Na ndiqni

Reklama dhe Njoftime
Opinion
Sofokli Dedi Ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen dhe jam i privilegjuar që ndodhe...
Sulejman abazi (Neshaj) Të provokosh në politikë është shumë e rrezikshme, pasi humbja dh...

Pyet psikologun

Probleme në çift, familje, shoqëri, apo në punë? Trego historinë tënde dhe merr këshillat dhe sugjerimet e psikologut
psikologu@shekulli.com.al
Shëndeti
Në vend të lëngjeve të frutave, më mirë është të konsumoni lëngje perimesh, ka treguar nj...

Kryeredaktor:
BRAHIM SHIMA

Makroeditor Vizual:
PIRO HAXHI

Drejtor Online:
ELTON METAJ

Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO)

Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjistrohen anëtarët dhe mbështetësit e kësaj partie politike. “Socialistëve të Elbasanit u thashë se ‘Zgjidhja’ po ngre strukturat e veta në të gjithë Shqipërinë. Ajo po regjistron anëtarët dhe mbështetësit. Anëtarët e ‘Zgjidhjes’ janë njëkohësisht anëtarë të Partisë Socialiste, ndërsa mbështetësit nuk është e nevojshme të jenë anëtarë të Partisë Socialiste. Mbështetësit e ”Zgjidhjes” janë qytetarë pa parti. Në bazë do të ngrihen grupet lok

Kryesore të tjera
Publikuar më 19.02.2017 20:32 / Dionis Xhafa
Analisti Agron Alibali, paraqiti gjetjet e tij gjatë punës për librin në shqiptaro-amerikan “Faik Konica, dritëhijet e një diplomati”, një aktivitet në Bibliotekën e Kongresit, në Uashington. Si studiues jo vetëm i figurave historike p
Minuta e fundit
Horoskopi, 20 shkurt 2017.
Dashi 21/3 - 20/4 Konfigurimi i yjeve do të jetë shumë i favorshëm gjatë kësaj dite për jetën tuaj në çift. Beqarët do hapin një faqe të re. Nuk do jeni më vetëm dhe do përjetoni kënaqësi të reja. Demi 21/4 - 21/5 M... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:14
Koço Kokëdhima: “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë (VIDEO).
Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook” se “Zgjidhja” po ngre struktura në të gjithë Shqipërinë. Kokëdhima ka folur përpara qytetarëve të Elbasanit, për mënyrën sesi do të regjist... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:31
Ish-kryeministri i Italisë Mateo Renzi është dorëhequr nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike. Renzi i druhet çarjes së brendshme të PD-së. Ai ka bërë të qartë se synon rizgjedhjen në krye të partisë. Zgjedhjet brenda Par
Grupi parlamentar dhe Kryesia e Partisë Demokratike kanë marrë sonte vendimin se PD nuk do të kthehet në parlament derisa të arrihet krijimi i qeverisë teknike, që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Të gjithë deputetë
Aktin e kishte dënuar edhe KDTP-ja e Mahir Jagcilarit, duke e cilësuar këtë si sulm jo vetëm ndaj Turqisë, por edhe ndaj komunitetit turk në Kosovë. Tre persona janë arrestuar mbrëmë vetëm pak orë pasi kanë xhiruar veten duke hequr f
Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka folur sërish për çështjen e demarkacionit të kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Mustafa shkruan se çështja e kufirit duhet vendosur dhe se nuk d
Partitë politike vazhdojnë taktizimet me oferta dhe kundër-oferta edhe 20 ditë pas dështimit të VMRO-së që të formojë qeverinë e re. BDI-ja dhe Aleanca për Shqiptarët janë në pritje të përgjigjes nga LSDM-ja lidhur me vërejtjen e pa
Serbia e ka kritikuar vendimin e Bosnje Hercegovinës që ta dërgojë në apel vendimin e vitit 2007 të një gjykate të OKB-së që e kishte hedhur poshtë padinë boshnjake ndaj Serbisë për gjenocid, gjatë luftës së viteve 1992 – 1995.
Këto fotografi të cilat me shikim të parë nuk do ju duken si të tilla, janë reale dhe nuk janë të punuara aspak me asnjë program tjetër. Do të jetë e vështirë t’i kuptoni menjëherë këto fotografi minimaliste. Shfletoni foto gale
Që nga muzetë e deri te kishat, arkitektura amerikane është tepër mbresëlënëse. Këtë e tregojnë edhe këto biblioteka të cilat do ju mahnisin për nga forma e arkitekturës, dhe interieri i brendshëm i tyre. Shfletoni foto galerinë

