×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“140 shtete nuk kanë marrë ende asnjë dozë vaksine”, Rama ‘mburret’ në rrjetet sociale: Ja kur përfundon vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryeministri Edi Rama ka treguar se 140 shtete ende nuk e kanë marrë asnjë dozë vaksine. Sipas tij, Shqipëria është mes vendeve që e ka nisur vaksinimin, edhe pse deri më tani në vendin tonë kanë mbërritur shumë më pak doza nga ç’ ishin premtuar nga vetë kreu i Qeverisë.

Gjithashtu Rama thotë se gjatë muajit mars do të përfundojë vaksinimi i të gjithë mjekëve dhe infermierëve.

Në fund, kryeministri nuk kursen as kundërshtarët politikë teksa shkruan: “Fatkeqësi e madhe e këtij vendi helmi që prodhohet pa ndalim e as turp, nga ata që e bëjnë përditë e më të ndjeshme mungesën e një vaksine kundër tërbimit të njeriut”.

Reagimi i plotë i kryeministrit Rama:

140 shtete, ndër të cilat edhe shtete të rajonit tonë, nuk kanë marrë ende asnjë doze vaksine, ndërkohë që ne vazhdojmë vaksinimin e bluzave të bardha dhe të të moshuarve në shtëpitë e kujdesit shtetëror, si edhe personelit në shërbim të tyre😊

Brenda marsit do jetë vaksinuar çdo mjek e infermier, si edhe do jemi duke vijuar vaksinimin e +80 vjeçarëve, ndërkohë që jemi optimistë për marrjen njëkohësisht të sasive të tjera për të rritur numrin e vaksinimeve❤️

Fatkeqësi e madhe e këtij vendi helmi që prodhohet pa ndalim e as turp, nga ata që e bëjnë përditë e më të ndjeshme mungesën e një vaksine kundër tërbimit të njeriut😷

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Basha-Ramës: Nuk e meritoje vaksinimin!

Basha-Ramës: Nuk e meritoje vaksinimin!

Publikuar më 25.02.2021
Pasditen e kësaj të enjte kreu i Partisë Demokratike, Lulzim...

Pasditen e kësaj të enjte kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka realizuar një takim me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se Shqipëria renditet e treta për numrin e viktimave nga COVID-19 në botë. Sipas tij e gjithë kjo situatë ka ardhur si pasojë e keqmenaxhimit të situatës nga […]

Lexo më shumë

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasada Britanike thirrje partive: Mos kandidoni persona të lidhur me krimin ose korrupsionin!

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasada Britanike thirrje partive: Mos kandidoni persona të lidhur me krimin ose korrupsionin!

Publikuar më 25.02.2021
Ambasada Britanike ka bërë thirrje që partitë politike të mo...

Ambasada Britanike ka bërë thirrje që partitë politike të mos kandidojnë persona të lidhur me krimin e organizuar dhe korrupsionin. Ka qenë ambasadori Duncan Norman, i cili nëpërmjet një postimi në ‘Twitter’, i ka bërë thirrje partive politike që të kenë kujdes dhe të mos përfshijnë persona të lidhur me krimin apo korrupsionin. “Afati për […]

Lexo më shumë

Dokumenti/ Pas koalicionit me PD, Bamir Topi jep dorëheqjen si kryetar i FRD-së

Dokumenti/ Pas koalicionit me PD, Bamir Topi jep dorëheqjen si kryetar i FRD-së

Publikuar më 25.02.2021
Themeluesi i partisë Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi, ka ...

Themeluesi i partisë Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi, ka dhënë dorëheqjen si kryetar i kësaj partie politike. “Jam dorëheqjen në mënyrë të menjëhershme dhe të parevokueshme nga detyra e kryetarit të FRD-së“, shprehet ndër të tjera Topi. Vendimi i Topit vjen pak orë pasi Fryma e Re Demokratike u zyrtarizua si pjesë e koalicionit […]

Lexo më shumë

Bindet Nard Ndoka, arrihet marrëveshja me opozitën

Bindet Nard Ndoka, arrihet marrëveshja me opozitën

Publikuar më 24.02.2021
Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ishte aleati i vetë...

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ishte aleati i vetëm që nuk kishte arritur marrëveshjen me kreun e opozitës, Lulzim Basha, për të garuar bashkë në zgjedhjet e 25 prillit. Ndoka ishte i pakënaqur nga oferta e Bashës. Për të gjetur një marrëveshje të kënaqshme për Ndokën, kanë shkuar në Selinë e PD-së dy aleatët […]

Lexo më shumë

I pakënaqur, Nard Ndoka nuk firmos marrëveshjen me Lulzim Bashën

I pakënaqur, Nard Ndoka nuk firmos marrëveshjen me Lulzim Bashën

Publikuar më 24.02.2021
Nard Ndoka nuk e ka firmosur marrëveshjen me Partinë Demokra...

Nard Ndoka nuk e ka firmosur marrëveshjen me Partinë Demokratike. Burimet bëjnë me dije se Ndoka nuk ka qenë i kënaqur me marrëveshjen e propozuar. Më parë, u raportua se Partia Demokratike me aleatët kanë hequr dorë nga titulli “Shqipëria fiton” dhe në zgjedhjet e 25 prillit dhe do të marrin garojnë me koalicionin “Partia […]

Lexo më shumë

DASH e shpalli Dvoranin kampion në luftën e korrupsionit, zëdhënësi i Metës-Ramës: O faqezi!

DASH e shpalli Dvoranin kampion në luftën e korrupsionit, zëdhënësi i Metës-Ramës: O faqezi!

Publikuar më 23.02.2021
Pasi Departamenti Amerikan i Shtetit ka vlerësuar Ardian Dvo...

Pasi Departamenti Amerikan i Shtetit ka vlerësuar Ardian Dvoranin si “kampion në luftën kundër korrupsionit” në vendin tonë, ka reaguar zëdhënësi i presidentit Meta . Nëpërmjet një postimi, Tedi Blushi ka sulmuar ashpër kryeministrin Rama dhe diplomatë, të cilët i konsideron të korruptuar deri në palcë. Më tej shton se “Reforma” e nisur nga qeveria […]

Lexo më shumë

Soreca: Krerët e partive përgjegjësi ligjore për listat

Soreca: Krerët e partive përgjegjësi ligjore për listat

Publikuar më 23.02.2021
Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, ka reaguar nëpërm...

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Twitter” për zgjedhjet e 25 prillit. Ai shkruan se krerët e partive duhet të tregojnë përgjegjësi morale për listat. Gjithashtu ai shprehet se listat e kandidatëve duhet të jenë me standardet më të larta. Më tej Soreca në postimin e […]

Lexo më shumë

KQZ regjistron edhe 9 parti politike për zgjedhjet e 25 Prillit (Emrat)

KQZ regjistron edhe 9 parti politike për zgjedhjet e 25 Prillit (Emrat)

Publikuar më 22.02.2021
KQZ-ja ka vendosur të regjistrojë 9 parti politike dhe 2 kom...

KQZ-ja ka vendosur të regjistrojë 9 parti politike dhe 2 komitete nismëtare për zgjedhjet e 25 prillit, dhe ka s’kualifikuar 4 të tjera. Komisioneri pas shqyrtimit të dokumentacionit vendosi të mos regjistrojë si subjekte zgjedhore partinë Centriste Mirëqenies Popullore Shqiptare, partinë e Punës së Shqipërisë, partinë për Mbrojtjen e të Drejtave të Punëtorëve të Shqipërisë […]

Lexo më shumë