×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

11 ditë pas vdekjes së Luke Perry-t, zbulimi prekës rreth tij dhe të fejuarës

Të lidhur prej më shumë se 11 vitesh me partneren Wendy Madison Bauer, i paharreushmi Dylan i “Beverly Hills 90210” do të ishte martuar këtë 17 gusht në Los Angeles. Një fakt që bëhet i ditur nga të ftuarit në dasmë për “TMZ”.

Luke Perry u nda nga jeta në 4 mars në moshën 52 vjeçare për shkak të një iktusi. Ndarja nga jeta e aktorit ishte një shok, por lajmi i fundit i ardhur nga përtej oqeanit e bën situatën akoma më të dhimbshme.  Të gjithë ishin në dijeni se çifti ishte i fejuar zyrtarisht dhe në prag të martesës, por tashmë siti TMZ ka zbuluar se ishte fiksuar edhe data e ceremonisë. Bëhet fjalë për një “save the date” që Perry dhe Bauer u kishin dërguar miqve dhe të afërmve, çka do të pasohej nga ftesë zyrtare.

Kujtimi i fundit i Wendy Madison Bauer

Perry, shumë i rezervuar në aspektin personal, ishte i lidhur prej kohësh me 44-vjeçaren Wendy Madison Bauer, por ishin shfaqur së bashku vetëm në raste të rralla publike, duke shmangur prezantimet zyrtare. “11 vitet e fundit me Luke ishin më të lumturat e jetës sime”, është shprehur Bauer në mesazhin, ku ka falënderuar fansat e aktorit për mbështetjen e dhënë pas tragjedisë. “Jam mirënjohëse që e pata gjatë kësaj kohe në krah. Dua të falënderoj fëmijët e tij, familjen dhe miqtë për dashurinë dhe përkrahjen e tyre. Ne gjetëm mbështetjen tek njëri-tjetri dhe jemi të ndërgjegjshëm se në jetët tona ishte një njeri i jashtëzakonshëm. Do të na mungojë shumë”. Më herët, Perry ka qenë i martuar me Rachel Sharp, e ëma e fëmijëve të tij Jack e Sophie. Qoftë Bauer ashtu edhe Sharp i kanë qëndruar pranë në ditët e fundit të jetës. /Anila Dedaj/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Fifi zyrtarizon lidhjen, flet për mashkullin që i ka ‘rrëmbyer’ zemrën (Foto)

Publikuar më 25.10.2020
Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Lua...

Fifi ishte e pranishme mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush Luan” jo si pjesë e stafit, por si e ftuar e emisionit. Gjatë sfidës “ndaje ose haje”, këngëtarja zbuloi një detaj shumë të veçantë nga jeta e saj personale. Fifi është pyetur se çfarë kuptimi ka fjala “stracciatella” që ajo e ka bërë tatuazh në […]

Lexo më shumë

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Elvana Gjata publikon foto me familjen, jep mesazhin e rëndësishëm për fansat

Publikuar më 25.10.2020
Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun...

Elvana Gjata, një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, së fundmi ka publikuar një foto, ku duket mjaft e lumtur. Në llogarinë e saj të ‘Instagramit’, Elvana ka publikuar një foto me prindërit e saj dhe ka ndarë një mesazh me rëndësi për ndjekësit. ‘Të shtrenjtët e mi, në këto kohë të vështira, […]

Lexo më shumë

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

“U shtuam”, Fjolla Morina dhe Fisnik Syla mirëpresin të lumtur pjesëtarin e ri të familjes!

Publikuar më 25.10.2020
Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre d...

Me një buqetë gjigante me trëndafila të kuq në formë zemre dhe shkronjën “F” të formuar me trëndafila të bardhë si dhe me një unazë të bukur diamanti, Fisnik Syla i propozoi për martesë Fjolla Morinës. Ajo i tha “PO” këtij propozimi, duke zyrtarizuar kështu lidhjen e saj dhe duke dhënë lajmin e bukur se […]

Lexo më shumë

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

“Artisti që kopjon këngët më shumë është Ledri Vula!”, Capital T habit të gjithë me përgjigjen e tij

Publikuar më 24.10.2020
Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “S...

Capital T ishte i ftuar në puntatën e pestë të spektaklit “Shiko Kush LUAN”. Reperi u vendos përballë personazheve të famshëm shqiptarë në sfidën e “Paintball”. Kjo sfidë u realizua mjaft mirë nga Capital-i pa hezitim. Shumë nga përgjigjet e Capitalit na kanë surprizuar pasi edhe pse në tabelë ishin bashkëpuntorë të tij, ai i […]

Lexo më shumë

Pas lindjes së djalit, Eduarti i bëri dhuratën më të bukur Arbanës (Foto)

Pas lindjes së djalit, Eduarti i bëri dhuratën më të bukur Arbanës (Foto)

Publikuar më 24.10.2020
Disa ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori E...

Disa ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj u bënë me djalë, emri i të cilit është Diell. Moderatorja u bë me djalë të dytë, ndërsa Eduarti u gëzua për herë të parë si baba. Ndërsa çifti po shijon emocione të bukura, Eduarti nuk ka harruar t’i bëj një dhuratë të veçantë […]

Lexo më shumë

Marina Vjollca poston foton ku shfaqet sensuale, DJ me famë botërore e “ngacmon”

Marina Vjollca poston foton ku shfaqet sensuale, DJ me famë botërore e “ngacmon”

Publikuar më 24.10.2020
Moderatorja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, mbetet të je...

Moderatorja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, mbetet të jetë një nga vajzat më tërheqëse të ekranit shqiptar. Bukuroshja shqiptare ka arritur të tërheqë vëmendjen e të gjithëve sa herë bën një postim në rrjetet sociale. Se fundmi ajo ka postuar një foto ku shfaqet mjaft sensuale, madje Marina ka arritur të tërheqë edhe vëmendjen e […]

Lexo më shumë

U njohën në protestë, gazetarja shqiptare merr propozimin ‘live’ në emision nga partneri i saj

U njohën në protestë, gazetarja shqiptare merr propozimin ‘live’ në emision nga partneri i saj

Publikuar më 24.10.2020
Në emisionin “Rudina”, i moderatores së njohur Rudina Magjis...

Në emisionin “Rudina”, i moderatores së njohur Rudina Magjistari, ka ardhur për herë të parë propozimi për martesë. Të ftuar në emision ishin çifti i njohur i ekranit, gazetarja Fabiola Hoxha dhe anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Indrit Hoxha. Fabiola nuk kishte marrë ende një propozim për martesë, pavarësisht se ata e kanë […]

Lexo më shumë

“Çfarë nuk do bëja për një përqafim tëndin”, Emina prek me dedikimin për nënë e ndjerë: Dhimbja nuk po bëhet e lehtë

“Çfarë nuk do bëja për një përqafim tëndin”, Emina prek me dedikimin për nënë e ndjerë: Dhimbja nuk po bëhet e lehtë

Publikuar më 24.10.2020
Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, ka treguar shpes...

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, ka treguar shpesh me anë të postimeve të ndryshme lidhjen e ngushtë që ka patur me nënën e saj, e cila për fat të keq është ndarë nga jeta shumë vite më parë. Megjithatë koha nuk e ka zbehur aspak dhimbjen e mallin e modeles, e cila ka shkruar […]

Lexo më shumë