Thellë
Publikuar më 19.02.2017 09:28 / Xhentila Gjoshi
Xhentila Gjoshi Ka kaluar më shumë se një javë nga supergrabitja e ndodhur në rrugën e Rinasit, ndërsa policia arrestoi mbrëmjen e së premtes të shumëkërkuarin Admir Çerpja. Ky i fundit teksa ka mësuar se emri i tij është zbuluar n
  • Tonin Frroku Një 23-vjeçare nga fshati Velçan i Pogradecit, ka vrarë bashkëshortin e saj dhe më pas veten. Shkak për këtë ngjarje dyshohet të jenë bërë mosmarrëveshjet në çift si pasojë e konsumimit të alkoolit nga ana e 26-vjeç
  • Neritan Gjergo Janë 89 pronarë në qarqet më të mëdha të vendit, për të cilët ATP ka zbardhur shumën e kompensimit në vlerën 183 milionë lekë së bashku me procedurat për ndarjen e fondit. Pasi ka firmosur zyrtarisht tabelën me emr
  • Neritan Gjergo Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare i ka dërguar qeverisë ndryshimet në ligjin për sigurimin e detyrueshëm, ku përfshin edhe zbatimin e sistemit të ri Bonus-Malus të sigurimit të makinave. Ndërsa pritet që ndryshimet e l
Ekonomi
Publikuar më 15.02.2017 16:54 / Eno Shkëmbi
Shoqata Shqiptare e Bankave reagoi pas operacionit të suksesshëm për kapjen e hajdutëve të dyshuar të dy grabitjeve të bujshme në kryeqytet. Në deklaratë theksohet se sektori bankar është i shëndetshëm, i sigurt dhe do të vazhdojë
Jetë
Publikuar më 19.02.2017 10:29 / Shekulli
Nga Miho Gjini Gjithmonë ka një keqkuptim dëshira e vjershërimit, e kthyer në një mani për të bërë me to libra kushdo, e për t’u hequr si poet! E mandej të mbushen raftet e shtëpive, të librarive, të kioskave të pafundme e të pa
  • Arteriet koronare janë enët e mëdha të gjakut që furnizojnë zemrën me gjak të oksigjenuar. Sëmundja e arterieve koronare shfaqet kur ato preken nga ateroskleroza apo dëmtohen. Zhvillimi i pllakave aterosklerotike ngushton arteriet koronare
  • Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm pasi pastron gjakun nga helmet. Kur një person ka probleme me qarkullimin e gjakut, atëherë organizmi i tij do të ketë probleme. Të gjitha materialet toksike depozitohen në mëlçi, e cila i
Kulturë
Publikuar më 18.02.2017 22:24 / Dionis Xhafa
Në 9-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës, krijuesit shqiptarë nga Austria sollën para lexuesve dy vepra të reja, përcjellë KultPlus. Vepra u prezantuan në Vjenë, në orën letrare që u organizua nga Lidhja e Shkrimtarëve
Sociale
Publikuar më 18.02.2017 11:07 / Elidona Syla
Në orën 12:00 pritet që të fillojë protesta e Partisë Demokratike. Siç shihet nga fotot, Policia e Shtetit e ka “blinduar” kryeqytetin. Forca të shumta të policisë shihen te Kryeministria, te Kryesia e Kuvendit dhe në rrugët e Tiranë
Extra
Publikuar më 19.02.2017 10:44 / Eno Shkëmbi
Nënpresidenti amerikan, Mike Pence iu ka thënë liderëve evropianë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të jenë aleati më i madh. Duke folur sot në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Pence ka thënë se “lidhja e qëndrueshme” në me
Sport
Publikuar më 19.02.2017 20:41 / Pandeli
Pas përfundimit edhe të ty takimeve të tjera, u hodh dhe shorti për të mësuar përballjet e fazës çerekfinale të kompeticionit të dytë për nga rëndësia në Angli, atë të FA Cup. Në shortin e hedhur spikat përballja e Hoze Murinjo
KM