnë se në 24 orët e fundit janë kryer 1 845 teste të personat e dyshuar , ka të cilët vetëm 155 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Ndërsa rastet e reja janë regjistruar:

-Shkup 51

-Kumanovë 11

-Dibër 2

-Shtip 13

-Prilep 4

-Tetovë 10

-Strugë 3

-Manastir 1

-Ohër 6

-Kavadar 14

-Gostivar 22

-Gjevgjeli 1

-Probishtip 1

-Demir Hisar 4

-Makedonski Brod 5

-Vinicë 2

-Kërçovë 3

-Negotinë 2

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi se 2 pacientë kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit, një nga Shkupi dhe tjetri nga Shtipi. Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 127 pacientë.

Mësohet se deri më tani, që nga fillimi i pandemisë, në vendin fqinj janë kryer 111 791 teste për COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Cikloni mbërthen Greqinë, probleme serioze në katër ishuj të Jonit (Foto)

Cikloni mbërthen Greqinë, probleme serioze në katër ishuj të Jonit (Foto)

Publikuar më 18.09.2020
Orët e fundit shteti fqinj, Greqia, është mbërthyer nga cikl...

Orët e fundit shteti fqinj, Greqia, është mbërthyer nga cikloni mesdhetar “Janos”, i cili ka sjell reshje të dendura shiu dhe erë të fortë. Mediat greke kanë bërë publike foto nga situata e krijuar në vend, dhe sipas tyre, e premtja parashikohet të jetë një ditë me reshje të mëdha shiu dhe stuhi, të cilat […]

Lexo më shumë

Rritet numri i të vdekurve nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 144 raste të reja

Rritet numri i të vdekurve nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 144 raste të reja

Publikuar më 18.09.2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1...

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1545 teste ndërsa janë regjistruar 144 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik në vendin fqinj informon se ka regjistruar 97 pacientë të shëruar, ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 8 persona. Një pacient nga Kumanova i moshës […]

Lexo më shumë

Rritet numri i vdekjeve nga virusi/ 4 persona humbasin betejën dhe 57 rezultojnë pozitivë

Rritet numri i vdekjeve nga virusi/ 4 persona humbasin betejën dhe 57 rezultojnë pozitivë

Publikuar më 18.09.2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë M...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 678 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 57 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 […]

Lexo më shumë

Konflikti Turqi-Greqi/ NATO: Edhe Turqia dhe Greqia kanë përgjegjësitë e tyre

Konflikti Turqi-Greqi/ NATO: Edhe Turqia dhe Greqia kanë përgjegjësitë e tyre

Publikuar më 18.09.2020
Një hetim i NATO-s për një bllokim detar midis anijeve franc...

Një hetim i NATO-s për një bllokim detar midis anijeve franceze dhe turke në qershor, është vlerësuar shumë e ndjeshme për t’u diskutuar në publik dhe nuk ndan fajin, pasi Parisi dhe Ankara zhvillojnë një luftë fjalësh, i thanë diplomatët Reuters. Çështja nënvizon vështirësitë e NATO-s me Turqinë, gjithashtu në kundërshtim me Greqinë për të […]

Lexo më shumë

7 të vdekur dhe 186 raste të reja vetëm në 24 orët e fundit nga koronavirusi në shtetin fqinj

7 të vdekur dhe 186 raste të reja vetëm në 24 orët e fundit nga koronavirusi në shtetin fqinj

Publikuar më 17.09.2020
7 persona kanë ndërruar jetë dhe 186 të tjerë janë infektuar...

7 persona kanë ndërruar jetë dhe 186 të tjerë janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinj bëri të ditur se nga 1 674 testime të kryera brenda 24 orëve të fundit, 186 kanë rezultuar pozitiv. Sipas deklaratës së bërë nga ky institucion, në […]

Lexo më shumë

Kërcënon shefja e BE-së: Turqia të ndalë veprimet, do mbrojmë të drejtat e Greqisë dhe Qipros

Kërcënon shefja e BE-së: Turqia të ndalë veprimet, do mbrojmë të drejtat e Greqisë dhe Qipros

Publikuar më 17.09.2020
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen i dë...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen i dërgoi një mesazh Turqisë në fjalimin e saj të parë mbi gjendjen e Unionit përpara seancës plenare të Parlamentit Evropian. Presidentja gjermane e BE foli për “veprime agresive” nga Turqia dhe i bëri thirrje Ankarasë të ndalojë veprimet e njëanshme dhe të dialogojë. Në të njëjtën […]

Lexo më shumë

Zyrtari serb ndalon Bosnje-Hercegovinën të njohë Kosovën si shtet të pavarur

Zyrtari serb ndalon Bosnje-Hercegovinën të njohë Kosovën si shtet të pavarur

Publikuar më 17.09.2020
Politikani serb Milorad Dodik ka votuar kundër njohjes së Ko...

Politikani serb Milorad Dodik ka votuar kundër njohjes së Kosovës si e pavarur, në mbledhjen e jashtëzakonshme të presidencës boshnjake. Dy anëtarët e tjerë të këtij institucioni, Zhelko Komshiç dhe Shefik Xhaferoviç, votuan pro. Ky vendim nuk është përfundimtar, pasi u ra dakord që të shkohet në raundin e dytë të votimit, në seancën e […]

Lexo më shumë

Denoncimet/ Në Serbi ka shumë punëtorë shqiptar të paligjshëm dhe të pambrojtur

Denoncimet/ Në Serbi ka shumë punëtorë shqiptar të paligjshëm dhe të pambrojtur

Publikuar më 17.09.2020
Inspektorët e punës gjetën punëtorë të paligjshëm nga Rumani...

Inspektorët e punës gjetën punëtorë të paligjshëm nga Rumania, Turqia, India, Italia, Shqipëria, Bosnja, Polonia, Kroacia dhe Moldavia midis nëntorit 2018 dhe gushtit 2020 në vendet e ndërtimit nëpër Serbi, njoftoi Sindikatave të Bashkuara në faqen e saj të internetit dje (16 shtator). Sindikata shpjegoi se shumica e punëtorëve të huaj të ndërtimit u punësuan […]

Lexo më shumë